Andrzej Halicki w TOK FM: Kaczyński jest właścicielem PiS. A Tusk?

- Ziobro nie ma szans w tym pojedynku. Przynajmniej na razie. Jarosław Kaczyński nigdy nie pozwoli sobie na odebranie swojego dziecka, jakim jest PiS - oceniał w Tok FM Andrzej Halicki. Poseł PO zapewniał, że jego partia nie ma wodza. Choć przyznawał bez przerwy: kluczowe decyzje ws rządu i klubu podejmuje jedna osoba: Donald Tusk.


- Niebo a ziemia. Dwa różne bieguny - tak Halicki ocenia różnice w funkcjonowaniu dwóch największych partii w Polsce. Niebo to naturalnie Platforma Obywatelska, która - jak zapewnia Halicki - rządzi się w sposób demokratyczny a nie wodzowski: - Proszę zwrócić uwagę jak zbudowany jest statut Prawa i Sprawiedliwości. Zresztą sąd miał obiekcje przy rejestracji z uwagi na sposób wyłaniania reprezentacji lokalnej. W Platformie Obywatelskiej jest proces oddolny tworzenia władz. Sam zarząd składa się nawet z reprezentacji regionów. Czyli ta demokracja wewnętrzna jest bardzo rozbudowana. Powiedziałbym, że nawet nadmiernie - oceniał Halicki.

"Zgodnie ze statutem będzie rekomendacja"

Kto zatem zdecyduje, kto będzie nowym szefem klubu Platformy? - Tego nie wiem. Myślę, że zgodnie ze statutem będzie rekomendacja przewodniczącego, premiera Donalda Tuska - odpowiada Halicki. Ale zastrzega, że władze klubu wybierze klub, choć rekomendacja "nie jest bez znaczenia". A co z przyszłością Grzegorza Schetyny? Czy będzie wicepremierem nowego rządu? - Nad tym się nie zastanawiam. Zostawiam ten temat obu panom. Inicjatywie premiera.... - deklarował Halicki.

Kto ma charyzmę a kto jest właścicielem?

A jaka jest różnica w sprawowaniu władzy przez szefów PO i PiS? - Bez wątpienia Donald Tusk jest liderem o dużej charyzmie. Jest niekwestionowanym liderem Platformy. A Jarosław Kaczyński jest niekwestionowanym liderem, bo jest właścicielem Prawa i Sprawiedliwości - śmiał się Halicki.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (23)
Andrzej Halicki w TOK FM: Kaczyński jest właścicielem PiS. A Tusk?
Zaloguj się
 • hans_close

  Oceniono 2 razy 2

  PIS spółka Z O.O.

 • kaczy_czubek123

  Oceniono 2 razy 2

  Jak to możliwe, żeby miernota bez konta bankowego była właścicielem partii? Czy jest coś normalnego w temacie tego pałętacza politycznego oprócz piramidy TELEGRAF ???

 • old.european

  Oceniono 1 raz 1

  Prezes to w ogole leczy dotykiem, umie fruwac i potrafi nie oddychac 60 minut.
  Wiedz o tym jednak tylko mama i jego spowiednik.
  Bo taki skromny jest.

 • przyganiacz

  Oceniono 1 raz 1

  Andrzej Halicki w TOK FM: Kaczyński jest właścicielem PiS.

  Majątku na tym nie zrobi. Raczej nadchodzi plajta...

 • satrapa4

  Oceniono 3 razy 1

  Gdyby ten właściciel tej partii miał trochę honoru i ambicji, to sam by zrezygnował ze stanowiska jej przywódcy. Ile razy z rzędu można przegrywać wybory? Facet po prostu nie rozumie że jego czas już dawno się skończył i PiS będzie nadal przegrywać dopóki on nie ustąpi. Dobry polityk wie w którym momencie odejść.

 • modraczek.2

  Oceniono 5 razy 1

  w każdej partii trzymają krótko za tzw. pysk :)
  W PiS robi to Kaczyński, a w PO panie Halicki jak panu wiadomo (pomimo zapewnień) robi to Tusk.To doskonale widać :)))
  Koniec kropka i nie rób Pan z ludzi idiotów.

 • opatrumiaredagdynia

  Oceniono 5 razy 1

  uuu piękna wazelinka od rana...
  czy to nie pan Halicki żalił się kiedyś mediom, że na boisku trzeba premierowi podstawiać się bo inaczej może być krucho ?

 • lol-antypopulista

  0

  a moze zrobcie referendom na koszt wlasny, co mysla polacy o obecnosci kwaka fuhlera w zakonie pisowskim

 • kopakabana

  Oceniono 2 razy 0

  Pan Halicki ma rację- w PO jest trochę inaczej bo Donald stał się właścicielem Polski.
  A co do liberalnych ciągot Słońca Peru to oto raptem parę luzno rzuconych nazwisk, których Jego Łaskawość się pozbył :Olechowski, Płażyński, Piskorski,Rokita..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX