Staniszkis o decyzji ws. ziobrystów: Jestem zszokowana tą tępotą

- Jestem bardzo zmartwiona - ze względu na przyszłość prawicy w Polsce. Ale też zszokowana, liczyłam na kompromis. Oni nie zasłużyli na to, co ich spotkało - mówiła w TVN24 socjolog prof. Jadwiga Staniszkis, oceniając decyzję o wykluczeniu z PiS Zbigniewa Ziobry, Jacka Kurskiego i Tadeusza Cymańskiego.
Zbigniew Ziobro, Jacek Kurski i Tadeusz Cymański wykluczeni z PiS>>

Padły mocne słowa. - Jestem zaskoczona tą tępotą - mówiła z kolei w Polskim Radiu. Socjolog uważa, że usunięcie tak zwanych ziobrystów znacznie osłabi PiS. - Taki PiS nie będzie wygrywał - oceniła ekspert. Staniszkis podkreśla, że samą dyscypliną partyjną nie można wygrać wyborów. Dodaje, że PiS traci wizerunkowo, bo wystawia "polityczne automaty typu Błaszczak".

"Z betonowym, niepociągającym aparatem nigdy się nie wygra"

- Oprócz niezręcznego wspomnienia, że "może powstać inna partia na prawicy w dalekiej przyszłości", cały czas było to mówienie o potrzebie zmian w PiS, żeby móc wygrywać. Wygrywa się w mediach, a z takim betonowym, niepociągającym aparatem tego nigdy się nie zrobi - podkreślała w TVN24 socjolog.

- Ziobro jest jedną z twarzy IV RP. Jest człowiekiem, co widać było w ostatnich dniach, który bał się, ale trzymał twarz. Był człowiekiem, który próbował otaczać się ludźmi. Boimy się, a walczymy dlatego ludzie się z nim identyfikują - komentowała w telewizji Staniszkis.

Ziobryści wykluczeni

Komitet polityczny PiS usunął dziś z szeregów partii Zbigniewa Ziobrę, Jacka Kurskiego i Tadeusza Cymańskiego. Politycy zapowiedzieli, że odwołają się do sądu partyjnego.

Wobec trzech polityków toczyło się postępowanie dyscyplinarne w związku z m.in. ich publicznymi wypowiedziami. Ziobro mówił o konieczności demokratyzacji Prawa i Sprawiedliwości oraz otwarcia się partii na inne środowiska. W ramach tego postępowania z Ziobrą, Cymańskim i Kurskim rozmawiał dzisiaj rzecznik dyscypliny PiS Karol Karski. Karski zarekomendował wykluczenie "ziobrystów".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (27)
Staniszkis o decyzji ws. ziobrystów: Jestem zszokowana tą tępotą
Zaloguj się
 • iamclockwork

  Oceniono 9 razy 7

  To ja jestem zszokowany! Pani profesor myli się w końcu tak często, że zaskoczenie powinno już być dla niej naturalną reakcją na wszystko co się dzieje wokół.

 • adamasz54

  Oceniono 7 razy 5

  Ale ten wózkarz Karski to dopiero 'autorytet moralny' - na PIS-executora wybór idealny... Jednak ten Jaro-zbaw nawet partyjne wywalanko potrafi podkręcić komediowo! Te kacz-happeningi (kaczpenningi?) to duuuże rozweselenie polityki, a do tego Anna-lityczka Fotyga jako Pytia d...plomatyczna. Coś jak czeski film, ale z patosem, boso, ale w ostrogach, rubaszne czerepy, ale patrioty, chochoły, ale katoliki prawe !!! Wieszcze z grobu nam powstaną - jeśli tam mają TV...

 • kolega77

  Oceniono 6 razy 4

  Czyżby pani Jadwiga przejrzała i zaczęła wodza-Jarusia uważać za tępaka!?

 • adalbert.13

  Oceniono 6 razy 4

  "Jestem zaskoczona tą tępotą " - to standard w pani środowisku, zastanawiam się nad sensem tytulatury was
  profesorką, na dodatek socjologi jeśli oczywista oczywistość was Staniszkis przerasta.

 • atleista

  Oceniono 6 razy 4

  "Taki PiS nie będzie wygrywał - oceniła ekspert."

  Do "eksperta" nie dociera, że PiS nie wygrywał JUŻ w sześciu ostatnich wyborach?
  No cóż, jaka partia, tacy eksperci...

 • venusoid

  Oceniono 6 razy 4

  Czekamy na obronę Prezesa! Jakie złe krasnoludki mają tym razem wpływ na pani pupila? Że biedak tak musi wszystkich wyrzucać? A może ktoś coś wrzuca Jarosławowi do zupy? Musi Pani to zbadać, nie można tak zostawiać Prezesa, osaczonego przez wrogie siły!

 • oghana7

  Oceniono 5 razy 3

  a my od dawna jestesmy wstrzasani tepota tej pani .

 • kerkopithekion

  Oceniono 5 razy 3

  no jeśli jadzia z centralnego też pójdzie w odstawkę to ja osobiście bardzo się z tego ucieszę
  okropna rzecz demencja starcza i jakoś nie mam ochoty oglądać tego na codzień

 • bezspokoju

  Oceniono 4 razy 2

  Pani Profesor zachwycała się ciągle tą młodością i energią w PiS-ie, a teraz jak widać, pozostanie jedynie młody Hoffman i leciwy Kaczyński, obaj pod rozpostartym kropidłem i obleśnym uśmieszkiem Rydzyka. I Pani tego nie przewidziała, Pani Profesor ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX