Poncyljusz o samopodpaleniu: To był akt czysto polityczny

- Nie można mówić (o akcie samopodpalenia pod Kancelarią Premiera - red.) w oderwaniu od polityki - mówił w Salonie Politycznym Trójki Paweł Poncyljusz. Według niego dramatyczny miał zwrócić uwagę na to, że klasa polityczna lekceważy sprawy ważne dla obywateli - i cała klasa polityczna jest winna.
Poncyljusz nie chciał wskazywać na odpowiedzialność konkretnego polityka za to tragiczne wydarzenie. Podkreślał jednak, że miejsce samopodpalenia nie było przypadkowe. Jego zdaniem winę za lekceważenie spraw istotnych dla obywateli ponosi cała klasa polityczna.

49-letni mężczyzna podpalił się pod Kancelarią Premiera ok. 11.15 w piątek 23 września. Tragedii zapobiegli oficerowie BOR, którzy ugasili go kocami. Mimo błyskawicznej reakcji funkcjonariuszy mężczyzna miał ciężkie obrażenia, jego stan określano jako ciężki.

Kowal (PJN) o podpaleniu: Nie gramy tragedią. Musimy reagować

"Prawo o dostępie do informacji publicznej wzmocni urzędników"

Poncyljusz krytycznie ocenił też decyzję prezydenta o podpisaniu nowelizacji ustawy o dostępie do informacji publicznej. Bronisław Komorowski podpisał nowelizację, ale zlecił Trybunałowi tzw. "kontrolę następczą" trybu uchwalenia poprawki dotyczącej możliwości ograniczenia prawa do informacji publicznej. Według posła PJN właśnie te zapisy spowodują, iż urzędnicy będą jeszcze bardziej blokować działania obywateli i bez potrzeby ograniczać dostęp do jakiejkolwiek informacji. Przypomniał, że większość organizacji pozarządowych wydało negatywną opinię o nowelizacji.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (4)
Poncyljusz o samopodpaleniu: To był akt czysto polityczny
Zaloguj się
 • wieslaw.5

  Oceniono 1 raz 1

  co to będzie jak trzeba to będzie odszczekać pod stołem???

 • wandateresa1

  Oceniono 1 raz 1

  p.Poncyliusz i p. Jakubiak to odrażające osoby,kłamstwa,oszczerstwa w żywe oczy,,uwazaja nas wyborców za durni,,,słowa "państwo--draństwo"" to poprostu jest podłością i biczowanie premiera..PJN to jest PIS i są w Parlamencie,byli w Rządzie i w Polityce od lat 90--tych.Czy czegoś dokonali,czy cos pozytywnego zdziałali,???Tylko awantury i pomówienia,,,,od palenia kukły Prezydenta Wałęsy zaczęli,,,był Telegraf,, i Porozumienie Centrum,,za co ----pytam te poselskie przywileje ??jaka jest ich praca ??

 • j4s4

  Oceniono 1 raz 1

  ... im niższe słupki tym głupsze wypowiedzi!

 • white_lake

  Oceniono 1 raz 1

  czy ktoś jeszcze wątpi, że Poncyl to dureń?
  może cyniczny, a może naiwny, ale dureń

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX