Wybory 2011. Siwiec: Lojalność obowiązuje dopóki wybory się nie skończą

Sojusz Lewicy Demokratycznej rozliczy przewodniczącego już po wyborach. SLD traci w sondażach, a do wyborów został tydzień. I choć członkowie partii nie wskazują wprost na swojego szefa, to coraz bardziej ?kręcą nosem? na sposób prowadzenia kampanii.
Jak podkreśla eurodeputowany SLD Marek Siwiec, póki co w całym Sojuszu obowiązuje lojalność wobec Grzegorza Napieralskiego. - Lojalność obowiązuje dokąd te wybory się nie skończą. Potem będziemy rozmawiać, co się udało zrobić dobrze, czego się nie udało zrobić dobrze. Dziś wszystkie próby zmieniania konia w trakcie przeprawy są po prostu bez sensu - mówi Siwiec.

Na odzyskanie utraconego poparcia SLD ma tylko kilka dni, a pomysłów na to jak to zrobić w partii brakuje, co przyznają nieoficjalnie kolejni politycy lewicy. W niektórych sondażach Sojusz ma mniejszy wynik niż Ruch Poparcia Palikota. A w czołówce Platforma Obywatelska przed Prawem i Sprawiedliwością.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (3)
Wybory 2011. Siwiec: Lojalność obowiązuje dopóki wybory się nie skończą
Zaloguj się
 • atleista

  Oceniono 1 raz 1

  Siwiec w mniej lub bardziej dyplomatyczny sposób zasygnalizował usunięcie Napieralskiego ze stołka przewodniczącego, jeśli Sojusz dostanie po dupsku 9 października. A, że tak będzie, jest już niemal pewne. Trzeba było wcześniej przejrzeć na oczy, a nie gdy już ręka jest w nocniku...

 • rakunica

  0

  Gazeta ukatrupila opinie pod tym watkiem. Podaje link bo byly tam moje o czerwonych skunksach:

  wybory.gazeta.pl/wyboryparlamentarne/1,118281,10394903,Wybory_2011__Siwiec__Lojalnosc_obowiazuje_dopoki_wybory.html?v=1#opform10394903
  Anna Kozlowska

 • anna12-3

  Oceniono 1 raz -1

  Bezprzykładny atak na Napieralskiego,robi swoje. W Polsce urasta do wroga nr 1. Często zadaję sobie pytanie,bo co takiego zrobił Napieralski,żeby tak na niego szczuć ze wszystkich stron. Myślę,że jego największym grzechem,by ły wybory prezydenckie,w których poparło go 2,5mln. Polaków. Fakt ten sprawił,że stał się niebezpiecznym człowiekiem i dla prawicy i dla graczy wewnątrz lewicy. No,i zaczęło się i cały czas trwa. Taki łatwy cel,który nie umie nawet bronić się przed najbardziej chamskimi atakami. Napieralski na pewno robi błędy,ale kto ich nie robi? Natomiast pilne śledzenie każdego jego gestu,słowa,aby to wyszydzić -stało się modne i łatwe. Nie widziałam i nie słyszałam,ani jednego pozytywnego komentarza na temat Napieralskiego, a przecież mówi on o ważnych rzeczach dla Polski i Polaków,ale interpretacja tych słów jest tak pełna jadu,że zaciera te ważne przesłania. Media z tego młodego przywódcy zrobiły "czarny charakter" tak,jakby był to człowiek,który zrobił jakiś strasznie zły czyn, a jego jedynym prawdziwym" grzechem" ,było poparcie Polaków. Jak łatwo w Polsce jest zniszczyć człowieka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX