Błaszczak: Kurski i Ziobro robią wszystko, żeby Tusk rządził w Polsce jak najdłużej

- Jacek Kurski i Zbigniew Ziobro robią wszystko, żeby Donald Tusk rządził w Polsce jak najdłużej - powiedział w Poranku w TVN24 szef klubu PiS Mariusz Błaszczak, komentując wczorajsze wyrzucenie Ziobry, Kurskiego i Tadeusza Cymańskiego z PiS. - Panowie prowadzili swoją kampanię medialną. To nie przypadek - dodał.
- Tak to się robi. Póty dzban wodę nosi, póki mu się ucho nie urwie. A panowie dolewali wody do dzbanu - powiedział w TVN24 Błaszczak. Była ręka wyciągnięta ku zgodzie dwa dni temu. A dwa tygodnie temu rozmawialiśmy przez sześć godzin, głos zabierał wówczas i Ziobro, i Jacek Kurski, którzy zgłaszali swoje propozycje. A potem w poniedziałek były dwa wywiady Ziobry... - mówił Błaszczak. Podkreślił, że debata w mediach, którą rozpoczął Zbigniew Ziobro dwoma wywiadami w "Naszym Dzienniku" i "Uważam Rze", nie służyła PiS, a Platformie.

- Proszę na PO popatrzeć: Tusk pozbawia wpływów Grzegorza Schetynę, a on mówi, że wszystko jest dobrze, i premier musi się zastanowić - mówił szef klubu PiS.

Ziobro, Cymański i Kurski wyrzuceni z PiS

Wczoraj komitet polityczny Prawa i Sprawiedliwości wykluczył z grona członków PiS Zbigniewa Ziobrę, Jacka Kurskiego i Tadeusza Cymańskiego. - To niedobry dzień dla polskiej prawicy - skomentował Ziobro po wyjściu z centrali partii.

- Jeszcze przed głosowaniem (nad wykluczeniem - red.) Jarosław Kaczyński zwrócił się do nich, by zostali, ale Jacek Kurski odpowiedział, w imieniu wszystkich trzech, że tego nie zrobią - opowiadał dziś Błaszczak. Podkreślał, że Ziobro i Kurski, którzy mówią na zewnątrz, że PiS powinno się otwierać na nowe środowiska, "nie dostrzegają składu osobowego klubu PiS, gdzie mamy profesorów, ekspertów".

Partia Ziobry? "Będzie jak z PJN - 2 proc. poparcia"

Pytany przez dziennikarza TVN24 o ewentualną konkurencyjną partię prawicową, którą może założyć Zbigniew Ziobro, Błaszczak odparł krótko: Z partią Ziobry będzie jak z PJN - 2 proc. poparcia w wyborach. Nie podał nazwiska kandydata na nowego wiceprzewodniczącego PiS.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (3)
Błaszczak: Kurski i Ziobro robią wszystko, żeby Tusk rządził w Polsce jak najdłużej
Zaloguj się
 • kamilakarabasz

  Oceniono 3 razy 3

  To prawda, Kurski i Ziobro robili wszystko, żeby PO wygrała wybory. Szkoda tylko, że lizodup Błaszczak nie zwrócił uwagi na działania Prezesa, który też bardzo pracował na sukces wyborczy PO. Czasami sobie myślę, że to PO kieruje PiS-em, bo PiS to po prostu wymarzona opozycja - głupia, kłótliwa, niekompetentna, mściwa, zaciekła, budząca przestrach, etc.

 • adalbert.13

  Oceniono 2 razy 2

  S C H I Z O F R E N I C Y!!! - tam nikt nie panuje nad niczym, pleć pleciugo byle długo. Byle gadać.

 • j4s4

  Oceniono 1 raz 1

  ... a było trzeba w każdym medialnym wystąpieniu wymieniać z imienia i nazwiska przywódcy politycznej konkurencji i to wielokrotnie! A było trzeba przed rozpoczęciem kampanii, rozklejać plakat z prezesem na "fotelu" premiera, wielu wyborców było przekonany że jest już po wyborach! A było trzeba zaklejać bilbordy własnych kandydatów papierami z nazwiskami przywódców PO i RJP? To dzięki temu przegraliście, nawet tam gdzie PO prowadziło bardzo niechlujnie kampanię reklamową! Drób wam za stodołę prowadzać, za potrzebą, a nie politykę robić!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX