Kaczyński chwali prezydenta. A co do krytyki...

Jeżeli Prawo i Sprawiedliwość wygra wybory, to premierem zostanie Jarosław Kaczyński - zapowiada w rozmowie z ?Rzeczpospolitą? sam prezes PiS. Dodaje, że jest gotowy na współpracę z Bronisławem Komorowski. - Zawsze podkreślałem, że jeżeli będzie potrzeba w życiu publicznym (...) to będę współpracował - zaznacza.
Co robił "Paprykarz", czyli Stanisław Kowalczyk na konwencji PiS? - pytali dziennikarze prezesa.

- Ma charyzmę, doskonale mówi, jest niezwykle autentyczny i przebojowy, więc pokazał, to co zobaczyliśmy - tłumaczył Jarosław Kaczyński.Jesteśmy gotowi do rządzenia - zapowiada prezes PiS. W wywiadzie udzielonym "Rzeczpospolitej" podkreśla, że ma nadzieję na wygraną Prawa i Sprawiedliwości w nadchodzących wyborach i że jego partia jest "nastawiona na rozwiązanie maksymalne", dlatego póki co nie mówi o koalicjach.

Kaczyński podkreśla, że przy tworzeniu ewentualnego rządu będzie korzystał z pomocy osób także spoza własnej partii, nie chce jednak zdradzać kogo ma na myśli. - Uruchomiłbym spekulacje, które by nam nie pomogły w sukcesie wyborczym - przyznaje.

Nie ma przemeblowania partii, jest "wzmocnienie"

Według prezesa PiS zmiany kadrowe w partii nie są jej "przemeblowaniem", lecz "wzmocnieniem". - Trzeba wzmocnić klub pod względem prawniczym, ekonomicznym, polityki zagranicznej. To zrobimy, zapraszamy ludzi bardzo nam bliskich - zapowiada Kaczyński.

Dodaje, że wierzy w ewentualną kohabitację z Bronisławem Komorowskim, bo to "człowiek racjonalnie nastawiony do życia". A swoje ostre wypowiedzi dotyczące prezydenta, szef Prawa i Sprawiedliwości komentuje: - Mówiłem o stosunkach osobistych i proszę je oddzielić od stosunków publicznych. Zawsze podkreślałem, że jeżeli będzie potrzeba w życiu publicznym - i raz tak się zdarzyło w czasie wizyty prezydenta Obamy - to będę współpracował - mówi. I dodaje: - Lepsze jest dla Polski twórcze napięcie niż usypiająca zgoda Tuska i Komorowskiego. Bo ona jest jedną z przyczyn tego, że nie przeprowadza się reform.

Pierwsze decyzje? Poznać prawdę, "wrócimy do sprawy Smoleńska"

- Z cała pewnością najpierw musiałbym się przyjrzeć, jak jest naprawdę - mówi o początkach swoich ewentualnych rządów prezes PiS. Podkreśla też, że teraz "sprawą pożarową" są finanse publiczne. - Nie wiemy, ile naprawdę jest długu. Niektórzy ekonomiści twierdzą, że część długu jest ukryta. Trzeba opracować plan ratunkowy. W dwóch etapach. Drugi etap już jest gotowy, to nasze ustawy podatkowe. Pierwszy etap dotyczy przyszłego roku i decyzje trzeba będzie podejmować w zależności od tego, jaki jest poziom zagrożenia - mówi Kaczyński.

- Wrócimy też do sprawy Smoleńska - zapewnia prezes Prawa i Sprawiedliwości. - Bez żadnego awanturnictwa, ale z całą powagą - dodaje.

Czy wierzysz w deklaracje Jarosława Kaczyńskiego?
Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (16)
Kaczyński chwali prezydenta. A co do krytyki...
Zaloguj się
 • dr54

  Oceniono 6 razy 6

  @ahab_1
  Doskonale pytanie a odpowiedz jest dziecinnie prosta , jest na prochach i to na podwojnej dawce , stad jego przemiana w lagodnego baranka .
  Czyzby dalej uwzal , ze wyborcy to " ciemny lud " , ktory wszystko kupi " ?

 • chri-s48

  Oceniono 6 razy 6

  Obiecanki cacanki zaciśnięte kolanki - to nowa twarz prezesa ,ciekawe czy do dnia wyborów czy troszkę dłużej?

 • bezspokoju

  Oceniono 5 razy 5

  Ten cyniczny i zakłamany hipokryta gotów byłby nawet Nergala wynosić pod niebiosa, gdyby miało mu to przynieść wygraną w wyborach. To jaskrawy przykład człowieka, którego naczelną zasadą jest modyfikowanie własnych zasad do aktualnych potrzeb. Jednym słowem : OBRZYDLIWIEC.

 • czytelnik52

  Oceniono 5 razy 5

  Wystarczy spojrzeć na twarz Kaczyńskiego, by być pewnym jego fałszu, nienawiści, rewanżyzmu.
  Tego wszystkiego doświadczycie po wyborach - kolejnych, przegranych przez PIS wyborach.
  Z a p a m i ę t a j c i e !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • azeta7

  Oceniono 5 razy 5

  Czy to prawda, że po przegranych przez PiS wyborach pan JKaczyński ma być naczelnym PLAYBOYa w miejsce nudnego Mellera? Przecież ten baran - JK nie ma pojęcia o seksie!!! Przestanę kupować to pismo!!!
  PS Tak mówią celebryci po analizie tego szczypania się JK z tzw aniołkami

 • dr54

  Oceniono 5 razy 5

  @ahab_1
  Doskonale pytanie a odpowiedz jest dziecinnie prosta , jest na prochach i to na podwojnej dawce , stad jego przemiana w lagodnego baranka .
  Czyzby dalej uwzal , ze wyborcy to " ciemny lud " , ktory wszystko kupi " ?

 • ahab_1

  Oceniono 5 razy 5

  Czyżby Prezes znów był na prochach?.

 • chris2010

  Oceniono 6 razy 4

  Dajcie już spokój z tym gnomem.Nie macie innych zajęć? Idźcie pozbierać śmieci do lasu po naszych prawdziwych patriotach.

 • gucia_22

  Oceniono 3 razy 3

  NAPRAWDĘ będzie pan współpracował z "zaprzańcem" i "mordercą"?! Ciekawe... Mam nadzieję, że "zaprzaniec" i "morderca" nie zechce współpracować z panem!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX