Leszek Miller: Nie poprzemy legalizacji marihuany, chyba że do celów leczniczych

- SLD nie poprze legalizacji marihuany - twierdzi Leszek Miller. Szef klubu parlamentarnego partii powiedział TOKFM, że jego zdanie podziela większość posłów SLD. - To byłoby szkodliwe dla zdrowia, dla przyszłości młodych Polaków i myślę, że nie poprzemy - dodaje były premier.
Zdaniem Millera, Sojusz mógłby jednak poprzeć taki projekt zmiany prawa antynarkotykowego, który nie byłby ukłonem w kierunku przyszłych potencjalnych plantatorów. - Jeżeli projekt kładłby główny nacisk zastosowanie marihuany do celów leczniczych, to zmienia postać rzeczy - uważa Miller.

Działacze SLD skłonni byliby zagłosować też za zniesieniem kary za posiadanie niewielkiej ilości marihuany. Natomiast Ruch Palikota idzie dalej, chce np. zalegalizowania domowych upraw konopi.

Miller, podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Katowicach przekonywał też, że żaden z najbardziej radykalnych postulatów Ruchu Palikota nie zostanie zrealizowany. - Nie ma takiej większości w Sejmie - podkreślił.

Marihuana w celach leczniczych ma być wkrótce legalna w Czechach. Wytwarzane z niej lekarstwa będzie można kupić na receptę w aptekach. Czeskie ministerstwo zdrowia do końca tego roku chce zakończyć prace nad nowelizacją prawa. Po zmianach marihuana z listy substancji zakazanych trafi do spisu leków. Leki wytwarzane z marihuany mają pomóc w leczeniu stwardnienia rozsianego, choroby Parkinsona, raka oraz AIDS.

Czy jesteś za legalizacją marihuany?
Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (82)
Leszek Miller: Nie poprzemy legalizacji marihuany, chyba że do celów leczniczych
Zaloguj się
 • mszczuj_von_kain

  Oceniono 11 razy 9

  Proponuję jeszcze żeby SLD chcąc utonąć do reszty sprzeciwił się odcinaniu kościoła od kasy państwowej. Na pewno zaowocuje to poparciem za 4 lata.

 • bnch

  Oceniono 10 razy 8

  No cóż, Leszek jak i cała postpezetpeerowska lewica gustuje raczej w destylatach różnego typu, stąd mnie jego opinia nie dziwi. Z drugiej strony podejście ludzi w tym kraju do marihuany jest tak kuriozalne, że aż śmieszne. Bez większych skrupułów Polak wypija dziesiątki litrów rocznie narkotyku bardziej zdradliwego (pod postacią wódy), ale to marihuana jest złem wcielonym. Nie twierdzę, że nie ma ona negatywnych konsekwencji, bo używki z reguły je mają (i dobrze!), ale jest mnie groźna niż silnie skoncentrowany etanol.

 • nadordynariusz

  Oceniono 6 razy 6

  Właśnie dlatego drogi Leszku zgasisz światło i zamkniesz ten burdel z szyldem SLD. Jesteście wszyscy tam mentalnymi starcami, zwolennikami mafii, kościoła, establishmentu, dojenia kasy z państwa i w dupie macie jak żyją ludzie. Ode mnie specjalnie dla was: Walcie się na ryj pajace!

 • pepek.informator

  Oceniono 6 razy 6

  Ten gościu przecież nic nie rozumie. Jeśli SLD nie przelicytuje Palikota w kwestiach obyczajowych, a PIS w retoryce społecznej, no to w następnych wyborach będzie jeszcze mniej, oczywiście o ile do tych wyborów dotrwają.

 • antyszwed

  Oceniono 6 razy 6

  jasne bo stara lewica jedyne co ćpała to alkohol (twardy narkotyk). w ogóle lewica gdzieś ma indywidualną wolność i twierdzi że ludziom można nakazywać i zakazywać cokolwiek co większość (ćpająca alkohol) uzna za stosowne, mimo że zażywający narkotyki robią to z własnej woli i nikomu przy tym nie szkodzą

 • prinsik

  Oceniono 6 razy 6

  Czerwony beton jest niereformowalny.
  Nic ich wyborcza porazka nie nauczyla.

 • igonex

  Oceniono 8 razy 6

  Jedno jest pewne - gdyby nie Palikot, to SLD nigdy nawet nie rozważałoby takiej opcji jak marihuana do celów leczniczych czy depenalizacja.

  ------------
  Całkowicie legalny nie tylko do celów leczniczych, serwis o cytatach: cytatybaza.pl

 • ochujek

  Oceniono 5 razy 5

  Zadawanie się z klerem szkodzi. Miller pamiętaj o tym! Kiedyś ci ufaliśmy, teraz mamy Palikota, co spełnia obietnice wyborcze. Nie tak jak ty.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX