Cymański: J. Kaczyński może być wściekły. Ale kolesie nie mają racji

- Nasi koledzy albo raczej kolesie, nie mają racji, kiedy mówią że nasz los jest przesądzony. Otoczenie prezesa Kaczyńskiego, nie pozostawia nam złudzeń, ale to nie oni będą decydować - mówił w radiu RMF FM Tadeusz Cymański z PiS.
Podczas pierwszego po wyborach posiedzenia klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości ustalono, że rzecznik dyscypliny partyjnej oceni postawę Zbigniewa Ziobry oraz innych eurodeputowanych partii, którzy po wyborach krytycznie wyrażali się o osiągniętym wyniku. Zbigniew Ziobro w wywiadzie dla "Naszego Dziennika" powiedział, że PiS mógł wygrać ostatnie wybory parlamentarne i apelował też o większą demokrację w swojej partii. Z kolei Cymański w nieautoryzowanej rozmowie z "Wprost" powiedział m.in., że w PiS panuje "autokracja i dyktatura", "poziom wazeliniarstwa doszedł do stanów ekstremalnych", a prezes otacza się "pachołkami".

- Jarosław Kaczyński może być na nas wściekły, ale ma wyobraźnię, ma charyzmę, wie że od jego decyzji będzie wiele zależeć. To co się z nami stanie będzie odpowiedzią na pytanie o definicję szkodzenia partii. Wierzę że ta sytuacja jest dla PiS szansą a nie zagrożeniem - mówił dziś europoseł w RMF FM.

Cymański przyznał, że powiedział za dużo, twierdząc, że porażka w wyborach "jest dotkliwa". - Uważam, że pewne granice publicznej wypowiedzi powinny być. W tej chwili myślę, że to, co się dalej stanie, to będzie odpowiedź na pytanie, jak kierownictwo i prezes rozumieją statutowe pojęcia o szkodzeniu partii - mówił.

Zaniem Cymańskiego przywództwo w PiS nie jest marzeniem Zbigniewa Ziobry, a pozycja Jarosława Kaczyńskiego jako prezesa jest niezagrożona. - Demokratyzacja zawsze zakłada swobodny wybór. Ale nie ma najmniejszych wątpliwości, że gdyby taki temat postawić, to prezes wygrywa w cuglach - mówił.

Prowadząca program pytała czy "jest życie polityczne poza Prawem i Sprawiedliwością"? - Myślę, że nie ma alternatywy w polskiej polityce. Jedyną partią, która wciąż ma tę szansę, jest właśnie PiS. I czy tę szansę wykorzysta, oto jest pytanie. Uważam, że nie ma i nie powinno być pytania, czy PiS powinien się zmieniać i zmienić, tylko jak, w jakiej skali, w jaki sposób? - mówił Cymański.Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (13)
Cymański: J. Kaczyński może być wściekły. Ale kolesie nie mają racji
Zaloguj się
 • adalbert.13

  Oceniono 5 razy 5

  I tu się obnażyła prawdziwa twarz pisuar`desów. O towarzyszach walki z liberalno - libertyński tałatajstwem ,
  o krwie z krwi prawicowo - brunatnych wojownikach o "lepszo Polskie", powie jeden taki sobie : kolesie!
  Kelner sam nas.rał se w papiery, z przytupem! Targowiczan oraz zdrajca.

 • prof-antoni

  Oceniono 5 razy 5

  Żołnierz ten przyniósł wstyd Państwu Polskiemu oraz jego Siłom Zbrojnym. Wykazał się tchórzostwem, gdy tego samego dnia w Tbilisi lądował samolot prezydenta Francji. Przyniósł wstyd Państwu Polskiemu w oczach innych głów państw znajdujących się wówczas na pokładzie i doprowadził do drwiących z Polski artykułów w prasie zagranicznej.

  Autor: Karol Karski
  Opis: o kapitanie Grzegorzu Pietruczuku.

 • jednoosobowawataha

  Oceniono 6 razy 4

  A czy Karski już zapłacił za rozbity po pijaku wózek golfowy,czy zapomniał jakiego wstydu narobił za granicą swojemu pisowi jak się wypierał haniebnego czynu?Teraz ten nieskazitelny mąż zadecyduje.Oooo

 • allemodel

  Oceniono 3 razy 3

  ale pisowski bajzel ,niech sie pozagryzaja , bo niczego innego nie sa warci

 • ahab_1

  Oceniono 2 razy 2

  Jak ja się cieszę, że oni dalej nic nie rozumieją - PiS, tak trzymać.

 • annastasia

  Oceniono 3 razy -1

  Ziobro dojrzały czy nie mądrze prawi i wiele może wnieść świeżego, mądrego, ożywczego do PiS a PiS nie jest prywatnym folwarkiem prezesa. Jeżeli prezes Kaczyński tego nie zrozumie, jeżeli nie zrozumie, że w PiS jest potrzebny On, ale, że w PiS są potrzebni także inni, że potrzebny jest także Ziobro, jeżeli wyrzuci Ziobrę a nrazem z Nim innych z partii to pogrzebie PiS.

  To prawda że obecnie bez prezesa Jarosława Kaczyńskiego PiS by zniknął z przestrzeni polityki ale prezes jest silny nie tylko swoim doświadczeniem i siłą osobowości, charakteru ale także siłą partii, siłą jej członków, siłą zwolenników i sympatyków, siłą wyborców.

  Sam prezes nic nie zwojuje a jak będzie wszystkich wyrzucał zostanie sam. Nie tędy droga, nie w wyrzucaniu, nie w wychodzeniu z PiS, nie w rozłamach ale w porozumieniu dla Rzeczypospolitej Polskiej, dla Najukochańszej Ojczyzny Naszej.

  Dlatego jeżeli Ziobro nie będzie dążył do rozłamu do wyjścia z PiS a prezes Kaczyński go wyrzuci to przestanę popierać prezesa Kaczyńskiego i szanując to co zrobili Bracia Kaczyńscy dla Polski, szanując i czcąc pamięć prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, śp. Lecha Kaczyńskiego, który zginął tragicznie w katastrofie smoleńskiej z wielką przykrością ale zacznę krytykować prezesa Jarosława Kaczyńskiego, albowiem ja jako wyborca i inni wyborcy PiS nie dawaliśmy naszej zgody na wyrzucanie z PiS za słowa, za próby naprawy błędów, albowiem nie interes prezesa jest najważniejszy, nawet nie interes PiS jest najważniejszy ale najważniejszy jest interes, najważniejsze jest dobro Rzeczypospolitej Polskiej, Najukochańszej Ojczyzny Naszej.

  Dlatego przywołuję do rozsądku wszystkie osoby funkcyjne, wszystkich liderów, wszystkich członków PiS, w tym także Prezesa Jarosława Kaczyńskiego, niech nie dadzą się prowokować podżegaczom z wrogich mediów, sterowanych przez Donalda Tuska, niech wypną się na to co piszą media i przystapią do porozumienia, szerokiego porozumienia, członków PiS, zwolenników, sympatyków i wyborców bo tylko wtedy zwyciężymy. Takie pismo zostało przekazane poczta elektroniczną do Klubu Parlamentarnego PiS a także do biura PiS adresowane do dr Jarosława Kaczyńskiego, prezesa tej partii.

 • annastasia

  Oceniono 3 razy -1

  To zdeklarowani wrogowie Braci Kaczyńskich i PiS, sterowane przez Donalda Tuska media w Polsce i przychylne mu media za granica oraz zagraniczne czynniki wrogie państwowości polskiej, nakręcają gorącą atmosferę wokół PiS, stosując manipulację, przekręcając odpowiednio wypowiedzi polityków PiS, chcąc wszelkimi możliwymi sposobami doprowadzić do skłócenia i kolejnego rozłamu w PiS,

  Bo przecież fakt iż trwa ożywiona dyskusja wewnątrz partii, dyskusja wynikająca z troski o los państwa polskiego o los Polaków to rzecz normalna, właściwa i potrzebna.

  Myślę, że prezes PiS, doświadczony przecież i mądry polityk nie da się sprowokować mediom i wrogom państwowości polskiej i nie dopuści do rozłamu w partii. Kolejny, rozłam w PiS nic dobrego by nie przyniósł ani tym co by wyszli z PiS ani tym co by zostali. Wg mnie konieczny jest dialog, wenątrz PiS. Wg mnie Ziobro ma rację, jeżeli nie dąży do rozłamu, to ma zupełną rację. Niezbędny jest dialog i tolerancja, otwarcie partii na różne nurty, różniące się może trochę ale mające wiele wspólnego a przede wszystkim mające wspólne korzenie, wspólny cel i szacunek dla siebie, szacunek i przyjaźń w inności, dla dobra Polski, dla dobra Polaków. Media sprzyjające PO i PSL czy innym partiom, wrogie wobec PiS oraz zagraniczne wrogie państwowości polskiej podkręcają bębenek, podgrzewają temperaturę bo zależy im na rozłamie a nawet likwidacji PiS.

  Panią Kluzik uważam za zdrajczynię i karierowiczkę, która wyprowadziła wielu przyjaciół z PiS dokonując dywersji w PiS a w konsekwencji krzywdząc nawet tych przyjaciół, których wyciągnęła z PiS. Ostatecznie dopuściła się paskudnej zdrady przechodząc do PO, przechodząc do partii, otwarcie wrogiej wobec PiS.

  Dla niej nie powinno być przebaczenia ani powrotu ale z innymi którzy wyszli z PiS można i jeżeli chcą powinno się rozmawiać, można im dać warunkowo szansę powrotu. Tak Ziobro, jego najbliżsi przyjaciele jak i prezes Kaczyński powinni zrozumieć, że jedyną szansą jest porozumienie, wypracowanie jak najlepszego programu, jak najlepszego sposobu działania.

  Tu Ziobro może wnieść wiele nowego, świeżego, dobrze przyjmowanego działania i skutecznego działania, ale musi być porozumienie, wspópraca wzajemna, także ze strony prezesa Kaczyńskiego. Wszelkie wypowiedzi osób funkcyjnych w PiS o planowanym rozliczeniu czy wyrzuceniu Ziobry są złe dla PiS. Trzeba się porozumieć, zjednoczyć a nie walczyć ze sobą, nie wychodzić z partii, nie wyrzucać z partii ale łączyć się, porozumiewać, współpracować.

  To jedyna mądra, jedyna możliwa i jedyna skuteczna droga. Ziobro ma tu całkowitą racje i dobre pomysły.To wcale nie musi negować przywództwa prezesa Kaczyńskiego ale prezes też musi zrozumieć, że tylko w porozumieniu siła, musi zezwolić na działanie innym liderom, Ziobro jest przecież wiceprezesem.

 • annastasia

  Oceniono 4 razy -2

  Nie cieszcie się POgamonie i sPalikociaki zbyt prędko i nie dzielcie skóry, bo skóra jeszcze na niedźwiedziu a niedźwiedź ten ma się krzepko. Wnet się karta obróci i miny Wam szpetnie zrzedną.

  Wasz pryncypał i idol mimo wygranej w wyborach, a to dzięki różnym socjotechnicznym sztuczkom, poparciu polskich i obcych mediów w kraju i za granicą, dzięki poparciu obcych rządów, manipulacji stosowanej i szachrajstwom, poli się Donaldeowi Tuskowi grunt pod nogami bo zrobił z Rostowskim wielką dziurę w budżecie, zadłużył państwową kasę strasznie, spowodował bilionowe manko w ZUS-ie, chciałby więc te długi załatać funduszami z Unii Europejskiej, co jest dla niego i jego rządu jedynym ratunkiem przed spodziewanymi taczkami, dlatego gotów pocałować panią Bundeskanzlerin nie tylko w ręke ... tonący sie brzytwy chyci mówi przysłowie ... które teraz może trza będzie przeredagować, że tonący się nie tylko ręki ale i .... gotów chycić Hej!

  Niebawem wyborcy kolesi z PO i PSL, *dzięki* wnuckowi żołnierza Wehrmachtu z Danzig obudzą się z ręką w nocniku ...

  Czuję, że się sprawa rypnie i niebawem sie obudzą renciści i emeryci, wyborcy kolesi z PO i PSL oraz wnucka żołnierza Wehrmachtu z Danzig, z ręką w nocniku nie otrzymawszy całej kwoty należnego świadczenia ... niestety tak bywa, za głupotę nieraz trzeba słono płacić ! Tylko, że za głupotę wyborców kolesi z PO i PSL oraz Palikota zapłacą wszyscy Polacy. Lada dzień ich *wdzięczność* zacznie więc ścigać nie tylko kolesi z PO, PSL i z Ruchu Palkota ale pewnie i Was, którzy głosowaliście na nich! Nie zazdroszczę Wam POmyleńcy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX