Sondaże: "ziobryści" mają szanse na wejście do Sejmu. PiS - tylko 15 proc.

Gdyby wykluczeni z PiS "ziobryści" utworzyli nową partię, mogliby liczyć na 8 proc. poparcia - wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez TNS OBOP dla "Wiadomości". Podobnie uważają ankietowani, którzy wzięli udział w badaniu MillwardBrown SMG/KRC dla "Faktów" - poparcie dla ewentualnej nowej formacji wyraziło 9 proc.
Ewentualne nowe ugrupowanie Zbigniewa Ziobry i Jarosława Kurskiego zabrałoby część elektoratu PiS-owi. Według badania przeprowadzonego na próbie 500 osób poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości zmniejszyło się do 15 proc. Pojawienie się nowej formacji zaszkodziłoby także SLD, które w badaniu uzyskało wynik gorszy niż ewentualna partia "ziobrystów".

Z sondażu wynika również, że na PO zagłosowałoby 35 proc. ankietowanych, a na Ruch Palikota - 13 proc. PSL cieszy się poparciem 6 proc. respondentów.

70 proc. Polaków nie chce Kaczyńskiego na czele PiS-u

Tymczasem z sondażu "Faktów" wynika również, że 70 proc. Polaków uważa, że po szóstych z kolei przegranych przez Prawo i Sprawiedliwość wyborach Jarosław Kaczyński powinien zrezygnować z kierowania partią. Przeciwnego zdania jest 21 proc. respondentów.

Według 41 proc. respondentów lepszym przewodniczącym partii byłby właśnie Zbigniew Ziobro. Inaczej sądzi 38 proc. Badanie zostało przeprowadzone przez telefon na próbie 1003 osób.

Wybory parlamentarne w październiku były szóstymi z kolei przegranymi wyborami przez Prawo i Sprawiedliwość. Grupa polityków PiS-u ze Zbigniewem Ziobrą, Jarosławem Kurskim i Tadeuszem Cymańskim na czele publicznie wezwała ugrupowanie do rozliczenia się z błędów w kampanii. Komitet Polityczny PiS-u w odpowiedziwykluczył w piątek całą trójkę z partii.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (22)
Sondaże: "ziobryści" mają szanse na wejście do Sejmu. PiS - tylko 15 proc.
Zaloguj się
 • passtorian

  Oceniono 10 razy 10

  To ile wlasciwie te 70% jest? Bo ja na przyklad chcialbym zeby PIS po prostu wyparowal i zamienil sie w nicosc. Czyli ja nie naleze do tych 70% i jest bardzo watpliwe ze tylko ja jeden chcialbym tei nicosci. Jesli macie na mysli 70% koltunow polskich chce zmiany prezeska a 30% koltunow nadal go kocha to prosze na przyszlosc wyrazac sie scislej, bez takich kardynalnych niedomowien.

 • venusoid

  Oceniono 5 razy 5

  Ludzie, trzeba liczyć na sukces ziobrystów. Tzn. że odbiorą jak najwięcej pisowi. To gwarant ostatecznego rozpadu PiSu. Potem sami pójdą w piach, ale coś musi rozwalić ten betonowy elektorat pisowski na pół. Gdy obie partie będą miały po kilkanaście procent wnet wyprzedzi ich Palikot.

 • passtorian

  Oceniono 5 razy 5

  Kaczor mial zrezygnowac po ostatniej porazce a nadal siedzi . Co z nim jest? Slowa nie potrafi dotrzymac? Z drugiej strony wiarygodny jest fakt ze Hofman po prostu nie nadaje sie do prowadzenia PISu. "Wylogowany" z partii Ziober tez sie nie nadawal. Najlepiej to zwinac sztandar i odmaszerowac - w sina dal. Tak nam dopomoz Bog.

 • dota111

  Oceniono 5 razy 5

  Ziobro, Kurski, Cymański, Wróbel, Kępa, ..... Raaaaaaaaaatunku!!!!!!!!!!

 • duokwak

  Oceniono 5 razy 5

  Taaa,takie same szanse jak dupolizy z PJN:)

 • venusoid

  Oceniono 5 razy 5

  Jak trochę Ziobro popracuje, to będzie miał tyle co PiS. I zostaną dwie małe żrące się nawzajem partyjki. Wszystko idzie zgodnie z planem.

 • demmak

  Oceniono 4 razy 4

  Dla takich ludzi ktorzy nic nie zrobili dla Polski jakies sa tam miejsca .......czy nie mamy wazniejszych wydatkow....tj paranoja ,przegrali do polityki sie nie nadaja teraz otwieram internet wszedzie ten cholerny PIS ,czy nie ma powazniejszych tematow?

 • piotr_kolec

  Oceniono 4 razy 4

  A ja widzę scenariusz taki
  Z Ziobrystów niebawem
  Się zrobią ziebraki

  Oczywiście polityczne
  Bo pensyjki mają śliczne

 • marika-live

  Oceniono 4 razy 4

  15% dla PiS, jak to pieknie brzmi. Chociaż i tak cały czas za duzo maja. Moim zdaniem Kurski z Ziobrą są w zbytnim uwielbieniu dla Jarosława, aby pozwolić sobie na niekontrolowany rozłam. Uważam, że jedni pójdą w centrum drudzy na prawo, aby po wyborach się połączyć. Dla mnie wybór między Ziobrą a Kaczyńskim to jak dla Kopycińskiego wybór między Millerem a Kaliszem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX