Sąsiadka Palikota w Sejmie. Na kampanię wydała niecałe 3 tys. zł

Zdobyła mandat poselski i kilkanaście tysięcy głosów, choć nie powiesiła w Lublinie ani jednego plakatu wyborczego. Jedną z sejmowych debiutantek jest prawniczka na emeryturze - Zofia Popiołek. Sąsiadka Janusza Palikota z lubelskiej starówki. Zapowiada, że chce pomagać ludziom.
Zofia Popiołek: Jestem lublinianką, od wielu pokoleń. Z zawodu jestem prawnikiem administratywistą, na wcześniejszej emeryturze. Oficjalnie od 1995 roku jestem przewodniczącą zarządu dzielnicy Stare Miasto. Mam córkę, studentkę medycyny, jest prymuską. Nie zamierzam się wyprowadzać do Warszawy, bo Lublin jest moim miejscem na ziemi.

Jak to się stało, że zdecydowała się pani na start w wyborach?

ZP: Już wcześniej startowałam do Rady Miasta z ramienia PO, ale jako osoba bezpartyjna. Nie ukrywam, że sympatyzowałam i sympatyzuję nadal z Platformą Obywatelską. Natomiast teraz pojawił się Ruch Palikota. Byłam namawiana do startu, bo początkowo chciałam ich tylko wesprzeć. Bardzo lubię i cenię Janusza Palikota, jest moim sąsiadem, spotykamy się tak przelotnie, na ulicy. A skąd ta moja jedynka na liście? Prawdopodobnie Janusz Palikot uznał, że pociągnę listę i wziął pod uwagę moją dotychczasową działalność.

Jak pani wyobraża sobie siebie w Sejmie?

ZP: Różne role człowiek w życiu pełni. Nie zamierzam się zmieniać. Dalej będę utrzymywała kontakt ze zwykłymi ludźmi, z którymi mam teraz do czynienia. Bo uważam, że tu jest prawdziwa mądrość i stąd się czerpie informacje o rzeczywistych problemach. To, co mnie najbardziej boli, to sprawy mieszkaniowe, lokatorskie i nieszczęsna ustawa o ochronie lokatorów. Nie mogłam się doprosić żadnego posła, żeby zainteresował się tą ustawą, która krzywdzi ludzi, mieszkających w kamienicach należących do prywatnych właścicieli. No i wyrzucanie na bruk.

Otrzymała pani bardzo dużą listę głosów, choć pani plakatów w mieście nie widziałam...

ZP: Nie miałam ani jednego plakatu, wydałam jedynie swoją gazetkę. Na kampanię wyłożyłam niecałe 3 tysiące złotych z własnych pieniędzy. Uznałam, że plakaty nic mi nie pomogą. Mam takie informacje, że dostałam ponad 18 tysięcy głosów. Dziękuję bardzo wyborcom za zaufanie, będę się bardzo starała, żeby nie zawieść.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (11)
Sąsiadka Palikota w Sejmie. Na kampanię wydała niecałe 3 tys. zł
Zaloguj się
 • tegepe

  Oceniono 5 razy 5

  I takich ludzi powinno się promować! A tytuł informacji, iż ta pani została wybrana, ponieważ jest sąsiadką, jest nietrafioną insynuacją, jakoby Palikot popierał swoich sąsiadów. Chyba że zamieścicie podobne informacje o sąsiadach Tusków, Schetyn i innych POwców, którzy dostali się do Sejmu.

 • atleista

  Oceniono 3 razy 3

  Pani Zofii szczerzę gratuluję.
  Rodzinom i najbliższym forumowych krzykaczy, którzy poniżej zaprezentowali swoje wrodzone chamstwo i prostactwo - głęboko współczuję. Mieć takich zakompleksionych buraków w rodzinie to prawdziwy wstyd. I absmak.

 • yerry46

  Oceniono 3 razy 3

  Ciezka harowka przed Ruchem Palikota. Mam nadzieje, ze sprosta wyzwaniom. Majac takich przytomnych fajterow jak pani Zofia, da rade. Pania Zofie pozdrawiam i zycze powodzenia!

 • maryla5-3-2

  Oceniono 3 razy 3

  Sprawil nam Pan tutaj za oceanem wiele radosci. Dzieki

 • polska_baba

  Oceniono 2 razy 2

  Dlaczego Gazeta nadała takie deprecjonujące określenie p. Popiołek? To jest zwykłe chamstwo! P. Popiołek jest w Lublinie znana, działa od dawna, ma wykształcenie prawnicze, a Wy sugerujecie, że to jakaś kuchta i że urwała się z choinki!

 • naw18

  0

  A może redaktorek przestanie insynuować ? Byleś palancie w Lublinie, warszawski tłumoku ? Gdyby ta Pani nie była znana ze swojej dzialalności mało kto by na Nią zagłosował. Zajmij się lepiej człowieku Grabarczykiem, w jego bagnie nikt nie zarzuci ci insynuacji

 • prof-antoni

  0

  a ile glosow ma agent tomek kumpel hejki

 • amirez

  Oceniono 4 razy -4

  "Zapowiada, że chce pomagać ludziom. "
  już się ku... czuje w tym kraju bezpieczny, bogaty i żyjący dostatnio.
  Trzeba mieć we łbie nasrane oddając taki głos.

 • eellaa55

  Oceniono 6 razy -4

  babo umyj głowę

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX