Brytyjski "Daily Telegraph" o gafie Millera: Może zaszkodzić SLD

Brytyjski dziennik "Daily Telegraph" pisze o kontrowersyjnej wypowiedzi Leszka Millera o "nieatrakcyjnych kobietach", które odstręczają wyborców. Gazeta przewiduje, że gafa byłego premiera może zaszkodzić SLD w wyborach parlamentarnych.
Były premier Leszek Miller stwierdził kilka dni temu, że "jeżeli koło partii kręcą się osoby, kobiety nieatrakcyjne, to jest coś anachronicznego, coś co odstręcza wyborców". - Trochę mi przykro, poleciał seksistowsko. Nie patrzymy się czy mężczyzna, który idzie do polityki ma wygląd Adonisa - brytyjska gazeta cytuje Jolantę Kwaśniewską.

Miller próbował tłumaczyć się później, że jego wypowiedź dotyczyła pojawienia się plakatów wyborczych PiS z młodymi, atrakcyjnymi kandydatkami do Sejmu - przypomina gazeta.

"Mimo wyjaśnień, gafa może zmniejszyć szanse Sojuszu Lewicy Demokratycznej na wywarcie znaczącego wpływu na wybory. Niegdyś potężna partia, następca starej partii komunistycznej, stara się uzyskać wynik dwucyfrowy w badaniach opinii publicznej, ale ryzykuje zesłanie do politycznego marginesu" - pisze "Daily Telegraph".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (3)
Brytyjski "Daily Telegraph" o gafie Millera: Może zaszkodzić SLD
Zaloguj się
 • czytelnik52

  Oceniono 1 raz 1

  Z chwilą gdy poprosił Leppera o wstawienie na listy wyborcze Samoobrony udowodnił, że liczy się jedynie kasa. Tow Miller, czas pokazać jak się kończy. Jednym słowem, won z życia politycznego na emeryturę.

 • tegepe

  0

  Daily Telegraph przecenia wpływ głupiej wypowiedzi o kobietach na wynik wyborów!!!!

 • anna12-3

  0

  No,no,to już elyty sięgają po posiłki, poza granice w krytykowaniu SLD,tak jakby już tych krajowych było mało. Brytyjczycy są rzeczywiście bardzo przejęci wypowiedzią Millera. Być może nie znają kontekstu tej wypowiedzi? Może równie pilnie zajmą się haniebnym występkiem z suczkami Dolczewskiego i ile Platforma straci na tym skandalu? Choćby się i zajęli,to i tak tego elyty nie pokażą. Być może nawet uznają,że powiedzenie Millera,było bardziej gorszące,od radosnej twórczości posła Platformy? Nie sądzę,żebyśmy się o tym dowiedzieli,bo to mogło by zaszkodzić jedynej,słusznej formacji,a to już nie jest zgodne z wytycznymi. Jedynym wskazaniem dla służalczych mediów jest "walić w SLD!" Jak widać będą mogły zameldować :zadanie wykonane !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX