Tusk: Uchroniliśmy Polskę przed kryzysem. Wybory to nie konkurs piękności

Premier Donald Tusk kontynuuje swój objazd po Polsce. W sobotę odwiedza Lubelszczyznę. W Rykach nawowyłał do udziału w wyborach. - Idąc do wyborów pamiętajmy, że od tego wyboru naprawdę coś zależy - mówił premier. Przekonywał, że jeśli nie chcemy gruszek na wierzbie, ważne jest czy pójdziemy do wyborów i na kogo zagłosujemy. Dlaczego w Europie jest kryzys? - Bo gadają i gadają i gadają - mówi Tusk.
Premier w Rykach przekonywał, że wybory są niezwykle ważne. - To nie są dyrdymały, to nie są hasła, to nie są żarty. Jeśli naprawdę chcemy zapewnić ludziom nie gruszki na wierzbie, ale regularnie wypłacane emerytury; jeśli chcemy, by nauczyciele akademiccy, policjanci i inni pracownicy sfery budżetowej dostali podwyżki, jeśli chcemy mieć elementarne poczucie bezpieczeństwa to w dużej mierze zależy od tego, czy pójdziemy głosować i na kogo zagłosujemy - mówił premier.

 "Kryzys pokazuje szpetną twarz prawie w każdym miejscu w Europie"

 Premier przekonywał, że zaletą jego ekipy jest to, że działa szybko i szybko podejmuje decyzje. I m.in. to nas chroniło do tej pory przed kryzysem. - Jakbyśmy się mieli tak cackać jak niektóre rządy wielopartyjne w Europie, to do dziś dopalacze trułyby nasze dzieci - mówił Tusk. Udowadnił, że wie, dlaczego Europa nie może sobie poradzić z kryzysem. - Bo nieustannie zjeżdżają się jacys politycy i gadają, gadają, kłócą się i negocjują. Nie m jednolitej twardej władzy, która mówi "ma być tak" - przekonywał Tusk.

Uchroniliśmy Polskę przed kryzysem

Premier mówił tez w Rykach o tym, że przez cztery lata jego rządowi udawało się uchronić Polskę przed kryzysem. - Pokazaliśmy, że potrafimy to robić lepiej niż inni - mówił Tusk. Apelował, by każdy kto pójdzie głosować, zastanowił się na kogo. - Efektowni bywają liderzy i hasła, ale na końcu zastanówcie się na jakiego człowieka głosujecie: co zrobił dl ludzi, cy jest poważny i odpowiedzialny - mówił.

Szef rządu apelował też o więcej optymizmu. - Naprawdę coś można zmienić - mówił Tusk. Jego zdaniem, sensacji w wyborach nie będzie. - Nie szukałbym ich na siłę - mówił. - Niech świat polityki będzie nudny, ale solidny - mówił premier.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (6)
Tusk: Uchroniliśmy Polskę przed kryzysem. Wybory to nie konkurs piękności
Zaloguj się
 • makaronnitki

  Oceniono 3 razy -3

  Po wojnie straciliśmy cały majątek przemysłowy, tak jak jest teraz, ale nie mieliśmy tyle bilonów długu.

  Mieliśmy przynajmniej szanse rozwoju a nie równię pochyłą w dół i pewną katastrofę i zagładę.
  Tusk potrzebuje czasu na wysprzedanie do reszty majątku. Na dokończenie rozbioru gospodarczego i terytorialnego.

  Dopóki nasze elity będą wybierane i utrzymywanie przez obcy kapitał będziemy skazani na los pozamykanych w rezerwatach Indian.

  Precz z kolonializmem i pachołkami na jego usługach.
  Najgorsze, że ani PIS ani RM ani nikt z obecnej kolonialnej oligarchii nas z tego nie wyciągnie.

  Bieda nauczy nas rozumu. Tylko czy w ogóle będziemy mieli szansę zrobić z niego użytek.

 • kharper

  Oceniono 5 razy -3

  tusku to nie rzad chroni ino ludzie primo, po drugie primo ten buraczany kraj nie ma instrumentow pochodnych do transakcji gieldowych wiec nie bylo jak inwestorow w ch...ja zrobic i kropka

 • papkin-72

  Oceniono 4 razy -4

  Mówiąc szczerze to w tej "ogarniętej kryzysem" Europie żyje się 1 000 000 razy lepiej niż w wolnej od kryzysu Polsce. A jak nasz "kochany" premier chronił nas przed kryzysem? Podnosząc VAT, czy zamykając stadiony? A może wprowadzając ustawę dzięki której nie będziemy nic wiedzieć jakie wałki robią POpaprańce wnuczka żołnierza strzelającego do Polaków. Jeszcze Michnik będzie mówił, że głosując na PiS, głosujemy na kłamczuchów. Bezczelny przyjaciel Jaruzelskiego, niech wynosi się do Izraela, bo tam jest miejsce tego parcha, który nienawidzi naszej ojczyzny.

 • romp66

  Oceniono 4 razy -4

  Osiągnięcia Tuska!
  Rząd Tuska PO PSL, na polencie kleru wprowadzili wolne święto trzech króli!

 • szarak1111

  Oceniono 4 razy -4

  Uchronili kraj przed kryzysem, zielona wyspa, bla, bla, bla
  Jeśli Polacy płacą ok. 67% ceny leków, przy średniej UE ok. 26%, gdy co roku są powodzie bo nie reguluje się rzek, nie buduje zbiorników retencyjnych, gdy szpitalom brakuje w połowie roku pieniędzy na leczenie, wysokość rent jest żałosna, drogi buduje się tylko i wyłącznie dlatego, że dostajemy pieniądze z Unii, to nie masz prawa panie Tusk mówić, że żyjemy najlepszym z krajów Europy i świata.

  Czy będzie pan zmykał granice przed tymi tłumami uchodźców z "ogarniętej kryzysem Unii" do naszego kraju ???

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX