Kurski: PiS idzie w stronę Korei Północnej

Jacek Kurski jeszcze przed wyrzuceniem z PiS na Komitecie Politycznym porównał tę partię do Korei Północnej - informuje tygodnik ?Wprost?. - Nie wypieram się tego. Sytuacja w partii jest taka, że skojarzenia nasuwają się same - przyznaje sam eurodeputowany.
Takie słowa na komitecie PiS jeszcze nie padły. Kurski powiedział je po wywodzie Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS mówił, że nikt nie blokuje debaty wewnątrz partii - pisze na swoich stronie internetowych tygodnik "Wprost". Przypomniał też, że jedno z ostatnich posiedzeń komitetu politycznego było w całości poświęcone rozliczeniu ostatniej kampanii wyborczej. Kurski w odpowiedzi odwołał się do ostatniego posiedzenia klubu parlamentarnego PiS. - Jeśli demokracja ma wyglądać tak, że prezes nie udziela nikomu głosu i przetrzymuje mikrofon, to znaczy, że zmierzamy w kierunku Korei Północnej - stwierdził.

PiS, to parodia demokracji

Sam Kurski nie wypiera się tych słów. - Koledzy nie konfabulują, rzeczywiście powiedziałem coś o Korei Północnej półżartem. Ale te skojarzenia nasuwają się same. Na posiedzeniu klubu prezes nie udzielił nikomu głosu, przetrzymywał mikrofon, nie dopuścił ludzi do komisji skrutacyjnej, w sposób problematyczny liczył głosy podczas głosowania i kazał posłom podpisywać deklaracje lojalności. To parodia demokracji - przekonuje eurodeputowany w rozmowie z "Wprost".

Ziobryści poza partią

Komitet Polityczny PiS usunął w piątek z szeregów partii Zbigniewa Ziobrę, Jacka Kurskiego i Tadeusza Cymańskiego. Politycy zapowiedzieli, że odwołają się do sądu partyjnego. Wobec trzech polityków toczyło się postępowanie dyscyplinarne w związku z m.in. ich publicznymi wypowiedziami. Ziobro mówił o konieczności demokratyzacji Prawa i Sprawiedliwości oraz otwarcia się partii na inne środowiska. W ramach tego postępowania z Ziobrą, Cymańskim i Kurskim rozmawiał dzisiaj rzecznik dyscypliny PiS Karol Karski. Karski zarekomendował wykluczenie "ziobrystów".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (12)
Kurski: PiS idzie w stronę Korei Północnej
Zaloguj się
 • kamilakarabasz

  Oceniono 6 razy 6

  To oni tworzyli PiS! Tępi pałkarze, mieszający wszystkich z gownem, na usługach obłąkanego władcy! Mam nadzieję, że zgniją w politycznym rynsztoku, a wraz z nimi PiS i wszystkie popisowskie sieroty!

 • ahab_1

  Oceniono 5 razy 5

  Kurski - wyjątkowy arogancki cwaniak i hipokryta. Ciekaw jestem kiedy zacznie po serialu "dziadek z wermachtu", kręcić serial "tatuś z UB".

 • adalbert.13

  Oceniono 5 razy 5

  Z tą Koreą to prawda - od samego początku prywata kaczorów, a jak wykończyliście jego brata to prywatny folwark zwierzęcy nadkaczora za państwowe pieniądze.
  Pański los obrazuje obrazowo miejsce imiennika nomen omen "Kursk". Na dnie. Oceanu. I to zatopiony przez
  meleksiarza - hańba.

 • venusoid

  Oceniono 3 razy 3

  Kurski i Ziobro już dawno przygotowali tą woltę. Teraz chodzi o to, żeby przedstawić się jako ofiary wyrzucenia z totalitarnej partii, aby założyć nową (pewnie równie totalitarną). Dla kraju to dobre, bo PiS będzie musiał się podzielić poparciem z partią Ziobry, no i będą się gryźć jak wilki. Liczę na to, że Ojciec Dyrektor poprze Zbigniewa i ogłosi Kaczora zdrajcą narodu. Zapanuje schizofrenia w szeregach tzw. "prawicy" (czytaj: "polskiego narodowego socjalizmu"). Oj, będzie się działo :)

 • ozzi56

  Oceniono 2 razy 2

  ta trojca to po prostu pierwsze szczury uciekajace z tonacego statku

 • antydupek

  Oceniono 2 razy 2

  przysięgam, że jesli którykolwiek z tych parchów (Cymański Ziobro Kurski) zostanie przyjety do Platformy, jak np. Kluzikowa, to juz przenigdy na PO nie zagłosuję. prędzej dam swój głos LSD i Palikocji, Korwinowi, albo PLS, byle nie na nich, jeśli się tak zeszmacą.

 • atleista

  Oceniono 2 razy 2

  Kurski przez wiele lat pracował nad budowaniem wizerunku Słońca Prawicy, Jarosława Kaczyńskiego. Nie brzydził się trzymać za mordę innych, byleby podlizać się swojemu ukochanemu wodzowi. Usilnie mącił w głowach ludzi, sięgając różnych paskudnych i chamskich sztuczek, byleby jego najdroższy prezes był zadowolony i uśmiechnięty. Wyrzucenie z ciepłej budy i zabranie pełnej michy sprawiła, że posłuszny bulterier zaczął nagle odszczekiwać się swojemu panu. Ciekawe czy dostanie jeszcze na odchodne smyczą po łbie od swojego właściciela. Może być ciekawie...

 • duokwak

  Oceniono 2 razy 2

  Ta partia od początku zmierza w tym kierunku,ale tylko ludzie z bardzo małymi móżdżkami zauważają to dopiero teraz.Hipokryto Kurski jesteś taki sam.

 • stach401

  Oceniono 1 raz 1

  AKTUALNI ODSZCZEPIEŃCY SAMI DOPROWADZILI PIS DO OBECNEJ SYTUACJI.PRZECIEŻ PRZEZ BARDZO DŁUGI OKRES BYLI OBECNI W PIS ZUŻYLI MASĘ WAZELINY KTÓRĄ SMAROWALI PREZESA ZE WSZYSTKICH STRON. ZAŁAPAWSZY SIĘ DO EUROPARLAMENTU STALI SIĘ BOGACZAMI.WODA SODOWA UDERZYŁA DO GŁÓW.NAGLE PREZES JEST BE. OSOBIŚCIE NIE CZUJĘ ŻADNEJ SYMPATI DO PREZESA KTÓRY ZACHOWYWAŁ I ZACHOWUJE SIĘ NADAL JAKO AUTOKRATA.TAK KOŃCZĄ TEGO TYPU OSOBNICY.PUSZKA PANDORY OTWARTA ZOSTAŁA I POWOLI BĘDZIE SIĘ OPRÓŻNIAĆ.A OBECNI ODSZCZEPIEŃCY ZAPOMNIELI ILE POMYJ WYLALI NA P.ROSTKOWSKĄ KOWALA JAKUBIAK JAK ŚMIELI TAK POSTĄPIĆ. PRZYSZŁA WIĘC KRYSKA NA MATYSKA JAK POWIADA PRZYSLOWIE.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX