Spot PiS na koniec kampanii: "Nie chodzi o unijne dotacje. Zmień kraj" [WIDEO]

- Polacy ciężko pracują (...) i zasługują na godziwą płacę. Donald Tusk zawiódł nadzieje Polaków. Nie spełnił obietnic. Czas na zmiany - mówi w najnowszym spocie wyborczym PiS Jarosław Kaczyński. "Zmień kraj. Zagłosuj" - zachęca najnowsza reklamówka wyborcza PiS. Spot na być zwieńczeniem kampanii.
Prezes Prawa i Sprawiedliwości pojawia się na tle zdjęć z obchodów rocznicy katastrofy smoleńskiej, bawiących się dzieci, szczęśliwej polskiej rodziny czy demonstracji patriotycznych. Spokojnym głosem mówi: Polacy zasługują, by żyć i pracować jak Europejczycy. (...). Ciężko pracują i uczciwie płacą podatki. Zasługują na godną pracę i uczciwą płacę. W tle poważna, podniosła muzyka. Lider PiS, patrząc wprost w kamerę, stwierdza, że "w tych wyborach nie chodzi tylko o 300 mld zł z Unii. Chodzi o to, by żyć godnie".

Na ekranie pojawiają się hasła, m.in. godna praca. Lider PiS przechodzi do krytyki Donalda Tuska. Mówi, że premier zawiódł nadzieje i nie spełnił obietnic. Spot jest krótki, trwa tylko 30 sekund. Ale jego komunikat jest czytelny: "Czas na zmiany" - mówi Kaczyński. "Zmień kraj. Zagłosuj" - głosi hasło w ostatniej scenie spotu, ewidentnie nawiązując do hasła wyborczego Baracka Obamy z jego kampanii prezydenckiej z 2008 r. w USA.

Jak pisze "Rzeczpospolita", spot ma być zwieńczeniem telewizyjnej kampanii PiS.

Cytowany przez "Rzeczpospolitą" politolog Jacek Kloczkowski z Ośrodka Myśli Politycznej stwierdza, że w spocie "są akcenty patriotyczne. Pokazuje, że Polaków stać na więcej" i zachęca ich, "by 9 października wzięli sprawy we własne ręce". Według Kłoczkowskiego "to trafny przekaz". Z kolei Małogrzata Kidawa-Błońska z Platformy Obywatelskiej mówi "Rz", że spot "nie skłoni wahających się wyborców do głosowania na tę partię".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (17)
Spot PiS na koniec kampanii: "Nie chodzi o unijne dotacje. Zmień kraj" [WIDEO]
Zaloguj się
 • atleista

  Oceniono 8 razy 8

  W spocie, w którym prezes mówi o godziwej płacy, powinien wystąpić rzecznik Hofman. Z małżonką. Jako przykład na to, że można w naszym kraju bardzo dobrze zarabiać. I nawet nie trzeba chodzić do pracy.

 • duokwak

  Oceniono 7 razy 7

  Jarek co ty o tych godnych zarobkach? Czy to nie ty kazałeś zagłuszać telefony pielęgniarek gdy strajkowały pod sejmem o podwyżki płac? Oj nie ładnie.Hipokryta.

 • 3ct

  Oceniono 7 razy 7

  Wyborco PiSu, posłuchaj Kacora i zmień kraj! polecam Watykan- poczujesz sie jak w domu!

 • eu23

  Oceniono 7 razy 7

  Niech ktoś przypilnuje ,żeby Prezes brał systematycznie te proszki.....w zeszłym roku Ela i Kluzikowa tego pilnowały tak ładnie Jaruś przemawiał,spokojnie,serdecznie,otwarty na wszystkich......

 • neumarkt

  Oceniono 7 razy 7

  Polaków stać na więcej niż "oszołoma" Kaczyńskiego i rządnych stanowisk jego knechtów!

 • halo_kotek

  Oceniono 6 razy 6

  a dzisiaj mam na obiad czarninę z kaczej krwi :P

 • lukasiklukasik

  Oceniono 6 razy 6

  A w 2007 hasło 'Zmień kraj' było zakazanym działaniem przeciwko pissowi. Jak to się zmienia, O tempora!

 • adalbert.13

  Oceniono 6 razy 6

  Jako polaczek z ukrytej opcji niemieckiej, serdecznie pana kaczenko zapewniam,

  że może mnie pan w żyć cmoknąć - taki pański usmarkany kaczy los!

 • jactym

  Oceniono 6 razy 6

  Ale jakie zmiany chce zgotować kaczyński Polakom? Czy ludzie rozumni (a żywię głęboką nadzieję, że w Polsce jeszcze są tacy) naprawdę pozwolą aby kierowała Państwem osoba biorąca psychotropy i opowiadająca karczołomne brednie i kłamstwa?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX