Pitera: Nowicka jako marszałek wprowadzi kolejne awantury o aborcję

- Mam wątpliwości, czy zagłosuję za kandydaturą Wandy Nowickiej na stanowisko marszałka Sejmu - mówiła dziś Julia Pitera w Radiu Zet. Wątpliwości posłanki PO budzi to, że Nowicka jest działaczką organizacji feministycznej, wokół której jest "proaborcyjny szum". Karierę polityczną Janusza Palikota Pitera nazwała "kaprysem milionera".
- Muszę mieć przedstawioną kandydaturę i będę się do tego ustosunkowywała. Wiem o niej niewiele, wiem że jest działaczką feministyczną, a ja nie jestem i tych poglądów nie podzielam. Nie podoba mi się ten proaborcyjny szum, który jest robiony wokół tej organizacji, uważam że obecne rozwiązania prawne są dobre i to jest ciężko wypracowany konsensus. Nie uważam, żeby do Sejmu nowej kadencji wprowadzać kolejne awantury o aborcję - skomentowała Pitera.

- Nie chciałabym, żeby ideologia wkraczała do prezydium Sejmu. Obawiam się, że Wanda Nowicka będzie próbowała wykraczać poza organizację Sejmu - dodała.

- Janusz Palikot realizuje swój kolejny kaprys milionera. On od dawna opowiadał kolegom klubowym o swoich ambicjach. I gdyby koledzy klubowi opowiedzieli o swoich rozmowach z Palikotem, byłaby to szalenie ciekawa książka. Ale oni tego na pewno nie zrobią. Przy silnej pozycji premiera nawet budowanie wirtualnego konfliktu między Grzegorzem Schetyną a Donaldem Tuskiem nie pozwoliło mu zdobyć pozycji dominującej, więc postanowił zbudować sobie własną pozycję na zewnątrz - mówiła Pitera o Palikocie.

Zapytana o sukces Ruchu Palikota w wyborach odpowiedziała: - Tak się zdarza, że pojawia się niewielka formacja, która jest czarnym koniem. Palikot to nie Lepper, ale mechanizm tu jest podobny. Jest jakaś grupa ludzi, która uważa, że istniejące partie nie spełniają ich oczekiwań i głosują z przekory - ponieważ bardzo wątpię, żeby wyborcy wiedzieli kim są osoby na które głosowali.

Pitera odniosła się też do książki Palikota "Kulisy Platformy": - Ryzykowne byłoby siedzenie milczkiem z Januszem Palikotem w jednym pokoju, bo po otwarciu drzwi natychmiast by poinformował, o czym była rozmowa. Myślę że jego ambicje dobrze zrealizowało to, że jest wokół niego szum, ponieważ on cierpi na gwiazdorstwo, muszą być wokół niego kamery i to mu się udaje. Niedługo się tym nasyci i zobaczymy jaki będzie następny krok.

Zdaniem Pitery, postulat usunięcia krzyża z sali sejmowej też służy wyłącznie "robieniu szumu" wokół Palikota: - Nie wiem, jaki to ma wpływ na sytuację państwa. Po co od tego zaczynać? Gdyby Palikotowi nie zależało na zwróceniu na siebie, to poczekałby z tym.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (30)
Pitera: Nowicka jako marszałek wprowadzi kolejne awantury o aborcję
Zaloguj się
 • andrzejt1950

  Oceniono 11 razy 11

  Zwróćcie uwagę,jak wszyscy panicznie boja się posłów z Ruchu Palikota, już przeczuwają,że ta betonowa struktura zaczyna pękać,że nigdy już nie będzie tak sielankowo,tak religijnie,że w końcu zacznie się praca na rzecz społeczeństwa i dla dobra jego.

 • kap_jeden

  Oceniono 10 razy 10

  wlasnie, wlasnie, dlatego glosowalem na Palikota by taki glos jajk pani Pitery spotkal sie z jakas riposta w sejmie.

 • kotkolot

  Oceniono 9 razy 9

  A co takiego pani Pitera zrobiła w swojej karierze posłanki i ministra że uważa że ma prawo oceniać Wandę Nowicką?

 • opatrumiaredagdynia

  Oceniono 9 razy 9

  no i pomału okazuje się, że różnic między PiS a PO jest niewiele. w kwestiach obyczajowych bardzo mało. o co więc, oni się tak spierają od kilku lat?????? odpowiadam: charaktery im nie zgadzają ;). przecież taka Pitera, Niesiołowski, czy Gowin z powodzeniem pasują do PiSu..
  PiS kreuje się tylko jako bardziej wolnorynkowy, a wyborcy PO nie wiem na co głosowali - chyba na święty spokój.

 • rezun-one

  Oceniono 8 razy 8

  Słusznie pani Pitera, nie ma ludzi nie ma problemów, wszystkich myślących inaczej do gazu.

 • mag-a

  Oceniono 8 razy 8

  Nooo... rzeczywiście, kobieta domagająca się podstawowych praw kobiet to ku...skie oszołomstwo. Najlepiej ją na stos! A pani Pitera w pogoni za karierą zupełnie się pogubiła co do swojej płci i jej kluczowych interesów. Czym się praktycznie zajmuje w rządzie, poza występowaniem w mediach - nie wiadomo.

 • nelson.pl

  Oceniono 7 razy 7

  Dziwię się pani Piterze,że zabiera głos bo wg mojej oceny należy do najgorszych mnistrów w rządzie i nie widać efektów jej pracy.Jest to zbędna i kosztowna pani minister.Dawno powinna odejść.

 • waclawa_obrotna

  Oceniono 6 razy 6

  @ ozzi56
  Owszem, Julia Pitera jadem pluje obficie. Ale uwaga o wyglądzie jest co najmniej nie na miejscu. Zniżając się do takich komentarzy, zniżasz się do poziomu tejże Pitery. I po co? No, chyba że lubisz.

 • robert9998

  Oceniono 8 razy 6

  Wolę mięć parowo do aborcji w moim kraju,niżeli drugą Maltę jak mamy dziś w Polsce.
  Obecna Polska XIX wiecznym klerykalizmem stoi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX