Wybory 2011. Sondaż dla "GW": PO 31, PiS 21

PO ma, podobnie jak w badaniu z czwartku, 31 proc., a PiS - 21 proc. Sondaż TNS OBOP dla "Gazety" potwierdził pozycję Ruchu Palikota (8 proc.), który znów przeskoczył SLD i PSL (po 6 proc.). Symulacja podziału mandatów pokazuje, że PO wraz z PSL miałyby bezpieczną większość w przyszłym Sejmie (241 mandatów).
Trzecim co do wielkości klubem byłby natomiast Ruch Palikota z 41 posłami. Pod progiem wyborczym są - podobnie jak w poprzednim badaniu - PJN (1 proc.) i PPP z zerowym poparciem.

Nie brakuje wyborców niezdecydowanych - tym razem było ich aż 26 proc. Inne sondaże nie są dla PO tak dobre. - Zbliżamy się do PO. Kampania zawsze nam siadała w ostatnim tygodniu, tym razem ostatnie dni mamy zaplanowane co do godziny - mówi "Gazecie" jeden z liderów PiS.

Badanie przeprowadzono telefonicznie 1-2 października na reprezentatywnej próbie 1000 osób.

Więcej w "Gazecie Wyborczej" .

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (15)
Wybory 2011. Sondaż dla "GW": PO 31, PiS 21
Zaloguj się
 • zelalem

  Oceniono 6 razy 6

  @polskieklosy, Czy rzeczywiście miałeś coś takiego, z czego można by cię okraść?
  Z twojej wypowiedzi wnioskuję, że chyba nie.
  Niestety, wielu ludzi uważa, że jak inni się wzbogacili, a oni nie, to znaczy, że zbiednieli.
  A ponieważ sami są doskonali, uczciwi, bogobojni i patriotyczni, więc wniosek, że ci inni są nieuczciwi, sprzedajni i w ogóle samo zło.
  Ale to nic, jak wygra PIS, to wszyscy będą jednakowo biedni i to będzie sprawiedliwy raj!

 • mihdeziomal123456

  Oceniono 4 razy 4

  Po tym co wczoraj zobaczyłem u Lisa wiem już na pewno, że Kaczyński nie może zostać premierem, a jego partia nie może mieć większości w parlamencie. Kaczyński jest osobą, która dzieli Polaków według kategorii "my" i "oni", jasna sprawa, że owi "oni" są niechciani. Prezes oskarża wszystkich o dzielenie i wyzywanie, a sam czyni to w sposób bezczelny i grubiański, śmiejąc się w twarz. Ja takiego przedstawiciela sobie nie życzę, uważam, że jego wizerunek i postawa są krzywdzące dla Polaków i mogą spowodować, że za granicą będą nas postrzegać przez pryzmat takiego osobnika. Postaci zakompleksionej, kłótliwej nie umiejącej merytorycznie dyskutować i co najważniejsze nie znającej istoty konsensusu.

 • kolega77

  Oceniono 3 razy 3

  "Od powietrza, głodu , wojny i PiS-u zachowaj nas Panie"

 • syjamek1809

  Oceniono 4 razy 2

  Obserwuję wybory od kilkunastu lat. OBOP miał trafne sondaże, oby było i tym razem.

 • paw73

  Oceniono 1 raz 1

  Skazali nas już dawno!
  Dnia 22 stycznia 2010 r ustawa o NIK, przegłosowali ludzie PO PSL!
  Tusk i PO , zgotowali państwo inwigilacyjne!
  Od marca 2012 ,Tusku i jego rząd PO PSL ,wprowadza prawo Wielkiego Brata.
  NIK będzie zbierać bez kontroli dane o obywatelach: o chorobach, przekonaniach politycznych, religijnych, preferencjach seksualnych - możliwość gromadzenia bez zgody sądu "danych wrażliwych".

  Od 2008 roku, rząd PO PSL kierowy przez Donalda Tuska, zwiększył ilość podsłuchów o 300% .
  2010 rok Unia Europejska, zwróciła uwagę rządowi Tuska, że jego rząd łamie prawa obywatelskie

 • birdy22

  Oceniono 1 raz 1

  słucham TOK od kilku lat fajnie wiedzieć , że można się tu posprzeczać na temat polityki. Ale ... mieszkam w innej strefie czasowej i "drzaźni" mnie nocna muzyka TOK-u oraz dwóch kmiotków snujących bajki o samochodach za więcej niż 1000 USD

 • birdy22

  Oceniono 1 raz 1

  klemmm, socjologia jest ok. Statystyka to młoda ku.... Jak każdą kurwą ... stare ch...e i młode prawiczki się podniecają.. Ja sądzę, że starą kurwą jest taki jeden idol pań w moherach.

 • birdy22

  Oceniono 1 raz 1

  Palikot to nie lewica, a Napieralski i jego poplecznicy muszą odejść. Kalisz popierający gó...aną lewicę też powinien przepaść. Sierakowski ok.

 • andrzejt1950

  Oceniono 3 razy 1

  I dlatego nie można dopuścić do tego aby powstała koalicja PO- PSL bo Polska będzie nadal Wielką Katolicką Wiochą Europy.Jedyna szansa to zaufać Ruchowi Palikota i głosować na jego przedstawicieli do Sejmu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX