PO wygrała wybory. Pora na reformy? Do zaoszczędzenia 75 mld zł

PRZEGLĄD PRASY. Jeśli rząd wprowadzi od dawna zalecane przez ekonomistów i ekspertów reformy w ciągu tej kadencji Sejmu, możemy zaoszczędzić 75 miliardów złotych. Tak wynika z wyliczeń ?Dziennika Gazety Prawnej? i ekonomistów Fundacji FOR.
Dzięki utrzymaniu wysokiego tempa prywatyzacji do 2015 roku zyskamy kolejne 43 miliardy. W sumie możemy zmniejszyć przyrost długu publicznego o blisko 120 miliardów złotych.

Według "Dziennika Gazety Prawnej" Donald Tusk ma po wyborach tak silną pozycję i tak duże poparcie, że może przeprowadzić niezbędne reformy i naprawić finanse państwa. Ale, jak zauważa dziennik, rząd może też zrealizować scenariusz stagnacji, co jest realne, bo premier Tusk zapowiada, że w czasach kryzysu nie chce radykalnych reform.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (11)
PO wygrała wybory. Pora na reformy? Do zaoszczędzenia 75 mld zł
Zaloguj się
 • ahab_1

  Oceniono 3 razy 3

  Mam nadzieję, że Premier zabierze się na poważnie za redukowanie zbędnych "agencji" i stanowisk urzędniczych.

 • teddy50

  Oceniono 1 raz 1

  Dzięki utrzymaniu wysokiego tempa prywatyzacji do 2015 roku zyskamy kolejne 43 miliardy. A co zrobimy jak już wysprzedamy cały spadek po komunie? Tak rządzić to byle ciul potrafi. A to są ponoć wybrańcy narodu, zarabiający ciężkie pieniądze. Wypracowane przez wyborców.

 • mppmpp

  Oceniono 3 razy 1

  "w sumie możemy zmniejszyć przyrost długu publicznego o blisko 120 miliardów złotych. "
  A kiedy zaczniemy spłacać?!? Po następnych wyborach?

 • mniklasp

  Oceniono 3 razy 1

  mozemy, bysmy, gdybysmy, i tak dalej

 • francek23

  Oceniono 2 razy 0

  albo oszczedzić likwidując przywileje podatkowe dziennikarzy? ciekawe ile na tym zyska budżet?

 • francek23

  Oceniono 2 razy 0

  a może by tak "dopiec" emerytom? np. wprowadzić emeryturę maksymalną, np. 1300 zł i nikt ponad ten limit nie odskoczy? sprawiedliwie, jak za Komuny bo po równo....kto dużo zarabiał mógł przecież pomyśleć wcześniej o zabezpieczeniu starości i odłożyć kapitał np. w postaci lokaty albo dodatkowego ubezpieczenia-polisy

 • francek23

  Oceniono 1 raz -1

  Znowu trzeba wywołać niechęć do pewnych grup zawodowych, zawiść połączyć z nienawiścią i ....już można "obcinać"... Policjantowi , Żołnierzowi, może docelowo i Nauczycielowi (np. zamrażając im podwyżki).przecież na ich przeciętnych pensjach 2200-2500 zł można teraz "zbić fortunę"..mało kto pamięta jak łatwo zniechęcić wartościowych ludzi do wykonia tych potrzebnych służb...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX