Hofman: Dla nas Palikot jest, ale jakby go nie było

Adam Hofman najbardziej obawia się Janusza Palikota w nowym Sejmie. - Palikot to zagrożenie dla demokracji. My jako opozycja nie będziemy zajmować się pyskówkami z Palikotem. Dla nas ten człowiek jest, ale jakby go nie było - mówił w Radiu ZET.


- Trzy dni przed wyborami Donald Tusk zapowiedział głęboką rekonstrukcję rządu. Okazało się, że znowu rzucił słowa na wiatr i potraktował swoich wyborców trochę na zasadzie: ciemny lud to kupił - skomentował Adam Hofman zapowiedzi premiera Tuska, że nie zmieni ministrów do końca roku. PiS nie zamierza jednak nic w tej sprawie robić. - A co może zrobić? - pytał Hofman, który zapowiedział, że Jarosław Kaczyński poinformuje dziś prezydenta Komorowskiego, że jego partia pozostaje w opozycji.

Poważny problem w Sejmie? Palikot

Zdaniem Hofmana, to nie PO jest najważniejszym problemem PiS w nowej kadencji Sejmu. - My mamy jeden poważny problem w tym Sejmie - problem z panem Palikotem i z tym, co będzie wyczyniał w Sejmie. Ja nie chcę, by to był polityk szczególnie dopieszczany przez PO - mówił w rozmowie z Moniką Olejnik.

- Palikot to takie zagrożenie dla demokracji - sugerował, podkreślając jednak, że wybory były oczywiście demokratyczne, ale młodzi ludzie, którzy głosowali za Ruchem Palikota może nie do końca zdawali sobie sprawę, co za nim stoi.

Palikot zapowiedział już m.in. że chce zdjąć krzyż z Sejmu. - Mamy drugą falę kryzysu finansowego, nowelizację budżetu, a Janusz Palikot będzie happenerem - skomentował Adam Hofman. - My jako opozycja nie będziemy zajmować się pyskówkami, dyskusjami z Palikotem. Dla nas ten człowiek jest, ale jakby go nie było, zajmijmy się budżetem - dodał. Wanda Nowicka nie dostanie poparcia na wicemarszałka Sejmu? - pytała Olejnik. - Zobaczymy.

"Nasze badania nie wykryły zagrożenia"

Adam Hofman przyznaje, że jedną z przyczyn porażki wyborczej jest to, że partia nie zmobilizowała wystarczająco swoich zwolenników, by poszli na wybory. - Na pewno nieadekwatnie odpowiedzieliśmy na ten bardzo agresywny spot, czarny PR PO, który mobilizował ich zwolenników, demobilizował naszych wyborców. Był manipulacyjną, czarną propagandą. Nie znaleźliśmy odpowiedzi na to także dlatego, że nasze badania nie wykryły tu zagrożenia - dodał rzecznik klubu PiS.

Hofman jest przekonany, że ostatnia książka Jarosława Kaczyńskiego nie zaszkodziła PiS. - To bardzo dobra książka, jedna z lepszych książek politycznych, jakie czytałem, niezwiązana z kampanią wyborczą. To wydawnictwo postanowiło ją teraz wydać, nie my - zapewnia rzecznik PiS.Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (30)
Hofman: Dla nas Palikot jest, ale jakby go nie było
Zaloguj się
 • amrik

  Oceniono 9 razy 9

  A dla mnie Jarek jest i jakby go nie bylo. A najlepiej gdyby go wcale nie bylo. Nawet Polska stalaby sie przyjemnym miejscem.

 • romp

  Oceniono 9 razy 9

  zagrożenie dla demokracji?
  a wy co demokracja?
  negowanie wszystkiego co nie wasze,tworzenie drugiego "państwa patriotów",pyskówka na w kazdej rozmowie
  czy demokracja to wybory i uznanie zwycięzcy ?
  czy przegrana w 5 kolejnych wyborach to nie demokratyczne veto waszego swiatopoglądu?
  a wy dalej o" moralności uczciwośc prawie i sprawiedliwości"tylko szkoda że to ma dotyczyć tylko innych
  jak zdrowie żony p hofman prawie i sprawiedliwie przyjęta do pracy w kghm za rządów pis (tu wszystko ok?)
  nie zdążyła z pracą i biedaczka (zgodnie z prawem) 4 lata na płatnym urlopie a to p hofmana nie szokuje
  chyba że tak jak palikota nie zauważa

 • rezun-one

  Oceniono 9 razy 9

  To ciebie już nie ma Hofman. Jeszcze o tym nie wiesz? Masz twarz porażki, największego upokorzenia Jareczka. Skoro nie wybaczył Kluzik_Rostkowskiej porażki Prezydenckiej nie licz że oszczędzi ciebie. Przeczytaj biografię Jakubiak, jesteś na takiej samej równi pochyłej, po Euro2012 wylatujesz pod byle pretekstem. Kaczyński nie będzie na SN w loży honorowej, jak można ci wybaczyć. Wierzysz Kaczyńskiemu że nie będzie szukał winnych, popatrz na Bielana i Kamińskiego. To już wspomnienie, choć byli autorami największego triumfu Kaczyńskich. Dla Jarka straciłeś wiarygodność, on świecie wierzył w wygraną, inaczej nie opowiadał by takich głupot. Jego słowa brzmiały groźnie, gdyby został premierem, teraz jest tylko śmiesznym dupkiem na salonach Europy,

 • nintom

  Oceniono 8 razy 8

  jeśli pan hofman uważa, że nie ma Palikota - to dlaczego chciał go wieszać na jakiejś gałęzi ???
  hofman i joachim 'ruska trumna' brudziński brutalizują życie polityczne w Polsce dużo bardziej niż Palikot

 • pawel.nn

  Oceniono 10 razy 8

  Nic nowego pod słońcem. Srodowisko to (które teraz nazywa się PiS) miało kiedyś taki stosunek do SLD (wtedy to były komuchy), do Wałęsy (bo Bolek), Samoobrony (Leper jako agent KGB), itd, itd, o Tusku, Komorowskim i Michniku nie wspomnę.
  Pytanie tylko kto będzie z nimi rozmawiał?

 • toreon

  Oceniono 8 razy 8

  Hofman, a kiedy ciebie nie będzie?

 • sim.salabim

  Oceniono 8 razy 8

  Zastanawiam sie czy Hofman jest az tak arogancki, czy po prostu niemilosiernie glupi.

 • mm-dd

  Oceniono 7 razy 7

  Hofman po raz kolejny obraża 40% społeczeństwa nazywając je "ciemnym ludem". Nieźle mnie to irytuje. Szczególnie, że Hofman wcale oświecony nie jest, a elektorat PO ma wyższe niż elektorat Pis wykształcenie.

 • adalbert.13

  Oceniono 7 razy 7

  Z życia sfer za Wojewódzkim:
  "• W niemieckiej telewizji TVN poseł Adam Hofman zwierzył się z traumy dzieciństwa. Gdy był mały, zakochał się w Natalii Kukulskiej i jej przeboju „Puszek okruszek”. Zakochany napisał list do swej wybranki, a ona... nigdy nie odpisała. Puszek podobnie." no i ten infantylizm do kaczego puszku pozostał.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX