Graff: Kościół psuje polską demokrację. Dość szantażu PO

- To inteligenckie fumy: ta opowieść, że co prawda Kościół katolicki popełnia różne błędy, ale jest ostoją polskiej cywilizacji. Otóż już nie jest. Kościół psuje polską demokrację - tak krytykę ostrych wystąpień Ruchu Palikota przeciwko Kościołowi polskiemu skomentowała w Radio TOK FM publicystka feministyczna Agnieszka Graff. Dodała, że ma dość szantażowania wygraną PiS, jeśli nie poprze PO.


- Dominacja Kościoła jest totalna - ma on ogromne pieniądze, wpływy w szkolnictwie i pełnię władzy w kwestiach reprodukcyjnych. Palikot to pierwszy polityk, który ma szansę znaleźć się w głównym nurcie i mówi o tym otwarcie. Poparcie dla niego nie jest przejawem zamiłowania do świńskich ryjów, ale wynikiem ogromnej irytacji społeczeństwa polskiego wobec czołobitności całej klasy politycznej przed kościołem. Ja tę gadkę słyszę od 20 lat: Nie drażnijcie Kościoła, bo nie wejdziemy do unii. Nie drażnijcie Kościoła, bo antysemityzm się obudzi. Nie dokuczajcie Kościołowi, ponieważ lud polski jest głęboko religijny i urazicie jego uczucia - mówiła na antenie TOK FM Agnieszka Graff.

Ruch Palikota chce "dowalić czarnemu"?

- A więc chodzi wyłącznie o sprzeciw wobec władzy tej instytucji? - pytała Anna Laszuk. - Dla mnie to najważniejszy postulat. Marcin Król dobrze to ujął w felietonie we "Wprost", pisząc że wiejski elektorat Palikota zagłosuje na niego, bo "chce dowalić czarnemu".

- W mainstreamie taka postawa uważana jest za passe... że to nieeleganckie i nie wypada tego robić - wtrąciła Laszuk. - To inteligenckie fumy: ta opowieść Szostkiewicza, że co prawda Kościół katolicki popełnia różne błędy, ale jest ostoją polskiej cywilizacji. Otóż nie jest. Kościół psuje polską demokrację. Skręcił w stronę głębokiej narodowej prawicy i wyalienował się od procesów historycznych i nastrojów społecznych - mówiła Graff.

Cel lewicowych ideowców: zmiecenie SLD ze sceny politycznej

Działaczka przyznała, że udzielenie poparcia Ruchowi Palikota jest ryzykownym posunięciem (dla kogoś, kto nie chce, by wygrał PiS), ale - jak podkreśliła - ma dosyć szantażowania wygraną PiS i wynikającym z tego obowiązkiem głosowania na Platformę.

Magdalena Środa o zmęczeniu "mniejszym złem" PO>>>

- Pozostaje jeszcze lewica - podpowiedziała Anna Laszuk. - W interesie prawdziwej polskiej lewicy, ludzi naprawdę ideowych, jest zmiecenie SLD ze sceny politycznej. Oni się kompromitowali przez całe 20 lat na różne sposoby. Nie ma żadnego powodu, żeby im wierzyć. Dosyć - sprzeciwiła się Graff.

Palikot zwycięża swoimi pieniędzmi i gigantycznym ego

- Wielu komentatorów mówi, że sam Palikot, jak i jego sprzymierzeńcy są niepoważni - zauważyła Anna Laszuk.

- Nie przepadam za poetyką wygłupów Palikota - przyznała Grafdf. - Ale on się nimi wpisuje w polski nurt. To też nie znaczy, że jest niepoważny. Używa takich metod, żeby zaistnieć, ale odkrywa karty i mówi do ludzi normalnym ludzkim językiem to, co i my - ruchy społeczne - głosimy od 20 lat. Tylko, że nas nikt nie słucha. Palikot ma siłę pieniądza i swojego gigantycznego ego. One pozwalają mu funkcjonować na wierzchołkach władzy, na których my się gubimy - przekonywała Graff.

Szopki Palikota? Nowicka: Musimy się wdzierać do mediów >>

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (278)
Graff: Kościół psuje polską demokrację. Dość szantażu PO
Zaloguj się
 • teletoobis

  Oceniono 47 razy 43

  Kosciol z zasady jest instytucja antydemokratyczna. W Polsce nie tyle psuje demokracje, co sieje nienawisc, poglebia podzialy, a nade wszystko wyludza coraz wiekszy majatek od panstwa.

 • belle.du.jour

  Oceniono 45 razy 39

  Agnieszka Graff ma rację. Kościół już dawno nie jest ostoją polskiej cywilizacji i kultury ale jej hamulcem. Owszem, wiele mu zawdzieczaliśmy i w czasach zaborów i po wojnie ale dług wdzięczności został już dawno spłacony i to z nawiązką. Oczywiście nikt dobrowolnie nie odda władzy i dlatego retoryka Kościoła się zaostrza i skręca coraz bardziej na prawo. Tymczasem w Polsce potrzebna jest lewica i to w dobrym wydaniu, post -SLDowska, bez tego pajaca Napieralskiego. Powinni też skonsolidować wszystkie lewicowe partie w tej chwili zmarginalizowane przez narodowo-katolicką maszynę i dać przede wszystkim odpór napierającemu i roszczeniowemu Kościołowi. Jest pełno ludzi w Polsce, którzy chcą prawdziwego rozdziału Kościoła od państwa.

 • kozel5

  Oceniono 38 razy 32

  Kosciol rzymsko-katolicko-biznesowo-pedofilski.

 • w0w0

  Oceniono 40 razy 32

  Kościół to , kościół tamto. mowicie że gdyby nie było kościoła, w domyśle katolickiego, w Polsce to za mówienie w naszym języku była by kula w łeb. Nie długo za brak szacunku dla kapłana dostaniesz po twarzy w majestacie prawa. Miejsce Koscioła Katolickiego w Polsce powinno być oddzielone czytaj izolowane od życia politycznego i gospodarczego. Daliśmy im, hierarchom prawo decydowania o tym do czego w cywilizacji "zachodu" prawa nie mają i nie będą mieć. To był błąd za który zapłacą nasze dzieci.

 • sylwester51

  Oceniono 35 razy 29

  W każdym słowie racja KK rządzi kradnie posłuchajcie wypowiedzi Terlikowskiego w Wprost o szatanie to jest niepojęte by wykształcony człowiek plótł takie głupoty to po prostu zero umysłu. Szostkiewicz broni czarnych bo przed nimi robi w gacie. Wszyscy się wymądrzają bronią czarnych bo coś im zawsze skapnie głupi lud się zrobi zrzutkę podatki. Palikot ma odwagę otwarcie mówić o okradaniu kraju przez czarnych. Komuchy dali im 40 lat temu fundusz kościelny jako zadośćuczynienie a posrani ze strachu politycy dorzucili im komisję majątkową która nas okradła na grube miliardy. Religia miała być bezpłatna a kosztuje 1 200 000 zł rocznie plus wydziały teologiczne na uniwerkach, ordynariaty polowe czarni na etatach w szpitalach policji itd itd. Czas by czarni wrócili do swoich kościołów i wara im od szkół.
  JA ŻĄDAM PAŃSTWA ŚWIECKIEGO BO PŁACĘ PODATKI I CHCĘ DECYDOWAĆ NA CO PÓJDĄ WOLĘ NAKARMIĆ GŁODNE DZIECI BĄDŹ DOŁOŻYĆ NA BADANIA NAUKOWE>

 • 6ik

  Oceniono 39 razy 29

  Bardzo sensowna ta pani Agnieszka!
  Będę głosował na Ruch Palikota, ponieważ jestem człowiekiem lewicy.

 • anty-lady

  Oceniono 31 razy 27

  Oponenci Janusza Palikota nie zdają sobie sprawy, ilu zdeklarowanych ateistów i agnostyków Ruch Palikota obudził i ośmielił. I jak sądzę, nie tylko niewierzących, ale również tych, którzy wiary nie odrzucają. Janusz Palikot przełamał dyskusję na ten temat i pokazał, że konserwatyzm Polaków ma jednak swoje granice, a dominacja Kościoła katolickiego w sferze społecznej, ale również i politycznej, coraz mniej się wyborcom podoba.

  - cytat z bloga kogoś myślącego

 • kulszowa

  Oceniono 30 razy 26

  100 % prawdy i racji w temacie polskiego kosciola katolickiego !!!! Kosciol katolicki nie tylko psuje polska demokracje ,ale i panstwo.Ten kosciol nic nie wnosi temu panstwu,a tylko od zawsze ma postwe nakazowo roszczeniowa !!!! Panosza sie bezczelnie darmozjady w sutannach w polsce ,jak by to panstwo bylo ich prywatnym folwarkiem bo wladza dalej tym darmozjadom na to spolegliwie pozwala !!!!!

 • wincentvega1000

  Oceniono 29 razy 25

  ZA KAŻDY SPRZECIW W PARTII POSEŁ PŁACI 4000zł KARY !!! TAK DZIAŁA BANDA CZWORGA !!!

  PALIKOT JAKO JEDYNY NIE POBIERAŁ PENSJI POSŁA !!! SZACUNEK

  JEŚLI KTOŚ JESZCZE NIE WIE: Palikot z ryjem świni protestował przeciwko szantażowi prezesa pzpn - Listkiewicza który domagał
  się cofnięcia euro 2012 jeśli zabiorą mu funkcje szefa pzpn. Ktoś musiał uderzyć ręką w stół bo wszyscy inni jak zwykle siedzieli cicho !!!

  DZIEWCZYNKI MIAŁY 14 i 15 LAT: Palikot ze sztucznym penisem w jednej ręce i z policyjnym pistoletem w drugiej
  dramatycznie protestował przeciwko brutalnemu traktowaniu zatrzymywanych kobiet w lubelskiej komendzie policji - podwójnemu
  gwałtowi i kilku przypadkom molestowania.Wcześniej bezskutecznie domagał się interwencji. Dopiero po tej manifestacji osiągnął
  cel - przesłuchania na komendach są monitorowane.

  GŁOSUJE NA PALIKOTA

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX