Kandydaci PiS na Podhalu walczą o spotkania z Macierewiczem

Na Podhalu zacięta walka wyborcza w jednym senackim okręgu toczy się między dwoma kandydatami PiS-u. Na plakatach zaklejane są partyjne symbole. A gdy jeden z nich organizuje spotkanie z Antonim Macierewiczem, to drugi próbuje je przejąć - czytamy w ?Gazecie Wyborczej
Oficjalnie Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość nie zarejestrował w podhalańskim okręgu żadnego kandydata do Senatu. Jednak dwóch członków tej partii kandyduje przeciwko sobie z własnych komitetów.

Pierwszym z nich jest obecny senator PiS-u Tadeusz Skorupa, który w mijającej kadencji zasłynął przeklinaniem na psie pieniądze zarabiane w parlamencie. Kompromitujące nagranie ujawnił "Tygodnik Podhalański".

- Postanowiliśmy, że senator nie będzie startował z naszego komitetu. Ale też nie będziemy wystawiali na Podhalu własnego kandydata, dlatego senator otrzyma nasze poparcie, bo przez lata był nam bliski - tłumaczy poseł Edward Siarka, wiceprzewodniczący nowosądecko-podhalańskiego okręgu PiS-u, który osobiście udzielił wsparcia Skorupie. Sam senator liczył, że oficjalnie znajdzie się na partyjnej liście.

Cały tekst w serwisie internetowym "Gazety Wyborczej"

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM