Palikot: Tuskowi puściły wczoraj nerwy. Koniec z umową

Janusz Palikot wyrasta na liczącego się gracza tej kampanii - sondaże wskazują, że jego ugrupowanie ma szansę wejść do Sejmu. A aktywność Palikota wciąż rośnie. Dzisiaj b. poseł PO zaatakował jej szefa. - Tuskowi puściły wczoraj nerwy. Koniec z naszym układem - powiedział w RMF FM.
O jaki układ chodzi? - Po moim odejściu z Platformy mieliśmy z Donaldem Tuskiem porozumienie. Ja nie będę atakował jego, a on będzie traktował mnie łagodnie. Po wczorajszych słowach Tuska koniec z układem - wyjaśnił Palikot. Polityka z Lublina najwyraźniej zdenerwowała wczorajsza wypowiedź premiera, który nazwał go "diabłem wcielonym".

- Tusk używający języka Rydzyka. Naprawdę, tego jeszcze nie było. Miesiąc temu mówi, że nie będzie klękał przed księżmi, czy przed Kościołem, a teraz używa metafory Rydzyka o diable - oburzał się Palikot.

Ale nie wszystko stracone. Jeśli Palikot wejdzie do Sejmu i sam nie zostanie premierem, jest gotów poprzeć Tuska na to stanowisko. - Nie za darmo. Oczekuję zmian. Ceną poparcia Ruchu Palikota są zmiany w programie PO. Przestawienie gospodarki na eksport i zmiany światopoglądowe. Wycofanie religii ze szkół, edukacja seksualna w szkołach, opodatkowanie Kościoła - zastrzegł.

"Lepszy Palikot z wibratorem niż..."

Dostało się też Ryszardowi Kaliszowi. Polityk SLD dwa dni temu oskarżył Palikota o złamanie umowy ws. współpracy i kłamstwo. Dziś w RMF FM Palikot kontratakował.

- Kalisz twierdzi, że kłamię? Co można myśleć o człowieku, który zdecydował się współpracować z kimś takim jak Napieralski. Lepszy Palikot z wibratorem niż Napieralski bez jaj - mówił.

A ostatnie pytanie Konrada Piaseckiego brzmiało: "Jeśli nie uda się wejść do parlamentu, kończy pan z polityką?". - Nie, cztery następne lata walczymy. Do następnych wyborów - odpowiedział Janusz Palikot. Jak będzie? Przekonamy się już 9 września.

Czy Ruch Palikota rzeczywiście ma szansę wejść do Sejmu?
Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (19)
Palikot: Tuskowi puściły wczoraj nerwy. Koniec z umową
Zaloguj się
 • adalbert.13

  Oceniono 3 razy 3

  @anna12-3
  ANNO! - piszesz "jest jedyną liczącą się partią lewicową" no właśnie idzie mi oto że już nie jest i to głównie
  za spraw rzeczonego. Jeśli lewica ma takich admiratorów jak pani to może pozostać przy badaniach kto
  gdzie sika na lewicy.

 • adalbert.13

  Oceniono 3 razy 3

  @anna12-3
  no to jest to czas stracony, jako deklarujący się wyborca lewicy powinna pani skupić się na działaniach
  przyczynowo- skutkowych i nieporadności pana Napieralskiego. Chyba nikt w ostatnim okresie nie osłabił tej formacji jak rzeczony. Jestem w stanie wybaczać alians Millera z Samoobroną, czy alkoholowe wpadki
  byłego pana prezydent byle tylko nie "plastuś" jak go nazywają no i oczywiście "józiolenie" innego pana.
  Przykro to pisać ale straciłem nadzieję, że oddam głos na lewice.

 • atleista

  Oceniono 2 razy 2

  Skoro lewica w Polsce i tak jest słaba, i ma niewiele do powiedzenia, to lepiej żeby istniała jakaś alternatywa dla SLD. Wtedy to wyborcy będą decydować, dokąd ta polska lewica ma zmierzać i jak ma wyglądać. A nie tylko jeden przemądrzały, nieudolny Napieralski, otoczony takim samymi jak on miernotami.
  Nic tak nie determinuje do wysiłku i wzmożonej pracy, jak świadomość istnienia groźnej konkurencji.

 • rbik53

  Oceniono 2 razy 2

  ..... no i rośnie nam nowa lewicowa partia.... nie darł gęby Napieralski bo się bał, to już teraz nie musi - nadchodzi zmiana.....

 • turbinowy

  Oceniono 1 raz 1

  Pamietam, że też SLD rządziło w latach 90. Wiesz to nie tylko problemy z KK, in-vitro ale też głodne dzieci, wykluczeni, niepełnosprawni, oświata itd. - to też światopogląd
  No nie kupuję wypowiedzi Millera: "(...), że partii potrzebny jest "wyraźny zwrot w stronę klasy średniej": - Żeby tak się stało, ci ludzie, którzy są aktywni, w jakiś sposób zadowoleni ze swoich sukcesów (...) muszą zacząć postrzegać SLD jako partię, która nie patrzy się na nich krzywo (...) i będzie tworzyć warunki, w których te indywidualne sukcesy będą większe.

 • anna12-3

  Oceniono 1 raz 1

  @turbinowy
  Gdy lewica rządziła 2001-2004,to oprócz dostosowania prawa polskiego do unijnego,na horyzoncie miała referendum. To referendum trzeba było przeprowadzić przy bardzo dużym sceptycyżmie ugrupowań prawicowych i Kościoła ,a od tego referendum zależało nasze wejście do Unii. Co lewica w takiej sytuacji miała zrobić. Podjąć walkę z Kościołem? Tylko dlatego,że tej walki nie podjąła,a wręcz się podlizywała,referendum przy milczącym,ale nie wrogim Kościele -o włos, było ważne i wygrane. Piszę o włos,bo frekwencja wyniosła tylko 58%,czyli o tej ważności zdecydowało tylko 8%. Dzięki mądrej taktyce lewicy-jesteśmy w Unii. Dzisiaj robienie z tego zarzutu lewicy,jest kompletnie nie zrozumiałe. Nie trudno sobie wyobrazić jaka była by frekwencja,gdyby Kościół aktywnie,wrogo-włączył się w to przedsięwzięcie. Już mniej istotne było poparcie,bo Ci co poszli,było oczywiste,że będą na tak,ale najistotniejsza była frekwencja,bo gdyby nawet zabrakło promila do 50%-referendum było by nieważne. Palikot w swojej podłości wykorzystuje postawę lewicy w tamtym czasie. Jeśli jest tak inteligentny, jak o nim piszą,to słowo podłość jest na miejscu.

 • turbinowy

  Oceniono 3 razy 1

  @anna12-3
  Jeszcze masz oczekiwania ideowości polityków - za to mój szczery szacunek. Ja już zostałem z nich wyprany. Każdy z obecnych ważniejszych polityków jest mniej lub bardziej cyniczny bez wzgledu na partię, do ktorej należy. Więc "przemiana" Palikota mnie nie dziwi co nie znaczy, że mi to pasuje.
  Problem z SLD jest, że jest to partia, która od wielu lat jest w polityce i teraz się obudziła w kwestiach o których piszesz chociaż były znane od dawna. I kiedy mogła to i owo zmienić kiedy rządziła, nie zrobiła tego więc i w SLD nie widzę wierności poglądom.

 • najdul6

  Oceniono 3 razy 1

  ludzie zastanówcie się na kogo chcecie oddać swój głos mam nadzieję że też nie lubicie kapusi

 • najdul6

  Oceniono 3 razy 1

  Palikot nie jesteś człowiekiem z którym się dyskutuje, bo po prostu jesteś zasranym kapusiem tak postępowali ci co sprzedawali ludzi w stanie wojennym,jesteś zasranym sprzedajczykiem radzę ci zamknij swój ryj chamie jeden

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX