Wybory 2011. Lekarze przeciw rządowi w... gabinetach

PRZEGLĄD PRASY. Kilka tysięcy lekarzy zrzeszonych w Porozumieniu Zielonogórskim zawiesi w gabinetach antyrządowy plakat. O sprawie pisze "Rzeczpospolita".
Na plakatach są zdjęcia wszystkich posłów, członków koalicji PO - PSL. Dominują jednak dwie duże fotografie: minister zdrowia Ewy Kopacz i premiera Donalda Tuska. Pod nimi czerwony napis "To oni przez ostatnie cztery lata odpowiadali za poziom opieki medycznej w Polsce". Z drugiej strony plakatu organizacja wytyka między innymi chaos, kolejki do lekarzy, nagrody wypłacone szefom oddziałów NFZ.

Przed poprzednimi wyborami parlamentarnymi poparło PO, zawierając z nią porozumienie. Była w nim mowa o wprowadzeniu ubezpieczeń dodatkowych i wzroście nakładów na służbę zdrowia. Ówczesny szef organizacji Marek Twardowski został potem wiceministrem zdrowia.

Obecnie kierujący Porozumieniem Zielonogórskim Jacek Krajewski pisze w liście otwartym do swoich kolegów, że wskazując pacjentom osoby odpowiedzialne za "fatalną sytuację w ochronie zdrowia", chce "naprawić błąd sprzed czterech lat".

Porozumienie Zielonogórskie to największa i jedna z najbardziej wpływowych organizacji skupiających lekarzy rodzinnych. Jak sama informuje, opiekują się oni jedną trzecią wszystkich polskich pacjentów. Równocześnie to jedna z nielicznych organizacji medyków, która nie zawahała się kilkakrotnie zamknąć gabinetów lekarskich, gdy NFZ nie spełniał jej postulatów płacowych.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (1)
Wybory 2011. Lekarze przeciw rządowi w... gabinetach
Zaloguj się
  • chri-s48

    Oceniono 1 raz 1

    "Z drugiej strony plakatu organizacja wytyka między innymi chaos, kolejki do lekarzy, nagrody wypłacone szefom oddziałów NFZ"

    Porozumienie zielonogórskie to następna organizacja dezorganizująca służbę zdrowia w Polsce o statusie związków zawodowych. Panowie lekarze do roboty ,bo to nie ministerstwo tylko bezpośrednio wy jesteście przyczyną tej sytuacji, a na swoim podwórku trzeba wziąć sprawy w swoje ręce bo inaczej jak burdel był tak i zostanie. Są dobre przykłady tak jak u mnie w podwarszawskiej gminie gdzie prywatna służba zdrowia razem z NFZ bardzo dobrze daje sobie radę - trzeba tylko chcieć a nie narzekać i wytykać że wszystko to wina Tuska.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX