Tusk: Łaskę robi? Polityk ma obowiązek współpracować z prezydentem

- Trochę się dziwię, że my traktujemy jako dobrą nowinę, że jakiś polityk jest gotów podać rękę prezydentowi Rzeczypospolitej. Ludzie, ktoś tu zwariował? Łaskę robi? - tymi słowami Donald Tusk skomentował zapewnienie Jarosława Kaczyńskiego, że jeśli wygra wybory będzie współpracował z Bronisławem Komorowskim.
Donald Tusk podkreślał, że nigdy nie widział żadnego problemu ze strony prezydenta Komorowskiego, by spotykać się z przedstawicielami różnych partii.

- Trochę się dziwię, że my traktujemy jako dobrą nowinę, że jakiś polityk jest gotów podać rękę prezydentowi Rzeczypospolitej. Ludzie, ktoś tu zwariował? Łaskę robi? Polacy wybrali prezydenta, każdy polityk ma obowiązek pracować z prezydentem. Nie dajmy się zwariować. Jarosław Kaczyński bierze za to pieniądze co miesiąc, żeby normalnie pracować, także z instytucjami państwowymi. Jeżeli chce robić rewolucję i powstania niech to robi społecznie - komentował premier.

"Twórcze napięcie lepsze niż usypiająca zgoda"

Jarosław Kaczyński w dzisiejszej "Rzeczpospolitej" zapewnił, że jeśli wygra wybory i zostanie premierem to będzie współpracował z Bronisławem Komorowskim, bo to "człowiek racjonalnie nastawiony do życia".

- Zawsze podkreślałem, że jeżeli będzie potrzeba w życiu publicznym - i raz tak się zdarzyło w czasie wizyty prezydenta Obamy - to będę współpracował - mówi. - Lepsze jest dla Polski twórcze napięcie niż usypiająca zgoda Tuska i Komorowskiego. Bo ona jest jedną z przyczyn tego, że nie przeprowadza się reform - podkreślał prezes PiS.

Czy wierzysz w deklaracje Jarosława Kaczyńskiego?
Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (17)
Tusk: Łaskę robi? Polityk ma obowiązek współpracować z prezydentem
Zaloguj się
 • bezspokoju

  Oceniono 13 razy 7

  To prawda, czyżby Kaczyński uważał, że robi łaskę Prezydentowi Polski ? Ten kurdupel z "wyższej półki", jak lubi siebie nazywać sądzi, że wszyscy będą o niego zabiegać. Może i ma podstawy tak przypuszczać, gdy cała rzesza redaktorek i redaktorów mało się nie pozabija, by relacjonować na żywo każdą bzdurę, którą Kaczyński RACZY ŁASKAWIE oznajmić . Kochane media, "setki" dobre są w restauracji lub w barze, Wy powinniście zachować umiar.

 • erstaunen

  Oceniono 3 razy 3

  Nie dalej jak wczoraj ten skurczybyk nazywał wybór Komorowskiego "pomyłką"... czy coś mi umknęło, czy to kolejna kampania prowadzona przez niepoczytalnego JK nafaszerowanego prochami przez spin-doktorów?

 • neumarkt

  Oceniono 3 razy 3

  Może pójdzie na kompromis i będzie podawał nogę?

 • nintom

  Oceniono 2 razy 2

  prezes jak wygra to najpierw postawi WIELKI POMNIK bratu i bratowej, który zatarasuje wjazd do pałacu a potem zacznie komisję sejmową, która wykaże niezbicie, że Bronisław Komorowski za wzcześnie rozpoczął urzędowanie albo CBA lub ABW coś tam znajdą. Donald Tusk będzie już wtedy dawno w więzieniu a my - no cóż nasze dzieci nauczą się życiorysów kaczyńskich na pamięć i 10 każdego miesiąca będą zamiast do szkoły szły na defiladę zwycięstwa nad Tuskiem

 • ja_1958

  Oceniono 6 razy 2

  wiecie za co lubię Tuska? Za jego celne riposty i czasem niewyparzony ( w dobrym tego słowa znaczeniu ) język
  Nic dodać nic ując, kurdupel znów się zbłaźnił

 • dodatkowo_zwracam

  Oceniono 6 razy 2

  A to Kaczyński troche sie gubi. Co to znaczy, ze bedzie współpracował jak bedzie pełnił funkcję publiczną? A teraz nie pełni? Jego obowiązkiem jest współpracować z Prezydentem jako lider opozycji i poseł, bo dostaje za to pieniądze z naszych kieszeni. Jesli tego nie potrafi, nie powinien pełnić funkcji publicznych i mam nadzieję, ze już nigdy wyżej nie podskoczy niż posada posła i wodza swojej partii.

 • pare.slow

  Oceniono 1 raz 1

  Gada wszystko co pasuje, a potem i tak zrobi swoje! Gdzie w tej kampanii sa : Ziobro, Macierewicz
  i "morda" z akcji spod krzyza na Krakowskim Przedmiesciu? Otoz dyskretnie usunieci na czas kampanii.
  Ze ludzie tak sie daja nabierac , frajerzy !!

 • bogdan_hamburg

  Oceniono 1 raz 1

  jarkacz to Pajac polityczny

 • srololot

  Oceniono 1 raz 1

  Obowiązkowy Polityk się odezwał - koń i te małe koniki by się uśmiały......ha ..ha ..ha...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX