"300 mld zł mogę zagwarantować w tej chwili". Bieńkowska w TOK FM

- W projekcie budżetu mamy wpisane 80 mld euro, a to jest nawet więcej niż 300 mld zł - mówiła w Poranku Radia TOK FM Elżbieta Bieńkowska, minister rozwoju regionalnego. Pytana o wykorzystanie unijnych pieniędzy odpowiadała: - Gdyby wszyscy tak wykorzystywali pieniądze europejskie jak Polska, to kryzys w Europie zupełnie inaczej by wyglądał.
W wywiadzie dla "Newsweeka" Jarosław Kaczyński mówił o 300 mld zł, które mamy dostać ze środków unijnych. Zdaniem prezesa PiS, PO popełnia plagiat, bo o 300 mld z unijnych środków było wiadomo już w 2005 roku i wtedy PiS wpisał to do swojego programu.

O słowach prezesa: Bzdura

- Bzdury, bardzo mnie denerwuje jak się muszę odnosić do wypowiedzi prezesa Kaczyńskiego, bo to są rzeczy wzięte z sufitu, zasłyszane gdzieś i niepoparte żadnymi dowodami - oburzała się minister Bieńkowska w TOK FM. - Nigdzie nie było mowy o 300 mld, ponieważ projekt budżetu na lata 2014 - 2020 zobaczyliśmy pod koniec czerwca tego roku - wyjaśniała minister rozwoju regionalnego.

Bieńkowska przekonywała, że dla naszych parterów z Unii Europejskiej jesteśmy gwarantem tego, że środki unijne zostaną wydane dobrze. - To jest podstawa do tego, żeby negocjować następne pieniądze i 300 mld to jest bezpieczna podstawa - podkreślała minister. - I pewna? - pytał Łukasz Grass. - Pewna, ponieważ w projekcie budżetu mamy wpisane 80 mld euro, a to jest nawet więcej niż 300 mld - odpowiadała Elżbieta Bieńkowska. I dodała: - 300 mld to jest to, co ja mogę zagwarantować w tej chwili.

"Gdyby wszyscy tak wydawali pieniądze..."

- Niemiecki minister finansów mówił ostatnio, że gdyby wszyscy tak wykorzystywali pieniądze europejskie jak Polska, to kryzys w Europie zupełnie inaczej by wyglądał - mówiła minister rozwoju regionalnego w TOK FM. - Połowa polskiego wzrostu PKB w ostatnich latach była spowodowana interwencją funduszy europejskich. My tych pieniędzy nie wydajemy na chybcika i bez sensu, tylko wydajemy je tak, żeby zniwelować skutki kryzysu - podkreślała minister Bieńkowska. I tłumaczyła: - Wydajemy w tempie, nie z zadyszką, tak, że jest to bezpieczne dla budżetu i ma to wymierne efekty gospodarcze na ostatnie lata.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (9)
"300 mld zł mogę zagwarantować w tej chwili". Bieńkowska w TOK FM
Zaloguj się
 • a_weasley

  Oceniono 1 raz 1

  A ja gwarantuję pani Bieńkowskiej Niderlandy!

 • paw73

  Oceniono 3 razy 1

  Grabarczyk i PO , zwiększali ilość nowo otwartych dróg w taki oto sposób. Drogi powiatowe, w ciągu jednego dnia są robione na drogi szybkiego ruchu -zmieniając znaki drogowe i wpisy w ewidencji , OTO POLSKA W BUDOWIE I CUDA TUSKA.

 • makaronnitki

  Oceniono 3 razy 1

  <<<< 300 mld zł mogę zagwarantować w tej chwili". >>>

  No nie ta Pani aż tak atrakcyjne to chyba nie wygląda.

 • buzz_pl

  Oceniono 2 razy 0

  Jak złoty się jeszcze osłabi , to obieca 350 mld , to i tak będzie tyle samo co wywalczył PiS 68 mld € . Nie rozumiem dlaczego pani minister taka przestraszona ?

 • tosza13

  Oceniono 2 razy 0

  To jak to w końcu jest? Te 300mld mamy zagwarantowane, czy ta ekipa
  tv.platforma.org/film/spot-tv-nr-11-zrobimy-wiecej-6
  będzie o nie dopiero walczyć?
  A potem budować najdroższe na świecie stadiony, autostrady, czy poprostu rozkradać?

 • wojtekd38

  Oceniono 1 raz -1

  Bracia Kaczynscy osmieszyli POLSKE i POLAKOw na caly swiat. Z nimi nikt nie rozmawial a liczyli na spotkanie z PUTINEM ktory mowil NIGDY z nimi i tak edzie jak Kaczynski wygra. Kurki z gazem i ropa zostana zakrecone z powodu awarii a Kurdupel bedzie podskakiwal przed Ambasada ROSJI w Warszawie. Nikt do niego nie wyjdzie.

 • romp66

  Oceniono 5 razy -1

  Dlaczego rząd Tuska tak bezczelnie łże !!!
  Przysłowiowe 300 mld , jest zależne nie od ministrów czy polskiego rządu, lecz od Komisji Europejskiej i głownie od Niemiec i Francji.
  Najważniejsza sprawa bajanie całego PO o 300mld, to pisanie na wodzi , skoro nie ma jeszcze ustalonego budżetu unii na kolonijne lata.
  Kolejny Budżet będzie ustany dopiero za 2 lata na, więc Tusk i cala jego ekipa łże!
  Tusk jak i Bieńkowska, wiedzą , że kasa będzie jeszcze miesza gdyż do Unii Europejskiej wchodzi Chorwacja i do tech samych pieniędzy dochodzą Bułgarii i Rumunia.
  Budżet Unijny przeznaczył większe pieniądze na ratowanie Grecji , Hiszpanii, Portugalii nawet Włoch.

 • morlis

  Oceniono 3 razy -1

  Oczywiście PO wszystko teraz obieca, nawet druga Irlandię albo drugą Szwajcarię, żeby tylko
  utrzymać się przy "korycie". Tusk i jego koledzy z PO myślą, że wszyscy Polacy to idioci i
  po raz drugi nabiorą się na obiecanki, cacanki.
  A ile dostaniemy pieniędzy unijnych wcale nie zależy od tego jaka partia będzie rządzić w Polsce.
  Przecież obecnie wydawane przez PO pieniądze unijne załatwił rząd PiS-u. Pamiętacie ten
  słynny okrzyk premiera PiS-u Marcinkiewicza : yes! yes!, jak załatwił pieniądze dla Polski ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX