Wybory 2011. Najnowszy sondaż OBOP: PO z dużą przewagą, Palikot wyprzedza SLD

Platforma Obywatelska z dużą przewagą wygrywa z PiS, a Ruch Palikota dostaje więcej głosów niż SLD - to wyniki sondażu TNS OBOP dla ?Gazety Wyborczej?. - Kampania SLD nie idzie jak należy. Nie jest prowadzona tak, żeby podobać się wyborcom - przyznaje Ryszard Kalisz.
Sondaż przeprowadzono 29.09 na próbie 1000 osób. 31 proc. respondentów zadeklarowało poparcie dla PO, 22 proc. - dla PiS. Ruch Palikota dostał 7 procent głosów, PSL i SLD - po 6 proc., a PJN 2 proc. Co czwarty pytany mówił, że jeszcze nie zdecydował, na kogo będzie głosować. Z symulacji przeprowadzonej przez OBOP wynika, że PO i PSL mają szansę na minimalną większość w Sejmie i utrzymanie koalicji.

Cały tekst w dzisiejszej Gazecie Wyborczej

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (21)
Wybory 2011. Najnowszy sondaż OBOP: PO z dużą przewagą, Palikot wyprzedza SLD
Zaloguj się
 • zdrufko

  Oceniono 6 razy 6

  Żaden Palikot nie jest dla Polski zagrożeniem. Jeśli wejdzie to wprowadzi do Sejmu różnych dziwnych ludzi, cześć z nich na pewno będzie pracować a nie bić pianę. Prawdziwym zagrożeniem jest PiS, po kolejnych przegranych wyborach jest szansa na erozję ten chorej formacji, która doprowadzi do rozpadu na wzajemnie zwalczając się frakcje Ziobry, Macierewicz, Hofmana, Błaszczaka. Sam Kaczyński wycofa się z polityki jeszcze w trakcie kadencji. I niech się spełni, reszta się jakoś ułoży.

 • frogman

  Oceniono 6 razy 6

  Jaruś zaraz po wyborach powie, że Tusk sfałszował, bo sondaże Pisu mówiły o zwycięstwie pisu.

 • cyklista

  Oceniono 3 razy 3

  Najgorsze, że po tych wyborach dalej nie będzie przyzwoitej opozycji. PiS dalej będzie gnił i prezentował bezzębną gębę.

 • szarak1111

  Oceniono 3 razy 3

  Panie Kalisz - to nie wasza kampania jest prowadzona byle jak, tylko wy jesteście niewiarygodni.
  Jak długo można własnych wyborców uważać za frajerów, co?
  "L" w nazwie zobowiazuje do działania zgodnego z nazwą partii, a nie tylko do obiecywania.
  Nie powinno być dla was miejsca w Parlamencie, tam powinna się znaleźć prawdziwa ideowa lewica.
  Wiem, prawdziwa lewica, jak powiedział w Popołudniu Tok FM Miller to dla was zacofana lewica.
  Precz!

 • adalbert.13

  Oceniono 3 razy 3

  no, jak to są te badania z szuflady kaczenki to wygląda to nieźle

 • 111nadhob

  Oceniono 2 razy 2

  Stalin najpierw wymordował inteligencję / Katyń /, później na stołkach władzy posadził największych prymitywów. Prymityw aby poczuć się ważniejszy dokończył dzieła. Zniszczył tych , którzy potrafili myśleć. Do tej pory odczuwamy tego skutki.. Kaczyński postępuje podobnie. Otoczył się prymitywami i ludźmi sfrustrowanymi i chce postępować metodami stalinowskimi. Po dojściu PIS / oby nie / do władzy zaczną się aresztowania i procesy / Ziobro się postara / . Kapitał zagraniczny odpłynie. Rosjanie wstrzymają import płodów rolnych. Inwestycje zostaną wstrzymane. Część firm zostanie znacjonalizowana. Opozycja zostanie zlikwidowana / jak na Białorusi / . To tylko część tego co nas czeka. Bieda już puka i dotyczy to wszystkich. Nawet tych sfrustrowanych i prymitywnych. Tylko Kaczyński będzie zadowolony. Jemu wszystko wisi. Po prostu to przecież normalny inaczej.I to może się stać już 9 października.

 • atleista

  Oceniono 10 razy 2

  "Kampania SLD nie idzie jak należy. Nie jest prowadzona tak, żeby podobać się wyborcom - przyznaje Ryszard Kalisz."

  A co ma się podobać? W kółko tylko Napieralski i Napieralski... Facet jest tak rażąco sztuczny i nijaki, że aż mdli. Sojusz nie ma komfortu Platformy, że postraszy naród PiSem i mu słupki poparcia wzrosną. Tu trzeba więcej wysiłku, więcej działania i więcej mądrych ludzi, mówiących zrozumiałym językiem i trafiających do elektoratu. A co mamy? Napieralski kupuje wystraszonym córkom kredki, Napieralski kroi kiełbasę, Napieralski ucieka na rowerze przed Palikotem... To jest program polskiej lewicy?

 • hdrider

  Oceniono 1 raz 1

  good bye lenin :)

 • kap_jeden

  0

  PO+RPP
  minus Gowinczycy
  minus PSL byloby dla mnie super

  dlatego glosuje na Palikota, jesli nawet nie tym razemwejdzie do koalicji to przynajmnie bedzie mial przeszkolona kadre by przejac plastikowa lewice

  dosc juz stolków dla ludowców i dosc kasy dla czarnych ichmosciow

  o PiS to nawet nie wspomne....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX