Leszczyński ujawnia: działacze SLD już pukają do drzwi Ruchu Palikota

Dziennikarz ujawnił, że do nowego ugrupowania już zgłaszają się lokalni działacze SLD. - Chcą przejść, włączyć się - mówił. Leszczyński przyznał też, że nie zna wszystkich 40 posłów Ruchu. - Mam taką przypadłość: prozopagnozję - tłumaczył w Poranku Radia TOK FM. I bardzo wychwalał, tych kilku których zna.
10,02 proc. poparcia dla Ruchu Palikota Nowe ugrupowanie będzie miało 40 posłów>>

Zdaniem Roberta Leszczyńskiego, pierwszym postulatem Ruchu Palikota, który powinien być zrealizowany jest przyjęcie ustawy o związkach partnerskich. - To nie wymaga budowy stadionów, dotacji z UE. To rzecz do załatwienia, jest w całej Europie i dziwne, że w Polsce tego nie ma - mówił dziennikarz, któremu nie udało się zdobyć poselskiego mandatu. Żałuje tego, ale ujawnił, że miał inne zadania. - Miałem siedzieć w Warszawie i walczyć o głosy dla wszystkich. To było jasne poruczenie - stwierdził Leszczyński, który nie kryje, że ma apetyt na funkcję rzecznika Ruchu Palikota.Wyborczy sukces nowego ugrupowania już wywołał ruch na scenie politycznej. - Wiem, że otrzymujemy pewne sygnały od działaczy regionalnych SLD. Oni teraz pełnią ważne funkcje w regionach. Chcą przejść, włączyć się - ujawnił Leszczyński. Wśród chętnych do opuszczenia Sojuszu nie ma posłów. Leszczyński "obstawia", że po wyborczej porażce Napieralskiego na czele SLD stanie Ryszard Kalisz.

Jak mówił gość Poranka Radia TOK FM, trudno mu sobie wyobrazić koalicję z SLD. - Ale

dla realizacji naszych postulatów będziemy bez wątpienia skłonni współpracować z SLD - deklarował. I przyznał, że znacznie łatwiej jest mu wyobrazić sobie wejście do koalicji z PO.

Znamy się tylko z widzenia?

Zdecydowana większość 40 posłów Ruchu Palikota to wielka niewiadoma. Okazuje się, że także dla znanego działacza Roberta Leszczyńskiego.Dziennikarz pytany przez Dominikę Wielowieyską o kilku działaczy, którzy weszli do Sejmu, bardzo niewiele mógł powiedzieć. Najczęściej komplementował: "miły, sympatyczny, genialny, znam go z pola walki". I tłumaczył się pewną przypadłością. - Mam prozopagnozję. To jest nieumiejętność rozpoznawania twarzy i kojarzenia jej z nazwiskiem - tłumaczył Leszczyński.

I udowadniał, że nowy klub w Sejmie to wcale nie jest wielka niewiadoma. - Jest bardzo dużo znanych postaci. Nie można powiedzieć, że Robert Biedroń jest nieznany, czy Anna Grodzka,

czy Wanda Nowicka - wyliczał.

"Jesteśmy za silnym państwem"

Według Roberta Leszczyńskiego Ruch Palikota to "lewica ideologiczna", ale przede wszystkim liberałowie. I to ma być widać w czasie sejmowych głosowań. - Jesteśmy za silnym państwem - deklarował dziennikarz.

Dlatego, jak mówił, można się spodziewać, że w np. w przypadku projektu likwidacji KRUS, czy też podniesienia wieku emerytalnego, Ruch Palikota będzie głosował na tak.

Powyborcza przysięga Ruchu Palikota: "Jak hajlowanie">>>

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (60)
Leszczyński ujawnia: działacze SLD już pukają do drzwi Ruchu Palikota
Zaloguj się
 • leno1953

  Oceniono 7 razy 7

  Wczoraj też przeliczałem. Znam 5-ciu posłów z RPP (12,5%) oraz 32 z PO (15%). W prawie połowie okręgów wyborczych nie znam "jedynki" z listy PO. Jeśli przeciętny zainteresowany myśli, że wymieni procentowo więcej niż 20% posłów PO to niech spróbuje.

 • mark6

  Oceniono 5 razy 5

  @cromcio
  mam taką samą opinię o Kaczyńskim jak Ty.
  pozdrawiwm

 • notyes

  Oceniono 4 razy 4

  Gratulacje dla Ruchu Palikota
  zdemaskowaliście posstalinowką komunę i postfaszystowski kaczyzm; teraz trzeba zabrac sie za betoniarzy Tuska, macie z pewnoscią 1/3 Polaków za sobą to na poczatek niemało; nie dajcie się kupić, w nastepnej kadencji zbierzecie tyle ile trzeba zeby rzadzić; zdemaskowalisci tez agenture dziennikarska ktora pyta "kto są ci ludzie Palikota"- chcieliby, zeby się im meldowac i pisać im sprawozdania, zamiast ruszyc dupy, jechac w teren i rozmawiać ludżmi, których wybiera naród; taka paniusia w RFM oburza się, że nie zna nikogo , w wolnym kraju byłaby zwolniona z pracy np. w GB, a tu wydziera sie na Leszczyńskiego i robi mu egzamin przed mikrofonem, lustruje go ta zdemoralizowana menda, zapominając co chwila, ze to kolega dziennikarz ze cos dla Polski zrobil, dzienikarski umysłowy totalitartyzm jest gorszy niz bezmozgowie polityków...

 • pogadaniec

  Oceniono 2 razy 2

  Jesli pani redaktor chce poznac poslow Ruchu Poparcia, to zamiast wypytywac o nich pana Leszczynskiego moze sama po kolei zaprosic ich na wywiad do radia. We wszystkich ugrupowaniach politycznych wielu jest poslow, o ktorych nie mam zielonego pojecia, nawet jesli wybrani zostali na druga kadencje.

 • 100-sto

  Oceniono 4 razy 2

  Dwie rzeczy na prawdę mnie cieszą po wyborach:
  1. Że Robert Leszczyński nie został posłem
  2. Że Zbigniew Romaszewski nie został senatorem.

  Gdyby stało się inaczej - w moim przekonaniu - polskiej demokracji wyborcy napluli by w twarz.

 • mothra.to.ja

  Oceniono 2 razy 2

  Pani Dominika "dociekliwymi" i "merytorycznymi" pytaniami powali nawet słonia (ale Piotra Semkę nie). Pani Dominiko, przesylam słowa Klasyka: niech pani stłucze ten "termometr" to nie będzie pani miała gorączki.

 • candelas

  Oceniono 1 raz 1

  odnoszę wrażenie że prozopagnozja jest wynikeim przyjęcia przez redaktora Leszczyńskiego dużej ilości białego proszku do nosa

 • lares87

  Oceniono 1 raz 1

  Rozenek z NIE to bardzo inteligentny facet. Kilka razy był audycjach radiowych w czasie kampanii. Natomiast Kotliński z FaktówIMitów to wyraźny antyklerykał, może być z nim wesoło.

 • karo80.0

  Oceniono 1 raz 1

  Pajacyk Leszczyński nie ma pojęcia o czym mówi. Od kiedy to liberałowie są za silnym państwem?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX