Wybory 2011. Sondaż SMG/KRC dla Gazeta.pl: Palikot coraz silniejszy, PO minimalnie przed PiS

Według najnowszego sondażu Millward Brown SMG/KRC* dla portalu Gazeta.pl w Sejmie znalazłoby się pięć partii. Poparcie dla dwóch głównych partii - PO i PiS - spadło o kilka punktów procentowych w porównaniu z sondażem sprzed tygodnia.
Gdyby wybory odbyły się w weekend 1-2 października wygrałaby je Platforma Obywatelska z poparciem 32 proc. To spory spadek w porównaniu do poprzedniego sondażu SMG/KRC, w którym poparcie dla PO zadeklarowało 36 proc. badanych.

Spadło także poparcie dla PiS - poparcie dla partii Jarosława Kaczyńskiego zadeklarowało 29 proc. badanych. Tydzień wcześniej było to 32 proc.

Palikot tuż za SLD

Wynik udało się nieznacznie poprawić SLD - obecnie chce na niego głosować 10 proc. wyborców, podczas gdy w poprzednim sondażu było to 8 proc.

Sojuszowi po piętach depcze partia Janusza Palikota - poparcie dla niej deklaruje 8 proc. badanych. W poprzednim sondażu na Ruch Palikota chciało głosować 7 proc. wyborców. To już kolejny sondaż, który pokazuje rosnące poparcie dla Ruchu Palikota.Poparcie dla PSL wciąż balansuje na granicy progu wyborczego z wynikiem 5 proc. Na tym samym poziomie utrzymywało się w dwóch poprzednich sondażach SMG/KRC. Do Sejmu nie dostałaby się Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikke (3 proc. poparcia) ani PJN (2 proc. poparcia).

*Sondaż CATI EXPRESS z 1-2/10/2011 zrealizowany przez MillwardBrown SMG/KRC, próba ogólnopolska telefonów stacjonarnych i komórkowych, reprezentatywna 18+, N=1000 szczegóły metodologii na www.wybory.smgkrc.pl

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (10)
Wybory 2011. Sondaż SMG/KRC dla Gazeta.pl: Palikot coraz silniejszy, PO minimalnie przed PiS
Zaloguj się
 • pogadaniec

  Oceniono 3 razy 3

  Moim zdaniem kazdy kto popiera w wyborach SLD moze zmarnowac swoj glos. Lepiej oddac glos na partie Janusza Palikota. Co nam z partii bialych kolnierzykow udajacych lewicowcow? Ile razy mozna byc wystrychnietym na dudka i dalej wciskac komus do lap mandat do rzadzenia. Stuknijmy sie w lepetyne i zamiast na SLD glosujmy na Ruch Poparcia. Mlode partie tryskaja energia i przepelnione sa idealami. Czego mozna oczekiwac od ociezalych inkasentow poselskich pensji z SLD?

 • birdy22

  Oceniono 2 razy 2

  SLD w obecnej formie to taka gomułkowska stagnacja. Idzie jesień więc Grzegorz Napieralski mógłby się zająć zaopatrzeniem pracowników w kartofle na zimę. Janusz Palikot ma szansę przewietrzyć lewicę. Chociaż nie wierzę w jego "lewicowość" to może stać się katalizatorem przyspieszającym zmiany.

 • select-automotive.pl

  Oceniono 3 razy 1

  Nie przyszło Wam do głowy, że wszystko jest ukartowane i przemyślane. Gdy Palikot był w PO wszyscy widzieli, że jego kontrowersyjne wypowiedzi mają zwolenników, z drugiej strony spora część elektoratu PO nie akceptowała "polityki" w jego wykonaniu. Palikot się "usamodzielnił", zbiera elektorat, którego PO nie miała szansy zagospodarować. Po wyborach zrobi koalicje z PO.

  Przeciez to jest genialne w swojej prostocie!

 • kamilakarabasz

  Oceniono 3 razy 1

  Palikot, Palikot, ale RPP to nie tylko Palikot. Czy Pan Janusz mógłby się pochwalić, kto, poza jego koleżanką ze studiów, prof. Środą, będzie realizował ambitny program RPP? Nie chcąc umniejszać geniuszu Pana Janusza, czy mógłby on nam przedstawić ludzi, którzy mają mu pomóc zmieniać Polskę? Rozumiem, że Pan Janusz to nie Prezes Kaczyński, więc wiele na swych barkach udźwignie, ale może kiedyś zachoruje (czego mu nie życzę!) i kto wtedy przejmie od niego te wszystkie sprawy?
  Panie Januszu, odważnie, nie ma się czego wstydzić, proszę przedstawić nam swoich współpracowników i liderów poszczególnych list wyborczych!

 • cebula121

  Oceniono 3 razy -3

  !0-go października Palikot zamelduje Przewodniczącemu Tuskowi wykonanie zadania.

  To wszystko już wiadomo od dawna.
  Nie chce mi się pisać, więc polecam przenikliwy tekst pt. "Palikot, genialny manewr Tuska?" na www.obserwatorpolityczny.pl na ten temat. To będzie taka MĘSKA SZORSTKA PRZYJAŹŃ, a nowy Premier Pan Donald Tusk będzie tłumaczył swoim wyznawcom z PO, że nie mozna inaczej, bo KOALICJANT naciska. Może to i lepiej dla Polski, zwłaszcza że Palikot zaangażował w to przedsięwzięcie swoje spore pieniądze.
  obserwatorpolityczny.pl/?p=1117

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX