Zbigniew Romaszewski nie znajdzie się w Senacie? Pokonany przez Borowskiego

Zbigniew Romaszewski, senator nieprzerwanie od 1989 roku, najpewniej nie znajdzie się w Senacie nowej kadencji. Z okręgu, z którego startował, po podliczeniu połowy głosów zdecydowanie prowadzi Marek Borowski.
Po obliczeniu połowy głosów w okręgu do Senatu nr 42 (warszawska Praga, Targówek, Grochów, Wawer i Rembertów) prowadzi zdecydowanie Marek Borowski, który zdobył prawie połowę głosów. Za nim z prawie 30 proc. poparcia uplasował się dotychczasowy senator PiS Zbigniew Romaszewski.

Trzecie miejsce zajął, popierany przez Obywateli do Senatu, ekonomista Krzysztof Rybiński - z wynikiem około 16 proc, a czwarte niezależny Radosław Piesiewicz - 5 proc.Wynik ten to wielka klęska wicemarszałka Senatu Zbigniewa Romaszewskiego - legendy PRL-owskiej opozycji. W Senacie, jako jedyny, zasiadał nieprzerwanie od 1989 roku. W poprzednich wyborach startował m.in. jako kandydat Solidarności, Ruchu Odbudowy Polski, PiS oraz jako niezależny.

Mazowieckie i... PiS straciło dwa województwa [INFOGRAFIKA]>>
Kliknij, by obejrzeć galerię Jaka koalicja? Jakie możliwości PO [INFOGRAFIKA]>>
Kliknij, by obejrzeć galerię Kobiety wolą Tuska, a mężczyźni Palikota [INFOGRAFIKA]>>
Kliknij, by obejrzeć galerię

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (45)
Zbigniew Romaszewski nie znajdzie się w Senacie? Pokonany przez Borowskiego
Zaloguj się
 • alan.ski

  Oceniono 10 razy 10

  Tu widać jak koło fortuny zatoczyło koło. Rzeczywiście zaczął dobrze. Pamiętam pierwsze audycje radia Solidarność. Ale też pamiętam sprawozdanie (wydane w podziemiu) z procesu tego radia gdzie Romaszewski szedł w zaparte. Wtedy myślałem że może tak trzeba. Później, już w wolnej Polsce, było tylko gorzej. Te gorszące walki o samochód służbowy. Nawet mu wtedy napisałem maila co o tym myślę jako jego rzeczywisty wyborca, oczywiście mnie olał. A teraz wizyta u Starucha. Dobrze, że to polityczny koniec tego faceta.

 • allemodel

  Oceniono 9 razy 9

  kibole nie pomogli eks-senatorowi , najwyzsza pora zwolnic miejsce innym , dzieki

 • grubymisiek1

  Oceniono 8 razy 8

  Będzie miał czas na obronę Starucha.

 • chope

  Oceniono 6 razy 6

  Wspaniała wiadomość!

 • pawel.nn

  Oceniono 6 razy 6

  Nareszcie!

 • retinan

  Oceniono 6 razy 6

  Romaszewski pod żyletę.

 • amicht

  Oceniono 6 razy 6

  Najwyższy czas,że p.Romaszewski nie dostał się do Senatu.Jego ostatnia wizyta u "Starucha" pokazała,że nie ma już wyczucia czasów.....

 • mn7

  Oceniono 5 razy 5

  Wreszcie!!! Dość już tego człowieka, który napluł na własny życiorys!

 • tegepe

  Oceniono 5 razy 5

  Romaszewski już dawno powinien być na emeryturze - tylko nie na tej senackiej, ale z tytułu pracy, którą powinien wykonywać - o ile w ogóle potrafi cokolwiek innego robić niż smród w polityce!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX