Marcinkiewicz: Lech Kaczyński uległ urokowi Angeli Merkel. A Jarosław?

Kazimierz Marcinkiewicz, były premier w rządzie PiS, twierdzi, że Jarosław Kaczyński zawsze patrzył na sąsiadów z zazdrością i podejrzliwością. - Zdanie nieco zmienił pod wpływem brata prezydenta, gdy ten w imieniu rządu negocjował Traktat Lizboński - mówi portalowi Gazeta.pl Marcinkiewicz.
Marcinkiewicz wspomina, że w czasie negocjacji Lech Kaczyński uległ namowom i pod urokiem Angeli Merkel. - Dla pewności poprosił jeszcze o nocny telefon pani kanclerz do Jarosława Kaczyńskiego, który wtedy był premierem - ujawnia Kazimierz Marcinkiewicz. - Podobnie świętej pamięci prezydent postąpił z Pakietem Klimatycznym. Dla "Dziennika" (z 1 lipca 2008 roku - red.) powiedział: "zgodziłem się na bardzo ryzykowny dla Polski pakiet klimatyczny i był to mój gest wobec Angeli Merkel - relacjonuje Marcinkiewicz.

Sugestie Kaczyńskiego są antypolskie

Zdaniem Marcinkiewicza obecne sugestie Jarosława Kaczyńskiego wobec Angeli Merkel, dwukrotnie wybranej przez Niemców na kanclerza, są zdumiewające i w gruncie rzeczy antypolskie. - Trudno wbrew Niemcom prowadzić politykę europejską, a szczególnie trudno negocjować niezbędne dla modernizacji Polski środki z nowego budżetu EU - twierdzi Marcinkiewicz. - Wygrać wybory kosztem korzyści swojego kraju, to chyba gorsze niż strzelić sobie w kolano - ocenia były premier PiS.

Zasługi Angeli Merkel

Kazimierz Marcinkiewicz w odróżnieniu od Jarosława Kaczyńskiego pamięta przychylność Angeli Merkel dla Polski. - Gdy podczas negocjowania budżetu UE na lata 2007-2013 powiedziałem pani kanclerz, że nie mam pełnej satysfakcji, bo wschodnia Polska nie otrzymała tyle, ile powinna, zdecydowała się przesunąć przyznane już Niemcom środki dla Polski. Czy Jarosław Kaczyński insynuując, że została kanclerzem dzięki Stasi osiągnąłby podobny wynik? Wątpię.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (4)
Marcinkiewicz: Lech Kaczyński uległ urokowi Angeli Merkel. A Jarosław?
Zaloguj się
 • mepislover

  Oceniono 1 raz 1

  ... przerypał ( za przeproszeniem ) wybory.Hawk !!!

 • romp66

  Oceniono 1 raz 1

  OSTACHOWICZ UŻYWA WSZYSTKICH PODLEGŁYCH MEDIÓW TUSKOWI I PO , OPIERAJĄC WYGRANĄ NA ZDANIU O MERKEL.
  POWIEM JEDNO SŁABE TO , JAK TE PORÓWNANIA ROZMODLONYCH SPOD PAŁACU ,DO BANDZIORÓW STADIONOWYCH, EFEKT MOŻE BYĆ ODWROTNY.
  JEDNO JEST PEWNE , PSY SIĘ GRYZA Z PO I PiS , ALE SŁUŻBĘ DLA RYDZYKA WYKONYWALI POSŁUSZNIE OBYDWAJ KACZYŃSKI I TUSK!

  SLD złożyło projekt ma dostosować do standardów Rady Europy "działalność takich nadawców społecznych jak Radio Maryja "POSŁOM PLATFORMY ZAKAZANO PODPISYWNIA SIĘ POD USTAWĄ- Jarosław Kaczyński osobiście dziękował Donaldowi Tuskowi za to co zrobił dla biznesmena z Torunia.

 • kula5211

  0

  A Jarosław ma kota

 • voodeen

  Oceniono 1 raz -1

  nie no tylko nie kazimierz krzywousty! już nawet pseudo-poezja jego wife jest lepsza od tego co to gorzowsko-londyńskie debilozo prezentuje

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX