Wybory 2011. Sondaż: Poparcie PO i PiS zrównało się

Poparcie dla POi PiS zrównało się - wynika z najnowszych badań instytutu Homo Homini, dla Polskiego Radia. Badanie preferencji wyborczych daje Platformie jedynie 1 procent przewagi nad PiS, ale prognoza wyborcza opracowana na podstawie tych preferencji pokazuje nieznaczną przewagę PiS.
Co sądzisz o wynikach sondażu?. Pisz na naszym profilu wyborczym >>

Gdyby wybory parlamentare odbywały się dziś na PO zechciałoby głosować 30,1 procent respondentów, czyli o 3 procent mniej niż przed tygodniem, na PiS - 29,1 procent (wzrost o 1 procent). Na trzecim miejscu uplasowałby się PSL z poparciem 10,4 procent. Do Sejmu weszłyby jeszcze SLD - 9,9 procent i Ruch Palikota - 9 procent. Frekwencja wyborcza wyniosłaby 44,3 procent, niezdecydowanych wziąć udział w głosowaniu jest jeszcze 9,9 procent respondentów.

Na podstawie tych wyników sondażu Homo Homini opracował prognozę wyborczą. To próba oceny, jak mogliby zagłosować "niezdecydowani". Wynika z niej, że 31,4 procent poparcia uzyskałby PiS, PO - 31,2 procent , PSL - 12,3, SLD - 11,5 i Ruch Palikota - 10,2. Poniżej progu wyborczego pozostawałby PJN, Nowa Prawica - Janusza Korwin - Mikkego, PPP - Sierpień 80, Nasz Dom Polska - Samoobrona Andrzeja Leppera i Prawica.

Badanie przeprowadzone zostało telefonicznie, wczoraj (1 października) na próbie 1500 pełnoletnich Polaków posiadających czynne prawo wyborcze. Błąd oszacowania wynosi 3 procent, a poziom ufności - 0,95.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (6)
Wybory 2011. Sondaż: Poparcie PO i PiS zrównało się
Zaloguj się
 • wynick

  Oceniono 4 razy 4

  We współczesnym świecie istnieją państwa nowoczesne i bogate, zamieszkałe przez otwarte społeczeństwa, potrafiące wyemanować elity, które zapewniają ich rozwój. Są też prowincjonalne zaścianki, zamieszkałe w dużej części przez zastraszonych i zakompleksionych wyznawców teorii spiskowych, na których stale dybają jacyś obcy; Żydzi, Niemcy, Ruscy, geje, cykliści i diabli wiedzą kto jeszcze. Do tych drugich należy między innymi Polska. Ewentualne wyborcze zwycięstwo załganego Kaczyńskiego nie będzie więc żadną niespodzianką.
  Dalej będziemy się ciągnąć w ogonie rozwiniętych państw jak smród za wojskiem.
  Obiektywnie trzeba przyznać, że duża będzie w tym zasługa aktualnie rządzących dojutrkowców.

 • niemamoka

  Oceniono 2 razy 2

  dość tego: www.youtube.com/watch?v=BA83qRcPqX8

 • fajnyjednorozec

  Oceniono 2 razy 2

  Nigdy nie zagłosuje na PiS, jak powrócą ich rządy to ja wyjeżdżam do Afryki.

 • ahab_1

  Oceniono 2 razy 2

  Szykujemy sobie tragedię. Nie po raz pierwszy w naszej historii. Co jest z tym narodem że daje się ogłupiać mitomanom i hipokrytom.

 • qpdbqp

  Oceniono 2 razy 0

  Biedny i doprowadzony do rozpaczy obywatel, emeryt - zrezygnował z telefonu - nie stać na leki, mieszkanie, opłaty, jedzenie i telefon jednocześnie. W takiej sytuacji jest duża liczba społeczeństwa. Więc taka sonda to jawny kant - dla ludzi którzy choć trochę pomyślą. W Polsce w nędzy i na skraju ubóstwa żyje ponad 30% uprawnionych do głosowania obywateli. Ten potencjalny elektorat może chcieć zagłosować na partię - która coś dla niego robi - bez względu na czas wyborów np.: PPP.
  Porównując: pytamy tylko ludzi w BMW - co sądzą o rowerach? Poza tym brak osób które nie będą głosować - co również wprowadza zakłamania. Im więcej osób deklaruje brak głosu - tym bardziej bzdurne są wyniki sondażu - pod warunkiem, że wybory są uczciwe.
  Herr Tusk - polnisch nation "Rassenschande" weissrasse.

 • somekindofhope

  Oceniono 2 razy 0

  I tak prezydent nie powierzyłby Kaczyńskiemu misji tworzenia rządu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX