Spór o Napieralskiego. "A uśmieszki Donalda Tuska bez pokrycia?''

- Gdyby nie Grzegorz Napieralski, to SLD byłoby wymieniane jako potencjalny koalicjant o wiele częściej i chętniej. Ten sympatyczny uśmieszek skrywa pustkę - mówił Tomasz Wołek. - Czy to jakoś wyróżnia Napieralskiego na tle polskiej polityki? A uśmieszki bez pokrycia Donalda Tuska? - pytał Jacek Żakowski. Ostatnie komentarze publicystów w TOK FM przed ciszą wyborczą.
- Osobowość, styl i poglądy Grzegorza Napieralskiego sprawiają, że mało kto chciałby się przyznać, że widziałby go jako koalicjanta - ciągnął Tomasz Wołek. Tomasz Lis się z nim zgodził i zastanawiał się, co się stało w ciągu ostatnich 15 miesięcy, od kiedy Napieralski uzyskał trzecie miejsce w wyborach prezydenckich. - Mówiono, że choć nie ma szans na wygraną, jest jak powiew świeżości na tle 60-letnich już Tuska i Komorowskiego. Teraz to wszystko prysło - ocenił naczelny "Wprost".

"Napieralski w ogniu wrednej krytyki"

Jacek Żakowski w obronie Napieralskiego przywołał słowa felietonu Magdaleny Środy: "Przez ostatnie tygodnie nadzwyczaj modne (łatwe i nośne) stało się gremialne atakowanie szefa SLD. Nie za jakieś przewinienia czy szczególnie rażące nieudolności, ale za całokształt. Jaki? Nieważne." - pisała etyczka w felietonie na tokfm.pl.

Żakowski potwierdzał: - On znalazł się w ogniu wrednej krytyki: pełnej insynuacji, robiącej zarzuty z tego, z czego innym się ich nie robi. Któż nie ma dziś w partii rozgrywek wewnętrznych? - pytał prowadzący Poranek Radia TOK FM.- Saga pod tytułem "wypychanie Kalisza z SLD" trwała długimi miesiącami, ocalony został tylko dzięki raportowi ws. Blidy. Arłukowicz został wypchnięty - zauważył Tomasz Lis. - para postaci znanych i lubianych w partii ma z liderem największy kłopot - mówił o

- Nie został. Tusk go kupił za teczkę ministerialną - sprzeciwił się Żakowski. - Dokładnie, nie chciano mu dać wystarczająco dobrego miejsca na liście SLD - potwierdził Lis.

Dołączył do niego Wołek. - Ten zjazd poparcia dla Napieralskiego to wynik brutalnej selekcji negatywnej. To nie była tylko wymiana pokoleniowa - mówił publicysta. - Dlaczego negatywna? - sprzeciwił się Żakowski. - To bardzo pozytywna selekcja. Zamiana Oleksego na Piechnę-Więckiewicz to zły wybór? Tu jest jak w futbolu. Gdy buduje się drużynę, na początku nie gra ona zbyt efektownie, ale nie znaczy to, że trzeba trzymać w składzie emerytów - mówił prowadzący Poranek. Wołek mu odrzekł: - Nie da się jednak, Jacku, zbudować pełnowartościowej drużyny z samych juniorów.

Napieralski a Tusk: "różnica formatów i wektorów"

Publicyści starli się o rangę Napieralskiego jako polityka. - W przeciągu paru miesięcy wyszło na jaw, że ten sympatyczny uśmieszek szefa SLD skrywa pustkę. Za nim nie ma głębszych przemyśleń, programu, ani intelektualnego zaplecza. - Nie chcę być przykry, ale czy to jakoś wyróżnia Napieralskiego na tle polskiej polityki? - zapytał Żakowski z przekąsem. - A uśmieszki Donalda Tuska i jego program zmieniony 16 razy? - dodał.

- To różnica formatu - żachnął się Wołek. - I różnica wektorów! - dodał. - O ile Napieralski wypychał najciekawszych i najbardziej błyskotliwych ludzi ze swojej partii, o tyle Donald Tusk potrafił przyciągać takich jak: Władysław Bartoszewski, Daniel Rotfeld, premier Hausner, premier Belka, Sikorski, Arłukowicz - ciągnął.

- Co to za sztuka, będąc premierem, przyciągać wielkich ludzi? Sztuką jest znaleźć perłę, której nikt nie zna - tłumaczył Żakowski.

"Tusk może być zakładnikiem każdego Gowina"

Polityczni komentatorzy ocenili, że są spore szanse na to, żeby koalicja PO -PSL była kontynuowana. Tomasz Wołek sądzi, że wynik PSL jest tradycyjnie niedoszacowany w sondażach. Tomasz Lis stwierdził za to, że prognozowanie koalicji jest utrudnione przez system przeliczania głosów na mandaty. - Ostatecznie potencjalnej dwupartyjnej koalicji może zabraknąć paru mandatów - powiedział naczelny "Wprost".

Żakowski podzielił się niepokojem. - Ciężkie czasy przed nami. Czy rząd, który ma przewagę zaledwie paru mandatów nad opozycją, to waszym zdaniem satysfakcjonująca propozycja? To dość ryzykowne rozwiązanie dla Tuska - wtedy będzie on zakładnikiem każdego Gowina.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (53)
Spór o Napieralskiego. "A uśmieszki Donalda Tuska bez pokrycia?''
Zaloguj się
 • cleryka

  Oceniono 3 razy 3

  Red.Jacek Żakowski ma rację.Jedynie nad Napieralskim skupiły się hieny dziennikarskie z krytyką o jabłka,grzyby,zakupy itp. Przecież nie oszukiwał w kampanii tak jak Palikot,czy Kaczyński,kiedy mówi o linii programowej socjal-demokratów,a w/w spod kruchty wyszli,a hasła głoszą liberalne.

 • tornson

  Oceniono 7 razy 3

  Zawsze miałem szacunek dla Żakowskiego, jedyny chyba dziennikarz z mainstreamu którego nie nazwałbym pismakiem.

 • czyzyk331

  Oceniono 2 razy 2

  Jedna z tych postaci nie ma moralnego prawa do wypowiadania się nt. lewicy. Ja pamiętam a TY?
  Red. Wołek, niegdyś znany dziennikarz prawicowy, który mn. tym się wsławił, iż wraz z Mariuszem Kamińskim, europarlamentarzystą z PiS (obecnie przemalował się na PJN), złożyli bałwochwalczą wizytę chilijskiemu dyktatorowi, Pinochetowi. Otóż po kilkunastu latach, red. Wołek ogłosił niedawno, iż materiały, które zbierał na Kwaśniewskiego na początku lat 90-tych, w związku z pojawiającymi się oskarżeniami o jego rzekome związki z KGB, wszystkie są sfałszowane, na co on, red.Wołek, ma dowody w postaci ekspertyz grafologicznych, wykonanych kilkanaście (sic!) lat temu.
  Jednak był atak na Kwacha w wołkowym "Zyciu"...

 • tak-jest

  Oceniono 4 razy 2

  Gdyby nie media to PO już by nie istniało , afery Wałbrzyska, hazardowa, stoczniowa, zony grada , gdzie skarb państw stracił 400 mln zł.
  Wołek , Władyka, Lis i Żakowski klakierzy PO, zaklinają rzeczywistość .
  SLD OTRZYMA NAJMNIEJ 16% W TYCH WYBORACH KU ROZPACZY CAŁEJ AGORY, TVN-u ITP .
  Morze Lis opowiedziałby , jak go w TVP , zmasakrował Kaczor w jego programie, że nie umiał nad sobą zapanować i nawet brawa jemu przeszkadzały. Więc pan bufon Lis domagał się braw dla siebie.
  Dlaczego Lis z Żakowski i Wołkiem nie wspomną jakie cuda przegłosował Tusk z Kaczyńskim wspólnie.

  Rząd Tuska PO PSL, przy wsparciu PiS na polencie kleru wprowadzili wolne święto trzech króli!

  PO ICH DNI SKUPIENIA W KLASZTORACH!
  PO I PIELGRZYMKA PARTYJNA DO WATYKANU!
  RZĄD TUSKA, DZIŚ KIERUJĄCY UNIA EUROPEJSKA, KAŻE POWOLI UMIERAĆ OBYWATELOM POLSKIM, CHORYM NA STWARDNIENIE ROZSIANE. USTAWA NAPISANA PRZEZ MINISTRA ZDROWIA EWĘ KOPACZ MÓWI: CHORY NA STWARDNIENIE ROZSIANE MOŻE BYĆ LECZONY W WIEKU OD 16 TOKU ŻYCIA DO 40 ROKU ŻYCIA , NIE DŁUŻEJ NIŻ PRZEZ 3 LATA. DALEJ PANI KOPACZ I RZĄD PO MÓWI LECZ SIĘ SAM CHORY NA SM, UMIERAJ W BÓLU I NIE LICZ NA MINISTER KOPACZ, RZĄD TUSKA PO PSL I NFZ. POLSKA POD RZĄDAMI PO I PREMIRA TUSAKA, POD WZGLĘDEM LECZNIA NOWOTWORU JELITA ZJAMUJE OSTANIE MIEJSCE W EUROPIE !

  PO i PiS w służbie kościołowi , robią wszystko na polecanie kleru!
  PO= PiS obydwie partie są rasistowskie, ale kobiety sprowadzaj do funkcji inkubatora!
  PO I PiS ZA CAŁKOWITYM ZAKAZEM IN VITRO!
  PO I PiS PRZECIW KARCIE PRAW PODSTAWOWYCH!
  PO I PiS PRZECIW USTAWIE O ZWIĄZKACH PARTNERSKICH!
  PO I PiS ZA CAŁKOWITYM ZAKAZEM BADAŃ PRENATALNYCH !
  PO I PiS ZA OGRANICZENIEM ZAKAZEM SPRZEDAŻY ŚRODKÓW ANTYKONCEPCYJNYCH!
  PO I PiS ZA CAŁKOWITYM ZAKAZEM ABORCJI( posłanki i posłowie PO i PiS-u- każą rodzić dzieci 12latkom z gwałtów lub czynów kazirodczych)!
  LPR przechodni koalicjant z PiS do PO !!!
  Twórca LPR Roman Giertych , jest najniższym współpracownikiem szefa MSZ Sikorskiego, w rządzie Donalda Tuska PO -PSL. Giertych pomagał tworzyć Sikorskiemu, program wyborczy PO na rok 2011. Zapleczem LPR jest Młodzież Wszechpolska i ONR, ludzie ci organizują wspólnie marsze na , których skandują hasła" Żydzi do pieca kolorowi do gazu -Polska dla Polaków" . " Każdy pedał do wora, wór do jeziora" . Takich koalicjantów ma właśnie Donald Tusk i PO.

 • tomtg123

  Oceniono 2 razy 2

  Napieralskiego wyróżnia na tle innych polityków brak poglądów. Od lat. Nie to, że on ma złe poglady, że się można z nim nie zgodzić albo zgodzić.
  On NIE MA ŻADNYCH, on czasem jakichś poglądów PRÓBUJE UŻYWAĆ (bez zbytniego przekonania), ale tez z reguły nie do końca potrafi te poglądy zrozumieć.
  Taki lider partii to katastrofa. To dużo gorzej niż Kaczyński w PiSie - Kaczyński go gamoń, ale z Kaczyńskim się można przynajmniej nie zgodzić, Kaczyński reprezentuje jakąś (idiotyczną, ale jakąś) wizje świata.
  A co reprezentuje sobą Napieralski ? On ma tylko jedną ambicje - utrzymać się na stołku szefa SLD, na tym się jego horyzonty kończą. Mało.

 • competent

  Oceniono 2 razy 2

  Zakowski kiedys byl znakomitym komentatorem.Od pewnego czasu stracil z polowe mozgu i wyczucie.Obrona Grzesia z piaskownicy dowodzi,ze juz po nim.
  W poniedzialek,panie Zakowski,SLD podejmie decyzje o wyrzuceniu Grzesia z powrotem do Szczecina.Za bicie piany...

 • pogadaniec

  Oceniono 4 razy 2

  W radiu jakis profesor namawial do glosowania na partie Tuska, poniewaz czekaja nas trudne i niepewne czasy kryzysu ekonomicznego. Paltforma rzadzi od 4 lat. Kryzysu jeszcze wtedy nie bylo i co Platforma w tym czasie zrobila? 95% objetnic w dalszym ciagu jest niespelnionych. Jak mozemy w czasie kryzysu dopuscic do wladzy i obdarzyc zaufaniem partie ktora w czasach wzglednej prosperity nic wartosciowego nie dokonala? Dlatego zaglosuje na partie Janusza Palikota. Przyszlosc Polski zalezy od dobrego wyniku jego Ruchu Poparcia.

 • anna12-3

  Oceniono 1 raz 1

  "Andrzej Krajewski z Fundacji Batorego, koordynator monitoringu, podsumował: - Media publiczne powinny być nie tylko bezstronne, ale wyróżniać się jakościowo. Po latach ćwiczeń w byciu uległym wobec aktualnej władzy to trudne wymaganie, ale trzeba je stawiać."
  Cytat z artykułu dot. badań Fundacji Batorego, nad jakością mediów i sekowania niektórych polityków przez poszczególnych dziennikarzy i media. W badaniach tych wyszło,że najbardziej sekowany był Grzegorz Napieralski,nawet więcej niż Kaczyński. Wybitnym przykładem braku profesjonalizmu Lisa ,był jego wywiad z Kaczyńskim. Ci "WIELCY" dziennikarze okazują się miernymi pismakami. Wg. Krajewskiego "po latach ćwiczeń w byciu uległym wobec aktualnej władzy" jest dla nich tak trudne,że nie potrafią tego przezwyciężyć.Przy nich intelekt Napieralskiego jest niekwestionowany,bo on przynajmniej nikogo nie sekuje,a krytykuje. Wazeliniarstwo tychże dziennikarzy przekracza wszelkie granice,a przez to mało,że nieprofesjonalne, nieprzyzwoite ,ale i mało wiarygodne.

 • czyzyk331

  Oceniono 1 raz 1

  @cleryka ...wystarczy przypomnieć z jakim medialnym atakiem spotkał się rząd Millera, gdy jeden z wiceministrów finansów pisał komentarze do tyg. "Fakty i mity". Ujadanie i zmasowane ataki trwały dopóki min.Ciesielski zaprzestał pisywania do tygodnika "namaszczonego ręką zabójcy ks. Popiełuszki".
  Jak Olejniczak pokazał swój tors, to spotkał się ostracyzmem wielu medialnych środowisk. Jak Palikotek ukrzyżował swoje nagie ciało, to uszło mu to płazem. Nawet tz. obrońcy krzyża nie donieśli na niego do prokuratury za naruszenie uczuć religijnych.
  media.wp.pl/kat,1022941,wid,13798872,wiadomosc.html

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX