Schetyna wróci do rządu? "Tusk chce spacyfikować ewentualną opozycję w PO"

Premier oficjalnie ogłosił: kandydatką PO na marszałka Sejmu jest Ewa Kopacz. Według Elizy Olczyk zmiana na stanowisku marszałka może świadczyć o tym, że premier usiłuje zapobiec budowaniu opozycji w Platformie. - Jeżeli chce się spacyfikować ewentualnego przywódcę opozycji, to bierze się go do rządu - mówiła publicystka. Ale na razie nie ma konkretów na temat przyszłości Grzegorza Schetyny. Zdaniem Andrzeja Stankiewicza obejmie on nowe ministerstwo - transportu.
Arłukowicz nowym ministrem zdrowia? "Robię swoje. Poczekajmy na decyzję premiera">>

Medialne spekulacje potwierdził dziś Donald Tusk. Ewa Kopacz rozstaje się z ministerstwem zdrowie i jest kandydatką PO na marszałka Sejmu.

Eliza Olczyk nie ma wątpliwości, co tak naprawdę oznacza taka zamiana. - Jeżeli chce się spacyfikować ewentualnego przywódcę opozycji w partii, to bierze się go do rządu. Tak robił każdy premier. Między Schetyną i Tuskiem nie ma już dawnej współpracy, jest rywalizacja. Premier wykonuje ruch do przodu, usiłuje zapobiec budowaniu partyjnej opozycji - wyjaśniała publicystka "Rzeczpospolitej".Ale zdaniem Pawła Wrońskiego konflikt między premierem i marszałkiem Sejmu jest wyolbrzymiony. Przez dziennikarzy. - Ale w polityce jest mało istotne kto kogo nie lubi. Oni zawsze się dogadywali. Potrafią obchodzić się ze sobą - uważa dziennikarz "Gazety Wyborczej".

- Na stanowisku marszałka Sejmu bardzo się zyskuje. Kiedy rząd zacząłby mieć kłopoty, a te są możliwe w trudnych czasach, to wtedy Schetyna mógłby zyskać. A Kopacz jest tak lojalna wobec premiera, że nawet jak zyska poparcie w sondażach, to nigdy nie wykorzysta tego przeciwko Tuskowi - stwierdził Andrzej Stankiewicz.

Może coś z MSWiA. Może ministerstwo transportu

Nadal nie wiadomo, jakie stanowisko Donald Tusk zaproponuje Grzegorzowi Schetynie. - Najbardziej prawdopodobnym wariantem jest objęcie przez niego stanowiska ministra transportu, po wydzieleniu tego resortu z ministerstwa infrastruktury - mówił w TOK FM Andrzej Stankiewicz z tygodnika "Newsweek".

Według innych - nieoficjalnych - informacji, Schetyna może stanąć na czele któregoś z ministerstw powstałych po reformie MSWiA. Do tego dochodzi ewentualnie funkcja wicepremiera.

W Sejmie mogą królować wojny z opozycją

Jak mówiła w TOK FM Eliza Olczyk, objęcie stanowiska marszałka Sejmu przez Ewę Kopacz, może oznaczać, że w parlamencie królować będą spory i wojny. - W Sejmie można usłyszeć, że Kopacz jest osobowością emocjonalną. I to w połączeniu z jej lojalnością wobec Donalda Tuska może doprowadzić do niepotrzebnych wojen z opozycją. W obronie rządu i premiera - mówiła.

Choć dodała również - Kopacz jeszcze "marszałkiem nie była, więc nie można z góry mówić, że będzie złym marszałkiem".

- Przy wszystkich zaletach pani Kopacz nie wiem, czy to jest typ marszałka Sejmu. Ciągle nie widzę jej na tym stanowisku - przyznał Paweł Wroński.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (7)
Schetyna wróci do rządu? "Tusk chce spacyfikować ewentualną opozycję w PO"
Zaloguj się
 • dr54

  Oceniono 3 razy 3

  Pani Olczyk jest wrozka czy co ?
  Jej belkotu nie da sie sluchac !!!!!!

 • loginxyz

  Oceniono 2 razy 2

  Jednak brać dziennikarska potrafi na chlebek zarobić,. Tylko dlaczego dzięki robieniu nam wody z mózgu?

  Najpierw były krzyki, że zmiana z wicepremiera i ministra na marszałka to w gruncie rzeczy degradacja i walka z opozycją wewnętrzną, konkurentem itd, czyli krótko mówiąc zdrowy kop. Teraz okazuje się, że przejście z marszałka na prawdopodobnie wicepremiera i ministra też jest degradacją i walką z konkurentem politycznym.
  Zdecydujcie się w końcu o co Wam chodzi - szukacie sensacji czy wolicie nas rzetelnie informować!
  Wg mnie, Schetyna jest na tyle dobrze zorganizowany i skuteczny, że Tusk chce go mieć bliżej. Czyli koalicja nie będzie łatwa. Nie sądzę też, że Tusk się boi konkurencji, raczej szuka następcy.

 • miszkasz

  Oceniono 1 raz 1

  Pewnie Pan Schetyna zostanie ministrem MSWIA i zostanie wicepremierem.

 • erpe

  0

  Jakich my mamy pożałowania godnych dziennikarzy. Wstyd. Jestescie wściekli, że nie możecie rozgryźdź co piszczy w PO. Premier Tusk jest doskonalym strategiem z charyzmą, ma doskonałych oficerow i profesionalny wywiad. Z takimi cechami wygrywa się bitwy dla dobra obywateli. Powiedzial, że nie ma z kim przegrać. I co na to żalośni dziennikarze? A no zatkało Was. Powiedział, że Polska wyjdzie z kryzysu obronną ręką i ja mu wierzę. Nie wam. Jesteście żałośni. Może w "czasach słusznie minionych" byli byście doceniani do robienia wody z mózgu. Ale dziś jesteście Ż A Ł O Ś N I.

 • brenda11b

  0

  brać dziennikarska strasznie kiepska, dno, sami nie wiedzą o co om chodzi !!!! Panie i panowie może trochę pouczcie się wróćcie do szkoły!! żenada

 • nodens_pn

  Oceniono 1 raz -1

  Schetyna vel "knur"
  przykuty zostanie do rządowego
  dębu z żołędziami,
  aby po lesie nie latał
  i POwskich zwierząt
  nie buntował.

 • jack869

  Oceniono 2 razy -2

  z ministra zdrowia...hop na marszałka, z ministra kultury....może na MSW, a tego od pociągów i autostrad damy do.....ministerstwa zdrowia ??? no i jaka fajna układanka - i tylko Polski żal

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX