Poza PiS. Co zrobią ziobryści? Czytelnicy: założą nową partię

Co zrobią teraz ziobryści - zapytaliśmy po tym, jak Zbigniew Ziobro, Jacek Kurski i Tadeusz Cymański zostali wyrzuceni z PiS. Czytelnicy portalu Gazeta.pl przewidują różne scenariusze. Aż 45 proc. uważa, że Ziobro założy własną partię.
Zbigniew Ziobro, wyrzucony wczoraj z PiS po kilku tygodniach podsycanego wywiadami w "Naszym Dzienniku" i "Uważam Rze", do końca przekonywał, że nie chce odchodzić z PiS. Jednak aż 45 proc. naszych czytelników, którzy zagłosowali w sondażu, jest przekonanych, że były już wiceprezes PiS założy własną partię.

Wiele osób, które wzięły udział w sondażu, sądzi jednak, że wyrzuceni z PiS ziobryści przeczekają spokojnie na stanowiskach europosłów najbliższe trzy lata - do zakończenia obecnej kadencji Parlamentu Europejskiego (PE). I dopiero wówczas zaczną się martwić o swoją polityczną przyszłość.

Ziobro pójdzie na współpracę z PJN? A może odejdzie z polityki?

Z kolei 13 proc. głosujących sądzi, że wyrzuceni z Prawa i Sprawiedliwości europosłowie zaczną współpracować z...innymi wyrzuconymi, czyli PJN. Czy jednak po przegranych przez to ugrupowanie wyborach parlamentarnych (2 proc. głosów) Ziobrze i jego stronnikom opłaca się inwestować w szyld, który już raz zupełnie się nie sprawdził? Zawsze jest jeszcze inne wyjście - odejść z polityki. W takie skutki wyrzucenia Ziobry, Kurskiego i Cymańskiego wierzy jednak tylko 1 proc. głosujących w sondażu czytelników. A 4 proc. nie jest pewna, jaka przyszłość czeka wyrzuconych.

Do godziny 10.00 w sondażu portalu Gazeta.pl zagłosowało 4107 osób. 1856 stwierdziło, że Zbigniew Ziobro i jego stronnicy po rozstaniu z PiS założą nową partię. 1516 uważa, że europosłowie spokojnie doczekają do końca kadencj PE. 531 osób jest przekonanych, że podejmą współpracę z PJN. 152 czytelników nie jest pewnych przyszłości frakcji ziobrystów. A zaledwie 52 osoby sądzą, że Zbigniew Ziobro, Jacek Kurski i Tadeusz Cymański odejdą z polityki.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (2)
Poza PiS. Co zrobią ziobryści? Czytelnicy: założą nową partię
Zaloguj się
  • oghana7

    0

    co mnie to -do diabla starego - obchodzi pis i ziobrysci???

  • j4s4

    0

    ... będą czekać na na okazję do... przejęcia sztandaru! Jeżeli dołączy do nich druch Bronek lub już dzisiaj znany jako Ludowy Komisarz Czarno Biały to ich szanse ..wzrosną niebotycznie! Komisarz ma praktykę po wyniesieniu danych z IPN!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX