Wybory 2011. Wojewódzki: Boję się PiS. Potrzebny jest powszechny alert

- Potrzebny jest powszechny alert, bo sytuacja zaczyna śmierdzieć obojętnością. A to może zaowocować powtórką z pisowskiej rozrywki - pisze Kuba Wojewódzki we ?Wprost?.
- Dziś, na tydzień przed wyborami, Polsce potrzebny jest apel, taki sam jak cztery lata temu, gdy nawet poza granicami kraju ustawiały się długie kolejki młodych Polaków, by znowu sprowadzić ojczyznę na mapę nowoczesnej Europy - pisze Kuba Wojewódzki.

"Pamiętam IV RP. Rządził odwet, inwigilacja, nienawiść"

Przestrzega przed "polityczną amnezją". - Rozsądek każe nam przekartkować dokładnie strona po stronie historię tak zwanej IV RP. Czasu, gdy w kraju rządziły odwet, podsłuch, inwigilacja, partyjniackie cwaniactwo, dyktafony, tandentne moralnie sojusze. Fetysz władzy, pasja władzy jako instrumentu dyscyplinowania, kontrolowania, wychowywania - pisze.

I dodaje. - Nienawiść, ta polska obok zawiści specjalność, sięgała najwyższych tonów. Do niekwestionowanych ideałów obywatelskich należy absolutna tolerancja. Każdy, kto ją kwestionuje, nadaje się do skansenu historii - zaznacza.

"Dziwkarski stosunek do polityków"

Ostro pisze o zmienności upodobań politycznych Polaków. - Przepraszam za dosadność, ale wielu Polaków ma dziwkarski stosunek do polityków i polityki; ci muszą spełniać ich fantazje i zachcianki. Jak się rozczarują, to zmieniają dziwkę. A najgorsze są te, które potrafią się wystroić do wyborów w dowolnie skrojony mundurek zachowań, haseł i frazesów - pisze. - Mnie się w głowie nie mieści, że ktoś się jeszcze nabiera na prezesa przebierańca, jakim jest Jarosław Kaczyński. Człowiek, który bez najmniejszego problemu wciągnie na plakat wyborczy najpiękniejsze młode entuzjastki pisowskiej filozofii, by po 10 października odesłać je na ostatnie miejsca do kolejki czekających na swój czas w rządzeniu.

"Będzie więcej świebodzińskich Jezusów"

Jego zdaniem Kaczyński to "specyficzne skrzyżowanie świętego z rewolucjonistą". - On, oni zdają się mówić: postęp moralny jest możliwy tylko dzięki nam. Postęp gospodarczy jest możliwy tylko dzięki nam. Postęp cywilizacyjny jest możliwy tylko dzięki nam. Słowo "zbawiciel" może jest nieco przesadzone. Ale na pewno nie dla partyjnych ministrantów.

Kuba Wojewódzki przekonuje, że niegłosowanie jest "robieniem na złość swojej przyszłości". Napisał, że wygrana PiS wywołuje specyficzny rodzaj marzeń: O przebudowie kraju z kondominium na nasz kraj. O katolickim porządku w katolickim domu. Bez Nergala w telewizji, ale za to z księdzem Natankiem i większą liczbą świebodzińskich Jezusów - cytuje Wojewódzkiego w serwisie "Kampania na żywo" Tomasz Machała.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (85)
Wybory 2011. Wojewódzki: Boję się PiS. Potrzebny jest powszechny alert
Zaloguj się
 • marandwawa

  Oceniono 20 razy 10

  Nie lubię Wojewódzkiego, ale też się boję powrotu Kaczyńskiego, Macierewicza itd. do władzy. Ci ludzie wraz z bandą sługusów nie cofnęli się przed wykorzystaniem tragicznej śmierci 96 osób by powrócić do władzy. Zwykłe hieny cmentarne, budzące u normalnych ludzi odruch wymiotny.

 • dr54

  Oceniono 16 razy 10

  Rzadko zgadzan sie z Wojewodzkim , ale w obecnej sytuacji przedwyborczej przyznaje mu racje !

 • atleista

  Oceniono 11 razy 7

  Wojewódzki to ciekawy przypadek wśród znanych gęb. Inteligenty facet, który stwarza wrażenie kretyna. Czyli dokładnie odwrotnie niż reszta "celebrytów". Można go nie lubić, za jego publiczne wygłupy i irytujący sposób bycia. Ale kiedy staje się poważny i zaczyna mówić serio, to ciężko się z nim nie zgodzić. Na pewno nie jest i nie będzie żadnym autorytetem, ale trudno go nie szanować za odwagę w głoszeniu kontrowersyjnych poglądów w naszym powalonym kraju. Gdzie o moralności i przyzwoitości mówią na okrągło największe polityczne kanalie, hieny cmentarne i świnie w sutannach.

 • nadart01

  Oceniono 10 razy 6

  Kubo, to jest najczystsza prawda ale chyba glosującym na PIS potrzeba jeszcze kopa nie w dupę jak to zrobił Jarek wcześniej a kopa w łeb żeby ich otrząsło i przejrzeli fałsz Kaczyńskiego.
  Pamiętajcie lepiej stracić ze złodziejem niż zyskać z PSYCHOPATĄ

 • neumarkt

  Oceniono 16 razy 6

  To jest prawidłowa ocena oszołomów spod znaki PIS. Chcecie spotęgowanej powtórki z dwuletnich rządów Kaczyńskich, to głosujcie na nich. Ale tym razem ich rządy zostaną "pogłębione" o zebrane listy ich zaciekłych, słusznie, przeciwników i skuteczne wyeliminowanie ich z życia publicznego za pomocą intensywnej inwiligacji, aresztów wydobywczych, stawiania przeszkód w uzyskiwaniu posad i stanowisk!
  Chcecie powtórki z tej rozrywki! Głosujcie na PIS! Ale po takiej decyzji, pretensje zgłaszajcie do najbliższego składu węgla !!!

 • fankover

  Oceniono 9 razy 5

  Zgadzam się z Kubą w 100%. Potrzebny jest alert. A Polacy mają potwornie krótką pamięć i ostre słowa Kuby są na miejscu.

 • marika-live

  Oceniono 5 razy 5

  @paw73
  A co jest złego w CBA? Czy teraz kiedy M. Kamiński nie stoi na czele robią coś złego? Robia jakies dziwne prowokacje, wysyłaja agenta, który ma popdrywac celebrytki czy posłanki politycznej konkurencji, robia pokazówki z zakuwanie lekarzy albo sledzą państwa Kwaśniewskich? Teraz szuka się realnej korupcji.
  Może to nie słuzba jest zła, tylko może człowiek który stał na jej czele nie do końca grał fair?
  Przypominam ci, że ABW przekształciło SLD, to jest ta służba która weszła do domu Blidy, czy mam z tego wnioskować, że SLD z PiS-em budowało państwa totalitarne?
  Jakoś ABW za rządów SLD czy PO działało normalnie, żadne jaja się nie działy.

 • rosolina

  Oceniono 13 razy 5

  Nie martw się Kuba: wytniemy tych ćwoków.

 • adalbert.13

  Oceniono 13 razy 5

  Jest w tym sporo racji. Bo cały czas zastanawia po co kaczystowska oprycznina jako silna reprezentacja w sejmie. Ludzie wytresowani w podsłuchiwaniu, podglądaniu i tropieniu. Ciekawa konstrukcja, nieprawdaż?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX