Palikot o najnowszym sondażu: Wygrywamy z SLD? "Goodbye, Lenin"!

- 7 proc. dla Ruchu Palikota, po 6 proc. dla SLD i PSL - takie zaskakujące wyniki pokazuje najnowszy sondaż TNS OBOP dla "Gazety Wyborczej". Janusz Palikot nie kryje zadowolenia. Przekonuje, że ostatecznie jego ugrupowanie wejdzie do Sejmu z poparciem 12-14-procentowym. A do SLD mówi: Goodbye, Lenin!
Platforma Obywatelska z dużą przewagą wygrywa z PiS, a Ruch Palikota dostaje więcej głosów niż SLD - to wyniki sondażu TNS OBOP dla "Gazety Wyborczej". Według badania (przeprowadzonego telefonicznie, 29 września, na reprezentatywnej grupie 1000 osób), Ruch Palikota na szanse przekroczyć próg wyborczy i zdobyć 7 proc. głosów. Z kolei - jak pokazuje sondaż - poparcie dla SLD spadło (6 proc.)

Dr Sobiech: W sondażach zdarzają się błędy. Końcówka kampanii będzie decydująca>>

Palikot przekonuje jednak, że nawet w tym sondażu jego partia jest niedoszacowana. - Poparcie dla Ruchu Palikota lawinowo rośnie. Gdyby wybory odbyły się dziś, jestem przekonany, że osiągnęlibyśmy wynik powyżej 10 proc., w granicach 12-14 proc. - mówi Palikot. Pytany, o to, co powiedziałby swoim konkurentowi i liderowi Grzegorzowi Napieralskiegmu, odpowiedział: "Goodbye Lenin".

Janusz Palikot miał dziś więcej powodów do zadowolenia. Poparcia udzielił mu Andrzej Olechowski. Polityk i były kandydat na prezydenta wystąpił na konferencji razem z Donaldem Tuskiem. - Bardzo chciałbym, żeby Donald Tusk był premierem przez kolejną kadencję - powiedział. i dodał: - Bardzo życzę Januszowi Palikotowi, by znalazł się w Sejmie - powiedział Olechowski. - Wówczas część Polaków, która dziś nie czuje się reprezentowana politycznie, znalazłaby swoją reprezentację - niewątpliwie w koalicji z Platformą Obywatelską, a nie w koalicji z PiSem. W podobnym duchu wypowiadał się wcześniej Lech Wałęsa.

Trendy sondażowe, wyniki różnych ośrodków - można śledzić na naszym serwisie wyborczym>>

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (108)
Palikot o najnowszym sondażu: Wygrywamy z SLD? "Goodbye, Lenin"!
Zaloguj się
 • adam.2x

  Oceniono 17 razy 15

  Idzie nowa Polska. Życzę Palikotowi jak najwięcej głosów.

 • dr_after

  Oceniono 12 razy 12

  To jest naturalna kolej rzeczy. SLD ma mydłkowatego przewodniczącego, który sobą nic nie reprezentuje a partię wysterylizował tak dokładnie, że ze świecą tam szukać ciekawych osób. Do tego partia ta, mieniąc się lewicową, w żadnym momencie nie powstrzymała tryumfalnego pochodu kościoła do władzy. Wręcz stała się zakładnikiem kościoła i wystarczyło, by biskup warknął "komuchy!" i już oddawano wszystkie flanki.

  Palikot jako jedyny obecnie daje nadzieję, że lewicowe poglądy znajdą uczciwego reprezentanta w sejmie. To wielki kredyt zaufania i mam nadzieję, że on go nie nadużyje.

 • sakoveba

  Oceniono 11 razy 11

  Nie zapominajmy o rzeczywistości, w której żyjemy:

  Partia Palikota jest jedyną partią, która waży się podnieść temat demoliberalnych zmian cywilizacyjnych, które w Europie są normą, a w Polsce są tabu (nie mówię tu wcale przede wszystkim o gejach, choć oczywiście też - chodzi mi jednak o pewien cywilizacyjny całokształt).

  W polityce mamy konserwatywno-prawicową poprawność polityczną.

  Palikot jest jedynym, który odważył się z tego wyłamać (dlatego wszyscy wołają: "błazen z wibratorem";-)

  Jest też jedynym, który ma szanse złamać monopol PO-PiS-u na wieczną władzę.

  Istnieje część Polaków, która chce rzeczywistej (tj. cywilizacyjnej) przynależności Polski do Unii Europejskiej, a nie tylko wyłudzania dotacji unijnych.

  Dla nich jedynym wyborem na całej scenie politycznej jest obecnie partia Palikota.

 • olusiacp

  Oceniono 11 razy 11

  ide na wybory i glosuje na palikota.. mam nadzieje ze bedzie w opozycji i tez prawda ze czesc ludzi znajdzie w nim odbicie swoich pogladow dotad nie reprezentowanych w sejmie.. mamy co tu kryc dwie partie prawicowe ktore razem mają z 60% mysle ze to jest powod slabego wyniku PJNu - po co komu trzecie partia prawicowa?? a sld to taki malowany lewicowiec oni nie maja w sobie naturalnego poparcia dla swiatopogladu lewicowego..

 • prawdziwy-moher

  Oceniono 11 razy 11

  Zegnaj Lenin, witamy Palikota.

 • kosinusik

  Oceniono 9 razy 9

  No to czuje, ze paulinki wytocza dziala na waly, ambony beda grzmialy, mohery zmobilizowane! Palace i merce "ekselencji" zagrozone, bez nich to zwykle "pajacyki", Jarek uzyj "bomby", musimy przegonic Palikota!
  Oj boja sie boja, ale Jarek jeszcze bardziej!!

 • fjan

  Oceniono 11 razy 9

  Panie Januszu i Panie Kotliński. Dbajcie o swoje bezpieczeństwo. Przypominam Narutowicza.

 • 1pytanie

  Oceniono 7 razy 7

  Głosuję na PALIKOTA !! --------------:>>>>>>>>>>>>>>>>
  Reszta wyborców PO_PiS_PSL_SLD niech narzekają na swój garbaty los , że wybierają co 4 lata te same świnie do koryta.....

 • delivered

  Oceniono 6 razy 6

  Kiedys sobie obiecałem, ze pierwszy polityk ktory postawi sie Kosciolowi ma moj glos. I będzie Pan go miał Panie Palikot, bo tylko Pan ma jaja.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX