Palikot: Zaproponujemy własnych fachowców do rządu

- Ruch Palikota jest gotowy wskazać fachowców do rządu - powiedział na konferencji prasowej Janusz Palikot. - Nowicka i Biedroń dostali już propozycję teki ministra ds. mniejszości, ale jej nie przyjęli. Jestem z nich dumny - dodał największy wygrany tegorocznych wyborów.
- Nie jesteśmy skazani na ministrów z rekomendacji PSL. Ruch Palikota jest gotowy wskazać bezpartyjnych fachowców, którzy mogliby zająć miejsca w rządzie - powiedział Janusz Palikot. Powiedział, że m.in. chciałby zarekomendować prof. Środę na minister edukacji narodowej. - Mamy też kilku świetnych kandydatów na wicemarszałka Sejmu - zapowiedział Palikot, choć nie chciał podać żadnych nazwisk.

100 projektów ustaw

Palikot stwierdził, że jego Ruch ma już gotowych 100 projektów ustaw, które powstały w ramach prac komisji Przyjazne Państwo. - Jeszcze dziś na spotkaniu wszystkich naszych 41 posłów zdecydujemy, którymi z nich zajmiemy się na początku - powiedział. Dodał też, że na pewno będę w tej grupie projekty ustaw o związkach partnerskich i refundacji in vitro.

"Nowicka i Biedroń już dostali propozycje"

Lider Ruchu Palikota mówił, że nie obawia się transferów ze swojej partii do PO. - Już były takie próby. Nowicka i Biedroń dostali wczoraj z Platformy propozycję przyjęcia teki ministra ds. mniejszości, ale odmówili. Jestem z nich dumny - powiedział Palikot. Stwierdził jednak, że spodziewa się kilku transferów z SLD do PO.

- Platformie brakuje tzw. górki - 10 osób, tak żeby nie była szantażowana przez Gowina czy innych takich - mówił Palikot. Dodał, że te kilka osób PO będzie chciało zapewne "przeciągnać" z SLD. - Jestem pewien, że ludzie tacy jak Arłukowicz, na pewno już rozmawiają z ludźmi z Sojuszu - powiedział Palikot.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (6)
Palikot: Zaproponujemy własnych fachowców do rządu
Zaloguj się
 • seidr

  Oceniono 5 razy 5

  TAK dla prof. Środy! :)
  A proszę, dzień upłynął, a widać, że tylko RP coś robi, bo inne partie albo świętują zwycięstwo, albo świętują porażki ;P

 • wykiwany

  Oceniono 3 razy 3

  To jest realizacja pierwszej obietnicy wyborczej:)

 • opatrumiaredagdynia

  Oceniono 2 razy 2

  najlepszy był Miller wczoraj (bodajże), który już na wstępie stwierdził, że niewiele da się zrobić - chodzi o postulaty RP.
  skoro nic się nie da zrobić to po co pan Miller wszedł do Sejmu ? po co zajmuje komuś miejsce ? może są ludzi, którzy nie mają tak defetystycznego podejścia, a mają wiedzę jak działać ? po co ktoś kto podcina skrzydła sobie i przy okazji innym ?
  to jest właśnie BETON, taka postawa... ;)

 • tegepe

  Oceniono 1 raz 1

  Brawo Palikot! To jest prawdziwie obywatelska postawa: popierać PO w działaniach, które będą służyć społeczeństwu!

 • rbik53

  Oceniono 4 razy -2

  ... panie Palikot.... ja jestem gotów zaproponować fachowca na szefa pańskiej partii..... co pan na to?...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX