Wyniki wyborów. Napieralski poległ w Szczecinie. Triumf Arłukowicza

Nie koniec złych wieści dla Grzegorza Napieralskiego. W Szczecinie doznał dotkliwej porażki nie tylko z Bartoszem Arłukowiczem, ale i z Joachimem Brudzińskim, nieznacznie wyprzedzając tylko kandydata Ruchu Janusza Palikota. Do Sejmu może go promować tylko wynik SLD w okręgu.


Grzegorz Napieralski, jeszcze szef SLD, zdobył w Szczecinie po przeliczeniu 3/4 głosów 5,8 proc. poparcia. Bank rozbił za to związany do niedawna z Lewicą Bartosz Arłukowicz. Reprezentujący obecnie Platformę polityk zdobył jak dotychczas 31,4 proc. głosów. Głosowało na niego 53,5 tys. obywateli. Dla przykładu na Napieralskiego zaledwie 10 tys.

Napieralskiego wyprzedził także Joachim Brudziński z Prawa i Sprawiedliwości, który zainkasował blisko 12 proc. poparcie (20,3 tys. głosów).

Do lidera PiS zbliżył się także kandydat Ruchu Palikota Andrzej Piątek, który zdobył 4,2 proc. głosów (7,2 tys. głosujących).

Sam SLD osiągnął wynik gorszy od Ruchu Palikota, w którym startowały szerzej nieznane opinii publicznej osoby - odpowiednio 10,86 proc. i 11,75 proc.

Mimo zajęcia dopiero trzeciego miejsca Grzegorz Napieralski może dostać się do Sejmu, gdyż jego partia zdobyła 10 proc. głosów. Zdecydują o tym skomplikowane obliczenia.DOSTĘP PREMIUM