Mularczyk: Jestem zdumiony i zaniepokojony jak potraktowano Ziobrę

- To co zaproponowano Ziobrze nie jest kompromisem. Ma przecież wycofać się z dyskusji o PiS, zostanie zdegradowany i ma postępowanie dyscyplinarne. Jestem zdumiony i głęboko zaniepokojony postawą władz partii, która tak traktuje własnych polityków - mówił w ?Sygnałach Dnia? poseł PiS Arkadiusz Mularczyk.
- Skoro Ziobro można w jeden dzień zdegradować to można zrobić to z każdym - mówił Mularczyk na antenie "Jecynki". I przypominał zasługi partyjnego kolegi. - To przecież osoba niezwykle ważna dla PiS. Jego działania jako ministra i prokuratora generalnego i praca w komisji Rywina spowodowały, że partia ma tak dużą popularność - podkreślił. - Podczas wyborów pokazał też, że wynikiem deklasuje konkurencję nawet z Platformy. Zdobył 300 tys. głosów co dało drugi wynik w kraju - dodał.

Mularczyk wciąż liczy na kompromis

Poseł PiS zwrócił też uwagę, że należy się zastanowić co zrobić, by PiS zaczęła wreszcie wygrywać wybory. - To jest rozmowa i o tym, jak powinna funkcjonować silna demokratyczna partia której celem jest reprezentowanie wielu milionów Polaków.- oświadczył. Dodał, że grupie działaczy PiS, którzy domagają się reformy jego funkcjonowania zależy nie na miejscu w partii, lecz na dalszych losach Polski, rządzonych obecnie przez PO bez skutecznej opozycji. Poseł wyraził nadzieję, że faktyczne ultimatum dla Zbigniewa Ziobry nie jest ostatecznym zdaniem prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Być może uda się wypracować kompromis.

Ziobro: Nie popełniłem błędów

Wczoraj po komitecie politycznym PiS sam Zbigniew Ziobro mówił. - Kompromis, sprowadza się do tego, że postawiono nas w stan oskarżenia, wszczęto wobec nas postępowanie dyscyplinarne, zażądano podania się do dymisji i przyznania do błędów, których, jak uważamy, nie popełniliśmy.

Komitet omawiał sprawę głoszonych przez Ziobrę postulatów zmian w partii. Europoseł domagał się demokratyzacji partii i ostrzegał, że jeśli wszystko zostanie po staremu, to po kolejnych przegranych wyborach PiS może się podzielić. Za Ziobrą opowiada się grupa do której poza Mularczykiem należy m.in. Jacek Kurski i Tadeusz Cymański.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (7)
Mularczyk: Jestem zdumiony i zaniepokojony jak potraktowano Ziobrę
Zaloguj się
 • czytelnik52

  Oceniono 3 razy 3

  Mularczyk , Kempa, Ziobro, Kurski czy ten debil Cymański to były największe kundle Kaczyńskiego.
  Dzisiaj pokazują dlaczego jemu przez lata po palcu głęboko wchodzili. Otóż chodziło o stołki, władzę, kasę.
  Tyle jest dla nich warta polska prawa i sprawiedliwa!!!

 • gucio-2

  Oceniono 3 razy 3

  oj mularczyk szykuj wazeline, duzo wazeliny, kaczor cie wydyma

 • limanowa2009

  Oceniono 3 razy 3

  Mieczem wojujesz od miecza giniesz. Po prostu sprawiedliwość, a już myślałem że dłużej poczekam.
  Panie Mulaczyk- a pan co wyprawiał w Trybunale Konstytucyjnym, pamiętam jak za pana podłe podchody i wywlekanie brudów z IPNu prezes klepał po plecach.

 • adalbert.13

  Oceniono 2 razy 2

  Zero?
  W domu umęczon niewiasta w połogu z dzieciątkiem przy suchej piersi oczekuje strawy a ten nie przymierzając jak ostatni łach, żebrze u stóp pana i władzy. Jak ta Rumunka : pandaj!
  Prawdziwy facet już by się wziął za robotę i coś by upolował. Miller miał racje: jesteś pan zerem.

 • malpa-z-paryza

  Oceniono 2 razy 2

  niech sie gryza..

 • bezspokoju

  Oceniono 1 raz 1

  Potraktowano łagodniej, niż na to zasłużył, należało wywalić na zbity pysk łachudrę. Inna rzecz, że w PiS-ie wszyscy zasługują na to samo.

 • wieslaw.5

  0

  do boju ''młode wilki''stary!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX