Kazik odpowiada Kaczyńskiemu: "Nadinterpretacja pana prezesa"

"To spora nadinterpretacja pana prezesa. Nie popieram rządu jakiegokolwiek" - pisze na swojej oficjalnej stronie Kazik Staszewski. Znany muzyk odpowiada w ten sposób Jarosławowi Kaczyńskiemu, który na ostatniej konwencji PiS sugerował, że Staszewski popiera jego partię.
Jarosław Kaczyński na konwencji PiS w Krakowie komentował głośny wywiad Kazika Staszewskiego dla "Nowej Trybuny Opolskiej". Kazik stwierdził w nim, że Lech Kaczyński był "najlepszym prezydentem ostatniego 20-lecia" i wezwał do postawienia mu pomnika w Warszawie. Przyznał też, że podczas ostatnich wyborów głosował na PO, bo uległ "baraniej antypisowskiej panice".

- Dziękuję za rzetelną ocenę mojego świętej pamięci brata i ocenę rządów PiS - mówił Jarosław Kaczyński, komentując ten wywiad - Dziękuję Kazimierzowi Staszewskiemu, słynnemu Kazikowi i wiem, że tak myślą miliony Polaków. Polacy zasługują na więcej - dodał.

Kazik odpowiada: "Żenująca ruchawka"

Gdy podziękowania prezesa dotarły do Kazika, postanowił on wydać sprostowanie.

"W wywiadzie, którego udzieliłem w maju tego roku powiedziałem, że moim zdaniem Lech Kaczyński był najlepszym prezydentem ostatniego dwudziestolecia. Kilka dni temu dowiedziałem się, że jego brat powołując się na ten wywiad mówi, iż popieram rządy PiS i za to poparcie mi dziękuje" - pisze dziś Kazik na oficjalnej stronie.

"Myślę, że to spora nadinterpretacja pana prezesa. Nie popieram rządu jakiegokolwiek. Na wybory się nie wybieram. Mój głos zmarnuję z pełną świadomością. I to jest z mojej strony ostatnie słowo wokół tej żenującej ruchawki" - zakończył muzyk.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (28)
Kazik odpowiada Kaczyńskiemu: "Nadinterpretacja pana prezesa"
Zaloguj się
 • adalbert.13

  Oceniono 17 razy 17

  Gościu, rżniesz misia kolorowego. Rzekłeś :
  "...że moim zdaniem Lech Kaczyński był najlepszym prezydentem ostatniego dwudziestolecia."

  I zostałeś w ostentacyjny sposób wyru...y w żenującej ruchawce. Głupio mówisz, jeszcze głupiej kończysz.

 • konuspremier

  Oceniono 13 razy 13

  Wojciech Młynarski

  “Nie jestem żaden smarkacz , głowę mam pokryta siwizną,
  Nie zagłosuję na Jarka , Bo zbyt Cię kocham Ojczyzno!
  Niejeden ciężar na barkach Dźwigałem , znosiłem trudy.
  Nie zagłosuję na Jarka , Bo dość mam kłamstw i obłudy .

  Gdy spytasz mnie, niedowiarka , Dlaczego? Wyznam Ci szczerze:
  Nie zagłosuję na Jarka , Bo w żadną zmianę nie wierzę.
  Skąd wiem, że wybór niedobry ? Nie wierzę w zmiany oblicza,
  Bo nie chcę powrotu Ziobro I teczek Macierewicza.

  Bo nie chcę mieć premiera, Co straszy gejem i Żydem,
  Co w każdym widzi agenta, I może zaszczuć jak Blidę.
  Na Jarka nie oddam głosu Za czasy, gdy był premierem,
  Za ten upadek etosu, I koalicję z Lepperem.

  Za to, co wciska ludowi , Na co pozwala i sprzyja,
  Za to, co pisze Sakiewicz i głosi Radio Maryja.
  Za sieć podsłuchów i haków , Wydanie walki elitom,
  Za to, że skłócił rodaków , Za IV Rzeczpospolitą.
  Dziś w duszy mej zakamarkach Odkrywam decyzji sedno:
  Nie zagłosuję na Jarka , Bo nie jest mi wszystko jedno.
  Wybaczcie drwinę i sarkazm , Odporność z wiekiem się zmniejsza.
  Nie zagłosuję na Jarka , Bo Polska jest najważniejsza"

 • zimorodek_znad_wisly

  Oceniono 13 razy 11

  Panie Kaziku uwielbiany przeze mnie skądinąd, tak się daje Kaczorowi paliwo, to tak się kończy! Kaczor zrobi z pana wyznawcę brata i utraci pan pozycje przenikliwego obserwatora polskiej rzeczywistości...

 • przytomny2

  Oceniono 10 razy 10

  Na przykładzie Pana Kazika widać jak na dłoni, że talenty i "charyzma" estradowa niekoniecznie idą w parze z szerokością horyzontów intelektualnych.
  Jego "najlepszy prezydent w dwudziestoleciu" "wsławił się" (prosze sobie darować akty strzeliste i opowieści o "kalaniu (przeze mnie) PAMIĘCI" - znam to na pamięć!):

  1. Zerwaniem szczytu trójkata weimarskiego z powodu banalnej awantury wokół niemieckiego tabloidu,
  2. Podpisaniem traktatu w Kopenhadze bez świadomości co podpisuje: poddanie bez walki sprawy "pierwiastka" w zakresie systemu liczenia głosów w PE i podpisanie dokumentu w.s. "kompromisu z Joaniny" bez pojęcia co do tego co podpisuje, za co został skrytykowany po powrocie przez ... posła PiS Zalewskiego - szefa komisji spraw zagranicznych (który w ciągu paru tygodni został wyrzucony z PiS i przeszedł do PO).
  3. Jarmarczną awanturą na ul. Tbilisi w 2008, poprzedzoną awanturą z pilotem i domaganiem się od niego lądowania na lotnisku w kraju prowadzącym działania wojenne. Ta infantylna demonstracja "najlepszego z prezydentów" skończyła się jak nożem uciął, kiedy przedstawiciel profesjonalnej dyplomacji francuskiej - min.Kouchner zaprosił zwaśnione strony do podpisania zawieszenia broni co było najpilniejszym aktem w tamtym czasie, podobnie jak wygaszenie a nie zaognianie konfliktu.
  4. Po tych ekscesach "najlepszy z prezydentów" nie poszedł po rozum do głowy i na jesieni 2008 dał się wywieźć przez prez. Gruzji Saakashwilego na granicę gruzińsko-osetyjską, oddzielić od własnej ochrony i jakoby "być ostrzelanym przez osobników rosyjskojęzycznych". Pomijając wątpliwe talenty językowe "najlepszego z prezydentów dwudziestolecia" , należy zauważyć ,że w tamtych rejonach mało kto używa innego języka niż rosyjski. "Najlepszy z prezydentów" udowodnił tu też swoją bezradność i podatność na manipulację ze strony slużb gruzińskich a także lekceważenie dla protokołu dyplomatycznego i polskiego podatnika pokrywającego koszty środków bezpieczeństwa głowy państwa. Stąd też ówczesne podsumowanie tej wizyty przez B. Komorowskiego "jaka wizyta taki zamach" było wyjątkowo celnym i calkiem oględnym określeniem tej sutuacji. Późniejsza pisowska propaganda celowo znieksztalciła i zniekształca tą wypowiedź w formie "jaki prezydent taki zamach" - takie słowa marszalka sejmu nie padły ale ja, niezwiązany wymogami protokołu, podpisuję się pod nimi obiema rękami.
  5. Przy nominacji D Tuska "najlepszy z prezydentów" popisał się "klasą" wręczając mu nominację w sieni urzędu .... no cóż jaki prezydent taka nominacja.
  6. "Najlepszy z prezydentów" raczył też, niezgodnie z konstytucją, prowadzić własną, "autonomiczną" politykę zagraniczną nie licząc się z wytycznymi MSZ, naznaczoną płytkimi historycznymi resentymentami bez uwzględnienia bieżącej racji stanu. Jedną z wymuszonych na nim wizyt w kancelarii R. Sikorski skwitował frazą "Można być prezydentem a można tez być chamem" ... nic dodać i nic ująć!
  7. Do Katynia "najlepszy z prezydentów" udawał się ZAWSZE (można sprawdzić!) przy okazji kolejnej swojej kampanii wyborczej. Pomimo półtorarocznego smoleńskiego pisowskiego jazgotu jeden fragment wypowiedzi M. Kazany, odtworzony z "czarnej skrzynki" przykuł moja uwagę: "nie ma jeszcze decyzji prezydenta" ... (dotyczącej lądowania na lotnisku zapasowym)....no cóż jak ma się "świetne przemówienie" to nie wypada się spóźnić!
  8. "Najlepszy z prezydentów" wetowal wszystkie WAŻNE ustawy rządu PO-PSL jak leci a sam ani razu nie askorzystal z wlasnej inicjatywy ustawodawczej.
  9. L. Kaczyński wyglosił żenujace "orędzie" w 2008 z "prezentacją" 2 gejów.

  Nie było żadnej "platformerskiej nagonki na PiS" w 2007. To CBA M. Kamińskiego usiłowała montować nagonkę na bazie sprawy uwiedzionej Sawickiej a odsunięcie PiS-u od władzy było tak samo palące w 2007 jak teraz niedopuszczenie do jej recydywy. I to niezależnie od tego czy pana Kazika przerasta czy nie ocena obecnej sytuacji politycznej.

 • tegepe

  Oceniono 12 razy 10

  Szkoda, że pan Kazik S. nie wyjaśnił, dlaczego L. Kaczyński był niby najlepszym prezydentem ostatniego 20-lecia!

 • pawel.nn

  Oceniono 9 razy 9

  @tegepe
  Mam podobne pytanie jak Ty. Choc z drugiej strony zakładając że odrzucamy Jaruzelskiego, (prezydentury Wałęsy przez szacunek do jego dokonań opozycyjnych nie chce oceniać), pozostaje nam tylko Kwasniewski i Kaczyński. Ja niestety muszę dużo wyżej ocenić dokonania "komucha" Kwaśniewskiego ale jak widać wybór jest niewielki.

 • 22hanna

  Oceniono 9 razy 9

  Wcale się nie dziwię, że Kaczyński tak zinterpretował wypowiedź Kazika. Natomiast ja uważam, że L.Kaczyński był bardzo słabym Prezydentem, być może dlatego, że jego brat Jarosław oraz przyjaciele z Kancelarii mieli zbyt duży wpływ na niego.

 • mothra.to.ja

  Oceniono 11 razy 9

  Zgadzam się z @zimorodkiem. Są ludzie, przy których należy ważyć każde słowo, bo nawet niepochlebne potrafią przedstawić jako komplementy, wyrazy uznania. Dałeś ciała Kazik i teraz wyplątuj się z objęć prezesa.

 • dr54

  Oceniono 8 razy 8

  @zimorodek_znad_wisly
  Zgadzam sie z toba i uwazam , ze wsparcie Kaczynskiego bedzie oznaczac dla wielu znanych postaci " pocalunek smierci " .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX