Wybory 2011. Aniołek Kaczyńskiego: Nie przeszkadza mi bycie moherem

- Największym dowodem na to, że szkoła (o. Rydzyka) uczy samodzielnego myślenia i weryfikowania informacji, jest moja obecność w Prawie i Sprawiedliwości - mówi w wywiadzie dla płockiej ?Gazety Wyborczej? Ilona Klejnowska, która pojawiła się na plakatach wyborczych z innymi młodymi kandydatkami PiS do Sejmu.
24-letnia Ilona Klejnowska kandyduje do Sejmu z płocko-ciechanowskiej listy PiS. W tegorocznej kampanii wyborczej jest bardzo widoczna m.in. towarzysząc prezesowi PiS w podróżach i prowadząc kongresy wyborcze swojej partii. - Polityka to pasja. To chęć zmieniania rzeczywistości. (...) Wiem, że Polki są odważne, niezależne i mają własne zdanie. Dziś, my, młode kobiety w PiS, chcemy je przekonać, że warto iść na wybory, że trzeba głosować. Nasze głosy to więcej żłobków, przedszkoli, bezpieczniejsze ulice - przekonuje Klejnowska.

Młoda kandydatka PiS studiowała w Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, należącej do imperium o. Rydzyka. Jak przekona pani takich niedowiarków, że szkoła o. Rydzyka uczy dziennikarskiego obiektywizmu? - pyta dziennikarz. - Największym dowodem na to, że szkoła ta uczy samodzielnego myślenia i weryfikowania informacji, jest moja obecność w Prawie i Sprawiedliwości - przekonuje podkreślając, że w 2007 r. - w przeciwieństwie do większości swoich rówieśników - pozostała wierna PiS. - Ja nie dam się zaszufladkować; studenci WSKSiM to ludzie, którzy mają swoje poglądy i mają swoje pasje. Nie przeszkadza mi bycie moherem - dodaje.

"Prezes jest sobą, jest taki jak zawsze"

Iwona Klejnowska przekonuje, że Jarosław Kaczyński nie zmienił się na czas kampanii wyborczej. - Prezes się nie zmienia, jest sobą, jest taki jak zawsze. Od pięciu lat współpracuję z PiS i nigdy nie widziałam udawania i nieszczerości ze strony Kaczyńskiego - zapewnia kandydatka.

Klejnowska jest szósta na liście PiS, co nie daje jej wielkich szans na mandat poselski. - Tak jak w teatrze: nie ma małych ról, są tylko mali aktorzy. W polityce nie ma złych miejsc na liście wyborczej, tylko kandydaci mogą nie chcieć pracować - mówi.

Więcej w dzisiejszym wydaniu "Gazety Wyborczej Płock"

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (9)
Wybory 2011. Aniołek Kaczyńskiego: Nie przeszkadza mi bycie moherem
Zaloguj się
 • arvelli_net

  Oceniono 5 razy 3

  ... oczywiście że prezesik się nie zmienił i jest sobą, prawdę paniusia przedstawia - kto go zna to wie że w okolicach wyborów wszystkie noże chowa do kryjówki... po wyborach ----- WULKAN !!!!!

 • dungala

  Oceniono 2 razy 2

  Ale deklem to już powinno pani przeszkadzać. Czy proboszcz musiał wyrazić zgodę na kandydowanie tak jak na pani pobyt na akademii Rydza i Muchomora.

 • adalbert.13

  Oceniono 2 razy 2

  Klejnowska głupia c.po, poczytaj tego, choć trochę, rewelacja :
  www.tokfm.pl/Tokfm/1,102433,10334046.html

 • neumarkt

  Oceniono 4 razy 2

  Oto objawił nam się gejzer intelektu - Iwonka, której nie przeszkadza przypisanie do "moherów". My ją już spisujemy, na straty! A to ci nam "komplecik" szykuje pan prezesunio do sejmu! Same BMW - Bierne- Mierne- Wierne, słowem bajecznie głupie. I o to idzie wodzusiowi tej sekty!

 • najdul6

  Oceniono 4 razy 2

  to jest diablica udająca aniołka tak jak diabeł kaczyński udaje aniołka a jest szatanem piekieł, jaki szatan takie anioły

 • marika-live

  Oceniono 1 raz 1

  "Najlepszym dowodem, ze szkoła Rydzyka uczy samodzielnego myslenia jest moja obecność w PiS" - no to z kolei cytat tygodnia. Przecież jeżeli w mediach Rydzyka 97% to krytyka Tuska, to raczej zostało jej narzucone, że tylko Kaczyński jest najlepszy. Skoro ta pani pracowała w mediach Rydzyka, to tam tylko zapraszani są ludzie związani z PiS, żadna inna partia. Przeprasza, ale jak więc szkoła i media Rydzyka uczą samodzielnego myślenia skoro tam nie można poznać innych punktów widzenia poza PiS-owskim???
  JA TEJ LOGIKI NIE ROZUMIE, ALE KLASYK POWIEDZIAŁ "CIEMNY LUD WSZYSTKO KUPI", widocznie też miał namyślić takich młodych moherów.

 • kolega77

  Oceniono 1 raz 1

  A bycie moherową zołzą rodem z "Akademii Rydzyka"?

 • marjolaine

  Oceniono 3 razy 1

  Skoro Pis tak promuje mlodych, to proponuję zrobic spot z młodymi panami z Pisu ( na czele z gładkolicym |Hofmanem) a w srodku posłanka Sobecka!

 • mepislover

  Oceniono 3 razy 1

  Obawiam się, że po wyborach też Pani nie przeszkodzi prezesowi.
  Pytanie, ile to jest ta suma- która nie przeszkadza być tym kim Pani teraz jest ? :D

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX