Kaczyński bez rozliczeń kampanii. "Rozliczenia musiałyby objąć także jego"

Jarosław Kaczyński zapowiada, że nie będzie rozliczeń przegranej kampanii. - Wie, że rozliczenia musiałyby objąć także jego - ocenia były polityk PiS Michał Kamiński w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej".
Jarosław Kaczyński mimo szóstej porażki z rzędu nie odchodzi z polityki, choć w 2008 r. deklarował, że to zrobi, jeśli przegra bitwę o Sejm w 2011 r.

Kaczyński oświadczył, że nie będzie powyborczej czystki. - Rozliczenia po wyborach, jeśli nie doszło do wydarzeń drastycznych, a w moim przekonaniu nie doszło, nie mają sensu. Ci, którzy chcieliby je podjąć, szkodzą partii - powiedział szef PiS.

- Jarosław Kaczyński znalazł się w głębokiej defensywie. Zapowiedź, że nie będzie rozliczeń, świadczy o tym, że wie, że te rozliczenia musiałyby objąć także jego, że ta klęska to jego osobista klęska - ocenia były polityk PiS europoseł Michał Kamiński. I przypomina, że szef PiS ostro rozliczał wybory prezydenckie 2010 r., gdy miał wynik znacznie lepszy niż teraz.

Krytyczne teksty o wyniku PiS pojawiły się w sprzyjającym partii ''Naszym Dzienniku'' o. Rydzyka (''Możemy mówić o klęsce partii Kaczyńskiego'' - ocenia cytowany ekspert), a jeden z ideologów PiS, naczelny ''Gazety Polskiej'' Tomasz Sakiewicz podsumował: ''Złym pomysłem było wydawanie książki na wybory. Ryzyko było zbyt duże, podobnie jak wizyta w programie Tomasza Lisa. To był koniec zwycięskiej kampanii. PiS musi wyciągnąć wnioski. W niektórych miejscach brakowało struktur. Bardzo źle została rozegrana sprawa Angeli Merkel''.

Cały tekst w serwisie internetowym "Gazety Wyborczej".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (11)
Kaczyński bez rozliczeń kampanii. "Rozliczenia musiałyby objąć także jego"
Zaloguj się
 • limanowa2009

  Oceniono 3 razy 3

  Pan Jarosław już nie jest tylko prezesem - jest teraz ZBAWICIELEM- jak sam stwierdził podczas ostatniej konferencji.

 • adalbert.13

  Oceniono 3 razy 3

  no i co? wielce się rozliczy i wyniku tego musiałby wskoczyć na taboret po ś.p.Lepperze - trza mieć klasę

 • he219uhu

  Oceniono 2 razy 2

  Taka klęska cieszy ! Kaczyzm przegrał, Polska wygrała. No i super. A Kaczyński - no cóż, ten straszny typ tak ma. Niech teraz zostanie zbawicielem ciemnogrodu.

 • hazibula

  Oceniono 2 razy 2

  mozna oczywiście nie rozliczać się z kolejnej porażki wyborczej. można się z żadnej nie rozliczać. w ten sposób degeneruje się własną partię. PIS zgnije i pochłonie go cmentarna ziemia. To bardzo ekologiczne i zdrowe dla środowiska naturalnego w Polsce. będzie czyściej. Najfajniejsze jest to, że robi to sam Kaczyński. rozkłąda własną partię. Bijmy mu brawo i zachęcajmy do dalszych wysiłków !!!

 • kuchel

  Oceniono 4 razy 2

  A mnie szlag trafia, kiedy ten uzurpator wystepuje na tle polskiej flagi. To przywilej przedstawicieli Panstwa i samorzadow!

 • azeta7

  Oceniono 1 raz 1

  "Przyjdzie taki dzień, że i nam się uda" rzekł w swoim wielkim wystąpieniu Jarosław Kaczyński. I ta wiara w to bardzo mi się podoba. Od 30 lat gram w totolotka i za każdym razem wysyłając kupon to samo mówię. Życzmy sobie nawzajem sukcesu !

 • drugi-obserwator

  0

  Rok 2015; słowa prezia: "nadejdzie taki czas, kiedy zwyciężymy".

 • xxx11_w

  Oceniono 2 razy -2

  rozliczanie opozycji trwa nadal. i tak przez kolejne 4 lata/ wyborcza nie moze sie opanowac ;p

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX