Rokita poparł kandydatkę PiS

Jan Rokita - w przeszłości jeden z liderów Platformy Obywatelskiej - udzielił poparcia kandydującej z list PiS Zuzannie Kurtyce - wdowie po Januszu Kurtyce, szefie IPN, który zginął w katastrofie smoleńskiej. - Nieustannie czekam na jakąś odnowę i naprawę tak kiepskiej obecnie polskiej polityki - napisał Rokita.
Rokita wycofał się z polityki przed wyborami w 2007 roku, gdy nieoczekiwanie jego żona została doradcą Lecha Kaczyńskiego (Nelly Rokita była ostatnio posłanką PiS). Teraz postanowił poprzeć Zuzannę Kurtykę - lekarkę, która wielokrotnie krytykowała rolę państwa w wyjaśnieniu katastrofy smoleńskiej. - Jako Polka nie będę uczestniczyć w uroczystościach państwowych - mówiła przed pierwszą rocznicą tragedii.

Kandydatka PiS zamieściła list z poparciem Rokity na swojej stronie internetowej. "Droga Pani Doktor. Z całego serca życzę Pani zwycięstwa wyborczego w Krakowie! To życzenie jest bardzo osobiste i bardzo prywatne. Od dawna nie jestem uczestnikiem polityki, a partyjne emocje zwolenników PiS i PO są mi kompletnie obce. Ale tym bardziej nieustannie czekam na jakąś odnowę i naprawę tak kiepskiej obecnie polskiej polityki. W osobie Pani Doktor widzę pewną nadzieję. W Pani godnej i roztropnej postawie w trudnych ostatnich miesiącach. Ale pragnąłbym też bardzo, aby Pani obecność w polityce utrwaliła pamięć o śp.Januszu - Pani wybitnym Mężu, a moim serdecznym Przyjacielu." - napisał Rokita.

To już kolejny raz, gdy niedoszły "premier z Krakowa" poparł kandydata PiS. W 2006 roku Rokita wsparł Ryszarda Terleckiego w wyborach na prezydenta Krakowa.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (16)
Rokita poparł kandydatkę PiS
Zaloguj się
 • kolega77

  Oceniono 10 razy 8

  Ongiś miałem go za człowieka na poziomie. Człowiek na poziomie nie związałby się jednak w żadnym wypadku z taką "fiśniętą" babą.Oboje są siebie warci.tworząc ."porąbanych" duet.

 • atleista

  Oceniono 8 razy 6

  "Ale pragnąłbym też bardzo, aby Pani obecność w polityce utrwaliła pamięć o śp.Januszu - Pani wybitnym Mężu, a moim serdecznym Przyjacielu." - napisał Rokita."

  Wybory, zgodnie z nazwą, służą do wybierania przez obywateli swoich przedstawicieli w parlamencie, a nie do kolekcjonowania pamiątek. Zaś parlament to organ władzy ustawodawczej, a nie tablica ku czci poległych. Jak chce się utrwalić pamięć zmarłego, to stawia mu się ładny nagrobek na cmentarzu. Albo jego zdjęcie na kominku w swoim domu. Niedoszły Premier z Krakowa, tradycyjnie już, za bardzo odleciał od rzeczywistości. Zapewne znowu Lufthansą.

 • dr54

  Oceniono 8 razy 6

  Rokita do reszty zglupial przy swojej rusko-niemieckiej babie . On nie nosi spodni , nie ma wlasnego zdania , nawet nie zostal biologicznym ojcem bo do tego sie rowniez slynny Maria nie nadaje .

 • ozzi56

  Oceniono 8 razy 6

  nieustannie czeka na jakas odnowe!? - to po jaka cholere popiera stare.... kompletnie mu sie we lbie popier.....

 • white_lake

  Oceniono 7 razy 5

  Rokita? Kto to w ogóle jest? To jakiś pseudonim artystyczny? Satanista jakiś?
  Ha, ha, nie ma go w polityce od lat i nikt jakoś nie tęskni, jego rekomendacje mogą nas co najwyżej rozbawić jak historia z Lufthansą.

 • simonh

  Oceniono 7 razy 5

  Ten przygłup "ratujcie bija mnie Niemcy" skompromitował się juz doszczetnie, razem ze swoją nierozgarnieta zona. Oboje jako politycy osmieszyli sie totalnie !

 • andre951

  Oceniono 6 razy 4

  Jasiu ""Biją mnie Niemce"" dał głos - i PO zatrzęsło się w posadach. Ale w domu będzie miał przerąbane - okna i firany to dopiero początek - mam nadzieję, że może jakiś sąsiad zgłosi na policję fakt znęcania się nad mężczyzną (czy na pewno ?).

 • halo_kotek

  Oceniono 6 razy 4

  Rokita :)))

  PIS Z DIABŁEM KOMBINUJE

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX