"InterKaczor" jedzie na Wybrzeże. "Kaczyński to nasz Mały Rycerz"

Pociąg Zwycięstwa, Pociąg Wolności, albo zupełnie żartobliwie PiSekspres czy InterKaczor - tak nazywali pociąg wiozący Jarosława Kaczyńskiego ludzie czekający na dworcu w Malborku. Fantazja być może wynikała z tego, że obok sympatyków PiS stali zwolennicy PO, a na dokładkę pojawili się - odbywający terenową lekcję wiedzy o społeczeństwie - maturzyści.
Zebraliśmy się tu spontanicznie - przekonywał mężczyzna z małą chorągiewką PiS w ręku. - Dowiedziałem się dziś rano i jestem. Kaczyński to nasz Mały Rycerz. Sam zawiadomiłam ze trzydzieści osób - mocno gestykulowała stojąca obok kobieta. - Jeszcze wszystkich tu nie widzę, ale przyjdą. Czekamy na prezesa Kaczyńskiego - uśmiechała się miło starsza pani. - Mam nadzieję, że wyjdzie i do nas przemówi. Przecież jest tu tyle osób, dużo młodych - mówiła ze wzruszeniem.

Jarosław, Jarosław vs Donald Tusk, Donald Tusk

Zwolenniczka prezesa Kaczyńskiego nieco się przeliczyła - młodzież, której faktycznie zebrało się sporo, stanęła po drugiej stronie barykady. - Przyjechaliśmy tu z ciekawości, zobaczyć prezesa Kaczyńskiego - mówił jeden z chłopaków unosząc do góry wskazujący palec. - Ale jesteśmy zwolennikami PO. Nic nie szykujemy, bo zabrakło czasu - dodał ze śmiechem. To terenowa lekcja WOS, ale to była ich inicjatywa -tłumaczy nauczycielka - Są bardzo zainteresowani wyborami, ktoś powiedział, że będzie Kaczyński i że warto by było pójść. Niech obserwują - dodała - wczoraj mieliśmy w szkole prawybory i frekwencja wyniosła ponad 90 proc.

My sympatyzujemy z Ruchem Poparcia Palikota - stanęli w szeregu młodzi panowie, ubrani w jednakowe mundurki - manifestować nie planujemy. Nie przyszliśmy dla prezesa, który będzie w pociągu, ale "na prezesa" żeby zobaczyć, co się będzie działo.

Działo się sporo. Gdy nadjechał pociąg zapanował chaos. Zwolennik PiS z plakatem "Witamy Jarosława Pogromcę Lisa" starł się bark w bark z młodym sympatykiem PO dźwigającym plakat jednego z kandydatów Platformy. Biało czerwone flagi przyniesione na cześć prezesa łopotały obok niebieskich z logo PO. Okrzyki "Jarosław, Jarosław" zlewały się ze skandowanym "Donald Tusk, Donald Tusk". Przepychanki były, ale do odjazdu pociągu nikomu nic się nie stało. To jest normalne w polityce - mówił Jarosław Kaczyński, gdy pociąg ruszył w stronę Gdańska - Ja się nie oburzam, oczywiście jeśli się nie przekracza pewniej miary. Na szczęście tutaj tej miary nie przekroczono.

Widać tylko dziennikarzy

Na pasażerach pociągu obecność Jarosława Kaczyńskiego nie robiła większego wrażenia. - Nie widziałam go, nie chodził po pociągu, nie rozdawał ulotek - mówili siedzący w jednym z przedziałów Warszawiacy - Widzimy tylko dziennikarzy. Ja i tak będę głosował na PiS, więc obecność prezesa w tym pociągu to dla mnie miła niespodzianka - przyznał starszy człowiek w garniturze.

Jarosław Kaczyński na każdym przystanku na którym spotykał swoich zwolenników wysiadał. Były oklaski, były kwiaty. Później wracał do pociągu i jechał dalej. To planowe postoje, obecność prezesa nie miała wpływu na czas przejazdu, jedziemy zgodnie z rozkładem - zapewniał kierownik pociągu.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (16)
"InterKaczor" jedzie na Wybrzeże. "Kaczyński to nasz Mały Rycerz"
Zaloguj się
 • neumarkt

  Oceniono 5 razy 5

  Okazuje się, że "mały rycerz" może być nie tylko nędznym pokurczem ale i piramidalnym durniem! Śmieszą tylko te spazmy podstarzałych "ciot rewolucji" i zramolałych, pozbawionych już zdrowego rozsądku starców! O entuzjastycznej młodzieży nie ma co mówić! Głupole!

 • ognicho

  Oceniono 5 razy 5

  Ich "maly NAGI rycerz" :) - uchroncie kraj od nieestetyczego widoku

 • arvelli_net

  Oceniono 4 razy 4

  ...hehe, tak jak mao-tsetung... boi się samolotów i jeździ salonkami...

 • gibenrath

  Oceniono 4 razy 4

  Naprawdę się boję, że zaraz on będzie premierem... Głosujcie ludzie na Tuska, to najlepszy premier jakiego Polska może mieć! A każdy głos oddany na jakiegoś Palikota czy PJN to głos na Kaczyńskiego de facto... rany ludzie, nie fochujcie się tak...

 • prof-antoni

  Oceniono 3 razy 3

  ANNA PORAZONA TEZ SIE POKAZALA

 • wojtekd38

  Oceniono 3 razy 3

  Ten maly rycerz to PEDAL BALBINA panie starszy. Jak chlop moze przezyc bez baby 65 lat?

 • thezydor

  Oceniono 3 razy 3

  @gibenrath stop agitacji... niech każdy głosuje tak jak uważa a nie tak jak mu ktoś karze... Nie należy patrzeć na kampanie ( choć w przypadku Kaczora a i owszem, można się skutecznie zniechęcić do niego ) tylko na osiągnięcia których ktoś dokonał przez 4 lata rządzenia...

  ... dobra ale nie to chciałem napisać :)
  a gdyby tak W InterKaczor odczepił się InterWagonoKaczor i wjechał na zwrotnicę która kończy się ślepą betonową ścianą :) ? Brat by się ucieszył :)

 • blaize

  Oceniono 2 razy 2

  Rycesz

 • nintom

  Oceniono 2 razy 2

  przypominam, że mały rycerz wysadził się w powietrze, dlaczego właściwie miał katolicki pogrzeb ? czy wysadzanie się z rozpaczy jest źle widziane przez urzędników pana Boga a za ojczyznę jest dyspenza ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX