Rostowski: Podatki wg PiS? To z polskiej zielonej wyspy czarna dziura

- To największy bubel prawny PiS-u - tak o propozycjach podatkowych największej partii opozycyjnej mówi minister finansów Jacek Rostowski. Kilka tygodni temu Jarosław Kaczyński zaproponował uproszczenie rozliczania podatku PIT i VAT do jednego formularza. Platforma Obywatelska uważa jednak, że zamiast po jednym formularzu dla poszczególnych rodzajów podatków po reformie Prawa i Sprawiedliwości byłoby ich w sumie 34.
- Po 14 formularzy dla VAT i 20 dla PIT. Te propozycje, gdyby były wprowadzone w Polsce spowodowałyby gigantyczny chaos i zamieszanie w naszym systemie podatkowym - uważa minister. - Chciałbym wiedzieć, czy Jarosław Kaczyński mówiąc o tym "uproszczeniu" wiedział, że formularzy będzie 34 i świadomie mówił nieprawdę, czy po prostu nie był świadom tego jak funkcjonuje system podatkowy - pytał Rostowski.

Prawo i Sprawiedliwość chce zwolnić od obowiązku podatkowego VAT przedsiębiorców, którzy osiągną obrót do 100 tysięcy złotych rocznie. Teraz muszą oni osiągnąć obrót 150 tysięcy.

- PiS chce z polskiej zielonej wyspy zrobić czarną dziurę podatkową, w której ci, którzy powinni płacić podatki nie będą musieli ich płacić - mówi Rostowski.

Adam Szejnfeld z Komisji Przyjazne Państwo sprawdził, że Prawo i Sprawiedliwość chce ustawę o podatku VAT zastąpić nowelizacją prawie trzy razy obszerniejszą.

- Za tym uśmiechem pana prezesa Jarosława Kaczyńskiego kryje się coś złego - mówi poseł. - Coś złego dla przedsiębiorców, coś złego dla podatników, coś złego dla nas wszystkich - dodaje.

Propozycje PiS-u to dodatkowo 25 mld złotych

Minister Jacek Rostowski obliczył, że propozycje PiS-u dotyczące finansów państwa kosztowałyby podatników dodatkowo 25 miliardów złotych.

- Ja myślę, że jest czego się bać. Wszyscy, którzy pamiętają lata 2005-2007 wiedzą, że jest to partia, która wprowadza zamęt, konflikt polityczny, jest bardzo antyeuropejska - mówi minister.

Propozycje Prawa i Sprawiedliwości dotyczące reformy podatków według Rostowskiego wprowadziłyby gigantyczny chaos i zamieszanie w systemie podatkowym.

- Ja na pewno uważam, że to byłaby katastrofa dla Polski, gdyby PiS wygrał te wybory. Szczególnie w tak trudnej, tak niebezpiecznej sytuacji w Europie i na świecie. Taka partia jest z definicji niebezpieczna - dodaje Jacek Rostowski.

Minister uważa, że kandydat PiS profesor Jerzy Żyżyński, który po wygranej Prawa i Sprawiedliwości mógłby zostać ministrem finansów chciałby Polskę jeszcze bardziej zadłużyć.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (50)
Rostowski: Podatki wg PiS? To z polskiej zielonej wyspy czarna dziura
Zaloguj się
 • puszka-3

  Oceniono 14 razy 8

  To jest zwykla papka wyborcza Kaczyńskiego.
  On sam się nie zna na tym , chce kupić ludzi którzy znają się jeszcze mniej.
  Aby dorwać się do władzy PREZES obiecuje wszystko i wszystkim.

 • kralik111

  Oceniono 9 razy 5

  Co kaczynski, czlowiek, ktory nie placi podatkow moze wiedziec o podatkach...?

 • paul1972

  Oceniono 13 razy 5

  P R E C Z Z PISOKOMUNĄ
  I PISZCZAŁKAMI

 • dek13

  Oceniono 4 razy 4

  I takie to były by uproszczenia, coraz więcej i więcej płacić i popadać w coraz większą dziurę budżetową - świetny pomysł kaczorów. A co tam ze Zytą????? Rada Polityki Pieniężnej jej nie wywaliła za nieprzestrzeganie prawa i zasad ????????????? To powinna to zrobić jak najszybciej !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • stefan-50

  Oceniono 3 razy 3

  adampalmer
  20 minut temu

  ale wieje groza. dzieci i osoby o slabszych nerwach zdecydowanie nie powinny czytac artykulow gazety o PISie. ale zeby tytul naglowka byl czyjas opinia? i to nawet nie piszacego artykul 'dziennikarza'? to juz przekracza wszelkie granice nachalnej propagandy

  ______________________________________________________

  Sprawdź łaskawie co piszą o rządzących Nasz Dziennik, Gazeta Polska, Pinezka i inne przybudówki propagandy PiSowsko - rydzykowej. Odnieś to do tego artykułu i porównaj czy to co piszą nie przekracza granic nie tylko propagandy ale i Kodeksu Karnego.

 • franek-janek

  Oceniono 5 razy 3

  Trzy czwarte zwolennikow PiS spedzaja wiekszosc czasu wsrod przewielebnych ojcow Rydzykow, to wyjasnia wszystko tez komentarze na tym forum.

 • normalny_online

  Oceniono 5 razy 3

  Czasem tak mysle ze moze Jarus powinien wygrac wybory,

  a za pol roku ci co go wybierali wywioza go na

  taczce z palacu i wylecza sie raz na zawsze z PiS- u

 • nicpon007

  Oceniono 5 razy 3

  co kaczor wie o podatkach, przecież za niego mama płaci

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX