Komentarze (278)
Graff: Kościół psuje polską demokrację. Dość szantażu PO
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • glemp1

  Oceniono 19 razy 17

  Panowie biskupi powinni sobie zdawać sprawę z tego, że Polacy sobie doskonale poradzą bez armii duchownych. Kler natomiast bez swoich owieczek jest skończony.

 • larsek

  Oceniono 17 razy 17

  Palikot ma moje i mojej rodziny pełne poparcie. On i jego sztab nie boi się zabobonów, piekieł itd.
  Mamy dość płacenia jako podatnik na gusła, zabobony, czary. Nikt się nas o to nie pytał czy chcemy by nasze podatki były przeznaczane na tę organizację. Te miliardy dały by więcej Polsce i Polakom jakby przeznaczone na poprawę infrastruktury, służbę zdrowia, kulturę itd. To uratowałoby więcej istnień ludzkich niż bajki o bozi.

 • grymasplemp

  Oceniono 19 razy 17

  Pomogła mi zdecydować. Głosuję na Ruch Palikota. Mam dość. U nas w Krakowie mają całe ulice. Na ulicy Kanoniczej wszystkie budynki.

 • przyganiacz

  Oceniono 17 razy 17

  @papa_s
  Kościół to odmiana MAFII. Ma podobną strukturę, z capo di tutti capi vel papieżem na czele. Gdy mógł to używał ognia, miecza czy innej broni, trucizny do obrony swoich interesów dla których Bóg jest jedynie przykrywką. Gdyby mógł czyniłby to dalej a stosy płonęłyby jasno. Rzecz jasna, w imię miłości bliźniego,
  potrzebnego do strzyżenia

 • andre951

  Oceniono 21 razy 17

  kk nigdy nie był obrońcą jakiejkolwiek narodowości - co najwyżej wtedy, gdy godziło to w jego interesy. Przez całe wieki dla tych czarnych kanalii (nie mówię o wszystkich jego funkcjonariuszach) najważniejsza była władza i kasa, potrafili dogadać się ze wszystkimi, którzy im zagrażali, by móc współrządzić i czerpać z tego tytułu kolejne zyski. A w dzisiejszej Polsce jest, wbrew temu co głosi, antydemokratycznym hamulcem, mnoży podziały, sieje nienawiść, próbuje rządzić nie ponosząc z tego tytułu żadnej odpowiedzialności. A najchętniej wprowadziłby państwo wyznaniowe na wzór Iranu.

 • sekmet

  Oceniono 21 razy 17

  @mccudden
  no ale pomyśl jaką dziurę budżetową można by załatać opodatkowując kościół!

 • glemp1

  Oceniono 16 razy 16

  Kościół w poprzednim ustroju miał się całkiem nieźle, lecz hierarchowie przynajmniej musieli ważyć słowa. Od 1989 roku politycy coraz niżej zginali karki przed biskupami, obsypując ich coraz większą ilością przywilejów. Wielebni z każdym rokiem stawali się coraz bardziej aroganccy, a naród polski coraz bardziej sfrustrowany tym stanem rzeczy. Palikot ze swoim ugrupowaniem ma szansę w tegorocznych wyborach parlamentarnych osiągnąć dobry wynik, gdyż obecnie nastroje społeczne w Polsce są najbardziej antyklerykalne od tysiąca lat. Powodzenia, Panie Januszu!

 • elemoretal

  Oceniono 18 razy 16

  Nic dodać nic ująć. Graff ma rację, podpisuję się pod tym, popieram to co mówi.

 • apache5

  Oceniono 16 razy 16

  "Babka" ma racje.

 • marhaba-2

  Oceniono 20 razy 16

  wreszcie kobiety Polskie zaczynają mieć głos brawo.

 • 12345janka

  Oceniono 20 razy 16

  Wolę pana Palikota z sztucznym fiutem w reku niż pana Kaczyńskiego z pełnym workiem w którym jest jedno jajo. Dlatego zagłosuję na partię pana Polikota.

 • calli

  Oceniono 28 razy 16

  aron2004
  25 minut temu

  Oceniono 1 raz -1

  fakty są takie, że gdyby nie KK to by była dziś kara śmierci za mówienie po polsku na ulicy.

  ---

  Fakty są takie, że gdyby nie kk, to nigdy nie doszłoby do rozbiorów Rzeczpospolitej a najprawdopodobniej i do II WŚ - czarnych zdrajców Polski należy odesłać do ich pedofilskiej ojczyzny, Watykanu.

 • cortez.the.killer

  Oceniono 15 razy 15

  Nie dość,że Kościół psuje demokrację-to jeszcze kradnie.Oszukuje.Kłamie.Bezkarnie/narazie/.

 • pe1

  Oceniono 17 razy 15

  Junkers, ty tępy brunatny prymitywie, mózg masz zrypany i nie trafia do twojej świadomości, co to znaczy świeżość. Wracaj do gwałcenia ministrantów.

 • exczterdziestolatek1234

  Oceniono 16 razy 14

  To jest jak muzyka dla moich uszu. Odstawic od cycka czarnych. Wowczas nawet kryzys bedzie mogl nam
  naskoczyc bo tyle wolnej kasy znajdzie sie raptem w obiegu.

 • clarus2

  Oceniono 14 razy 14

  @kmk3
  Popieram w zupełności.ceremonia tzw.chrztu niemowląt,to wynalazek katolicki,sprzeczny z nauką Pisma Świętego.Kler wykorzystuje go w celu utrudniania wypisania się z SEKTY katolickiej i upodlania ludzi.

 • amsterdam53

  Oceniono 16 razy 14

  Trzeba osądzić rządzących za nie przestżeganie Konstytucji RP w konstytucji napisano że wszyscy Polacy są równi wobec prawa a okazuje się że kościół jest w Polsce poza prawem a władze to tolerują.Co na to Trybunał Konstytucyjny.Klechy opodatkować jak każdego obywatela to jest obowiązek władz państwa.

 • nelson.pl

  Oceniono 14 razy 14

  Palikot joko jeden z niewielu polityków mówi o kościele rzymskim to co inni politycy mówią w kuluarach albo przy wódce.Szkoda ,że nie zaczał swojej działalności wcześniej,nie tej ze świńskim ryjem ale tej ludzkiej bez ośmieszania innych.Chciałbym aby on,Kotyliński,Biedroń i kilku innych wszedli do Parlamentu.Miliony Polaków mogło by usłyszeć o przekrętach rządzących obecnych i tych poprzednich.Napieralskiego i Pawlaka należy raz na zawsze wyautować,gdyż są szkodnikami.

 • honkers

  Oceniono 16 razy 14

  Ot baba z jajami. Podoba mi się. Macie mój głos.

 • kozel5

  Oceniono 16 razy 14

  KK to faktyczna agentura obcego panstwa. To ludzki tasiemiec, zerujacy na organizmie. Nie tylko zjada za nas pokarm, ale tez wplywa na to jak myslec. Nowoczesna forma wampiryzmu. Wysysaja ale tak, zeby ofiara zyla jak najdluzej.

 • kac

  Oceniono 14 razy 14

  Kościół ze swojej natury jest antydemokratyczny.
  Śluby posłuszeństwa, rzekoma nieomylność papieska itp
  Nie ma się więc co dziwić, że demokracji nie rozumie i dobrze na nią nie wpływa

 • ministrant1-pl

  Oceniono 16 razy 14

  Głosujemy na Palikota, bo to jedyny nieprzekupny i nie ześwinił się jak inni z dotychczasowych partii, które za obietnice poparcia przez kler robią mu prezenty ze społecznych pieniędzy i trwonią majątek narodowy. Nawet SLD, dał d...., żeby spokojnie trwać przy żłobie i nie narazić się klerowi a w dodatku to za rządów SLD został podpisany zdradziecki pakt z Watykanem, Konkordat, uzależniający Polskę od kleru i umożliwiający mu łupienie majątku narodowego, zagwarantowanie bezkarności i wkraczanie w każdą dziedzinę życia społecznego. Mamy niepowtarzalną od lat szansę na wkroczenie i pokierowanie Polską człowiekowi, który jako jedyny odetnie świni ryj od koryta i pokaże klerowi jego prawdziwe miejsce. Chcemy w końcu Polski wolnej a nie sterowanej przez kieszonkowe państewko Watykan i finansowania pasożytniczego tworu. To w tej chwili pierwszy i jedyny człowiek mówiący prawdę i pokazujący całe zło i konieczność jego zwalczenia. Zasługuje na poparcie i pokazanie dotychczasowym karierowiczom i kolaborantom, że są ważniejsze rzeczy niż własny interes i ustawianie się finansowo kosztem Narodu. Głosujemy na Palikota!!!.

 • qdynt

  Oceniono 20 razy 14

  Czemu KK nie weźmie się za swoje szeregi celem odchudzenia nieco jednostek. Źle sie dzieje z KK i wszyscy to widzą. Już na colaska.pl się na ten temat opisano.

 • kozel5

  Oceniono 13 razy 13

  Polecam filmy rozrywkowe typu "Agora", "Luter". katolicyzm w PL wykonaniu to zlo, czyste zlo.

 • arct

  Oceniono 15 razy 13

  Majątek kościoła w Polsce to jakieś 400 miliardów złotych, jakby go im zabrać i sprzedać na wolnym rynku a pieniądze rozdać obywatelom to przypadłoby jakieś 10 tysięcy na głowe każdego Polaka.

  Fajnie by było, nie?

  :))))))

 • ww-77

  Oceniono 15 razy 13

  @magellan2010

  Jak Kościół odp*doli się od nas, to my odp*dolimy się od Kościoła, faszystowska szmato.

 • arius5

  Oceniono 15 razy 13

  Fakt, kosciol katolicki to najwieksza mafia zlodziei, oszustow i zboczencow seksualnych.

 • benek231

  Oceniono 18 razy 12

  Brawo pani Graff. Takich trzeba nam wiecej.

  Panstwo polskie jest panstwem wyznaniowym, gdyz Nygusy wykoleili je na drodze do demokracji. Nie dopuscili by miec w nim tyle do gadania co w wiodacych demokracjach. W panstwie wyznaniowym, w ktore - pod wodza Oberzlodzieja - wmanipulowali Polakow, sa klasa uprzywilejowana, pasozytujaca na budzecie i kieszeni podatnika, majaca swe przywileje zagwarantowne konstytucyjnie (Art.25 , narzucajacy obowiazek zawierania wasalskich konkordatow z Watykanem), w oparciu o konkordat, oraz okolosystemowa Komisje Wspolna, dzieki ktorej poza obywatelska kontrola moga narzucac swoja wole.

  Pani Agnieszka Graff to wyjatkowo trzezwa oraz rozsadna osoba.

 • artu30

  Oceniono 16 razy 12

  Boże nareszcie! Precz z kosciołem. koniec ze zboczana i złodziejska ingerencja w panstwo!

 • kmk3

  Oceniono 14 razy 12

  Nareszcie rozsądny głos. Ja też idę glosować na Palikota, może ktoś wreszcie weźmie za pysk tą czarną mafię! Dość złodziejstwa, niech płacą ZUS, podatki i niech się wreszcie utrzymują sami!
  A najbardziej mnie wkurza to, że np. mnie też sobie liczą jako katoliczkę, chociaż nie wierzę w te bzdury, nie bywam w kościele (a jak już bywam na czyimś ślubie albo pogrzebie to nie klękam, nie modlę się i nie daję na tacę!!!), nigdy od ponad 30 lat żaden czarny nie został wpuszczony do mnie do domu, itd. Chciałabym się wypisać z tego badziewia, ale okazuje się, że nie wystarczy napisać, że mam ich gdzieś (co jest poparte kompletnym olewaniem ich od lat), tylko jeszcze chcą jakiś świadków! Jestem pełnoletnia, nie jestem ubezwłasnowolniona, dlaczego moje oświadczenie woli wymaga jakiś świadków?

 • ludwikpp

  Oceniono 24 razy 12

  Pani Agnieszka Graf ma, niestety, rację. Nie można stale tłumaczyć błędów kościoła tym, że jest fundamentem polskości i że ma zasługi w obaleniu komuny. Biskupi nabrali wody w usta wobec działalności rozgłośni ojca Rydzyka, jawnie popierającej PiS. Jasno widać, że ten katolicki ksiądz, będący jednocześnie biznesmenem, kształtuje postawy nacjonalistyczne, ksenofobiczne i antysemickie Polaków. Należy wprost zapytać dlaczego biskupi milczeli i dalej milczą w sprawie mordu w Jedwabnem. Polska demokracja jest krucha. Trzeba piętnować każdego, kto jej szkodzi. Bardzo mnie razi tryumfalizm kościoła, jego pazerność( prace komisji majątkowej), trudna do zniesienia celebra. Pojmuję wiarę jako intymną rozmowę z Panem Bogiem.Wymaga to skupienia i namysłu. Dlatego przeszkadzają mi w tym obcowaniu z Panem Bogiem wszelkie celebry wymyślone przez kościół. Czy to tak trudno zrozumieć? Niech kościół zajmie się przystępnym głoszeniem ewangelii. To jest najważniejsze zadanie kościoła. Nie będzie wtedy problemu Palikota...

 • jerry224

  Oceniono 14 razy 12

  Jestem przeciwko satanizmowi Rydza !!!!

 • grymasplemp

  Oceniono 12 razy 12

  @alica32
  Czy Ty, przy każdym artykule o Kościele musisz puszczać swoje antysemickie bąki i opowiadać brednie?

 • kozel5

  Oceniono 16 razy 12

  Niestety ale Palikot-Ruch to jedyna formacja ktora chce swieckiego panstwa. Zaglosowalbym na Ruch, ale boje sie straconego glosu. Ale nawet, tyo Ruch pozwoli na obliczenie sie i zaakcentowanie, ze nie wszyscy Polacy to katolickie glupki, jak nas postrzegaja.

 • wj_2000

  Oceniono 14 razy 12

  @anty_populista
  Aby wzmocnić Twoją wypowiedź pozwolę sobie przytoczyć słynną frazę Słowackiego:
  "Polsko! Twa zguba w Rzymie!"

 • wigorek42

  Oceniono 14 razy 12

  Pilnie oderwać od państwowych dotacji kościół katolicki, pijawki wysysają datki na tacę, wysokie opłaty za wszystkie usługi duchownych (np. oplata za miejsce na cmentarzu na 20 lat - 500 zł, a na cmentarzu komunalnym 200 zł) i jeszcze wyciągają rękę po nienależne dobra. Pazerność u nich idzie w parze z niemoralnością obyczajową.

 • ww-77

  Oceniono 12 razy 12

  @tomq12
  Za to panienki z ekipy "aniołków Kaczyńskiego" nie mają skrzywionej psychiki, hehe. Zwłaszcza te, które wypisują na blogach, że kobieta powinna siedzieć w domu i rodzić dzieci, a same pchają się do sejmowego koryta.

 • chri-s48

  Oceniono 14 razy 12

  @papa_s
  może kościół był ostoją cywilizacji ale w średniowieczu - bo od czasów oświecenia jego rola wyraźnie zbladła ze względu na wzrost świadomości społecznej i rozwój nauki.

 • sargawska

  Oceniono 14 razy 12

  Nie chodze do Kosciola Katolickiego,tylko,do mojego parafialnego,rozumiecie.?.W wyborach samorzadowych ksiadz bezczelnie "agitowal".Zwyciezyli Ci,co mieli zwyciezyc.Zgadzam sie zatem,ze sila,tego MEDIUM jest ogromna.Pytanie tylko,czego my sie boimy,i czego nie wiemy,zeby ,jak BARANY isc po mszy i wrzucac te kartki "podlug wskazan Ksiedza"?Ludzie ,zacznimy wyzwalac w sobie poklady wlasnego rozumu.Polacy zawsze w chwilach zagrozenia mieli go na swoj uzytek.Teraz tez w jakms stopniu waza sie losy kraju.Nie dajmy "prac naszych brudow" poza granicami Polski>Bo chyba nikt nie ma watpliwoscvi,ze czeka nas to ze strony Pis?.AMEN.

 • chri-s48

  Oceniono 16 razy 12

  @sher-rif
  niezrozumienie wypowiedzi jest niezrozumieniem poruszanego tematu.a diagnoza utwierdza w przekonaniu że jest w pełni słuszna. Kościół za dużo ma do powiedzenia w kwestiach reprodukcyjnych.

 • he219uhu

  Oceniono 11 razy 11

  Brawo, medal za odwagę Pani Agnieszko! Szczera prawda:)

 • mszczuj_von_kain

  Oceniono 11 razy 11

  Ja mam jeden postulat: niech Ci co tak wielbią kościół spróbują go opodatkować i np. wprowadzić kasy fiskalne.Wtedy się przekonają co to znaczy furia kościoła i jak bardzo jest on cywilizowany.

 • clarus2

  Oceniono 13 razy 11

  @ramatoulaye

  Tam gdzie katolicyzm ma swoje znaczące wpływy,tam demokracji nie ma.

 • palialik

  Oceniono 11 razy 11

  POPIERAM NIE ŻYJEMY 20 LAT TEMU TYLKO TU I TERAZ- PATOLOGIE KOŚCIOŁA: ZŁODZIEJSTWO, PEDOFILIĘ , ŻYCIE NAD STAN KOSZTEM UBOGICH TRZEBA UKRUCIĆ _ GŁOSUJĘ NA ALIKOTA

 • noel1

  Oceniono 15 razy 11

  W pełni się z Panią zgadzam. Nic dodać nic ująć. Będę głosował na Palikota tylko jak zrobić żeby wszedł do sejmu. W przeciwnym przypadku zostanie tylko P. świetny artykuł.Pozdrawiam.

 • jerry224

  Oceniono 11 razy 11

  W Gdyni, Posel, PIS, Kozak wykupuje agitacyjne intencje mszalne które z ambony sa dwukrotnie odczytywane.
  .. w kosciele NMP z ambony krytykuja rzad i agituja w podtekscie na PIS ...

 • mm-dd

  Oceniono 13 razy 11

  Święte (khem, khem) słowa ;)
  I bardzo słuszny punkt widzenia!

  @genio4 - nie chodzi o autorytety. chodzi o to, żeby myśleć.
  W tym wypadku mam zbieżne poglądy z panią udzielającą wywiadu.

  Za dużo w polskim sejmie prawicy, tylko trochę centrum.
  A lewicy nie ma.

  SLD jest partią koniunkturalną, która nie może i nie potrafi konkurować z mocno ideową prawicą.
  Dosyć SLD, czas na bardziej ideową lewicę.

 • chri-s48

  Oceniono 13 razy 11

  @alica32
  nie próbuj ludzi uświadamiać - wszyscy wiedzą o co chodzi,nie musisz biadolić nad losem nienarodzonych
  wyskrobanych czy złowieszczo pozbawianych życia poprzez aborcję. Poużalaj się nad tymi co urodzeni nie mają rodziców i nad tymi co nie mają co do ust włożyć ,nad tymi co w szkole nie mają co zjeść i nad tymi
  co chorzy umierają w hospicjach.

 • bun01

  Oceniono 13 razy 11

  @greg995
  Porównujesz klechy do psów? Idealne porównanie, też często bezsensownie szczekają jadaczkami głosząc niesamowite brednie o czanoksiężniku w trzech postaciach abrakadabra :-)

 • tak-jest

  Oceniono 12 razy 10

  §1. Kto doprowadza małoletniego poniżej lat 15 do obcowania płciowego lub do poddania się innej czynności seksualnej albo do wykonania takiej czynności podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
  §2. Tej samej karze podlega, kto utrwala treści pornograficzne z udziałem takiej (osoby ścigane z urzędu ) *.
  Art.197 Kodeksu Karnego
  §1. Kto przemocą, groźbą bezprawną lub podstępem doprowadza osobę do obcowania płciowego, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
  §2. Jeżeli sprawca, w sposób określony w § 1, doprowadza inną osobę do poddania się innej czynności seksualnej albo wykonania takiej czynności, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
  §3. Jeżeli sprawca dopuszcza się zgwałcenia określonego w § 1 lub § 2, działając ze szczególnym okrucieństwem lub wspólnie z inną osobą, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do lat 12 (ściganie następuje na wniosek pokrzywdzonego ) **.
  Art. 191 Kodeksu Karnego
  §1. Kto stosuje przemoc wobec osoby lub groźbą bezprawną w celu zmuszenia innej osoby do określonego działania, zaniechania lub znoszenia - podlega karze pozbawienia wolności do lat 3 (ścigane z urzędu) *.
  Art.207 Kodeksu Karnego
  §1. Kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy albo nad małoletnim lub osobą nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
  §2. Jeżeli czyn określony w §1 połączony jest ze stosowaniem szczególnego okrucieństwa, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
  §3. Jeżeli następstwem czynu określonego w §1 lub §1 jest targnięcie się pokrzywdzonego na własne życie, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do lat 12.

  Art. 304 Kodeksu Karnego
  §1. Każdy dowiedziawszy się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu ma społeczny obowiązek zawiadomić o tym Prokuratora lub Policję.
  Tajny dokument Watykanu z dnia 16 marca 1962 o nazwie "Crimen Solicitationis (copia dok.)" to nic innego jak instrukcje Watykanu dotyczące postępowania kleru na całym świecie w przypadkach oskarżeń księży o seksualne wykorzystywanie dzieci. Watykan nie zaprzecza wydania tych rozporządzeń twierdząc jednak, że miały one służyć, jako rozporządzenia wewnętrzne w przypadkach wykorzystywania przez księży spowiedzi, jako narzędzie do pozyskiwania odpowiednich osób do uprawiania seksu. W praktyce jednak dokument nakazywał biskupom i ich podwładnych, pod groźbą automatycznej ekskomuniki (wyklęcia z kościoła), zachowywanie absolutnej tajemnicy w przypadkach przestępstw seksualnych księży, niepowiadamianie władz cywilnych danego kraju, utrzymywanie absolutnej tajemnicy, uciszanie skandalów seksualnych, ochronę oskarżonego księdza, wymuszanie na ofiarach zachowania milczenia poprzez przysięgę na Pismo Święte, itp.
  Choć nie zgodne to z prawami niemal całego cywilizowanego świata - nie zwrócono by z pewnością uwagi na wszystkie te "wewnętrzne" rozporządzenia, gdyby nie fakt, że nie ma w nim absolutnie nic z troski o dobro dzieci, ofiar zwyrodnialców księży.
  Wprost przeciwnie, każdy, kto ośmielił się mówić o przypadkach przestępstw przeciwko dzieciom, wyklęty będzie z kościoła. Taka jest esencja tego dokumentu. Dokument ten to wypowiedzenie walki ofiarom księży pedofilów a nie ich ochrona czy walka z istniejącym problemem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX