"Graś to zaufany człowiek Tuska. Ma szanse zostać szefem klubu"

- Premier Donald Tusk chciałby mieć klub pod kontrolą, a Paweł Graś to jeden z jego najbardziej zaufanych ludzi - powiedzieli portalowi tvp.info politycy PO. Paweł Graś jest coraz częściej wymieniany jako kandydat na szefa klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej.
- Paweł Graś mógłby uzyskać duże poparcie w klubie. Jest osobą lubianą i ma dobry kontakt z premierem, co może okazać się decydujące - powiedział poseł PO, Krzysztof Tyszkiewicz. Posłanka Małgorzata Kidawa-Błońska potwierdziła, że "to nazwisko znalazło się na tzw. giełdzie ". - Za wcześnie jest jednak, by mówić o jakichkolwiek faworytach. Nasz klub musi się najpierw spotkać z premierem - podkreśla Kidawa-Błońska.

Tydzień temu Donald Tusk mówił, że jeszcze nie podjął decyzji w tej sprawie. - Wybory odbywają się w sposób demokratyczny. Rozstrzygnięcie bywa zaskakujące. I to nawet w takim stopniu, że czasami sam drapałem się po głowie, jak to możliwe - wyjaśnił Tusk. Sam Graś nie komentuje sprawy.

Szef klubu parlamentarnego najprawdopodobniej zostanie wybrany 8 listopada podczas pierwszego posiedzenia Sejmu. Obecny szef - Tomasz Tomczykiewicz - ma niewielkie szanse na ponowny wybór, bo jest kojarzony z marszałkiem Sejmu Grzegorzem Schetyną, który stracił przychylność premiera.

Na giełdzie potencjalnych kandydatów pojawiają się jeszcze nazwiska: Waldy'ego Dzikowskiego, Sławomira Nowaka, Cezarego Grabarczyka, Krystyny Skowrońskiej i Bogdana Zdrojewskiego.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny