Palikot: Ziobro to nieślubne dziecko Kaczyńskiego i Rydzyka. Ma szansę

- Zbigniew Ziobro to nieślubne dziecko Jarosława Kaczyńskiego i Rydzyka. To jest człowiek młody i wiarygodny. Ma szansę za cztery lata - powiedział w TVN24 Janusz Palikot.
- Oni się pozycjonują jako rdzeń i ikony PiS-u. Z naszych pozycji można powiedzieć: "czarna sotnia pisowska" - w ten sposób Palikot określi frakcję Zbigniewa Ziobry, która została dyscyplinarnie usunięta w piątek z szeregów Prawa i Sprawiedliwości. A przecież, jak dodał Palikot: "Nie ma bardziej pisowskich ludzi niż Ziobro, Kurski i Cymański" - To twarde jądro tej partii, znacznie bardziej niż Poncyljusz, Kluzik-Rostkowska i Kowal, którzy pchali się między dwa wielkie zderzaki PO i PiS - analizował.Jego zdaniem "Ziobro jest niezwyciężony, nie został postawiony przed Trybunałem Stanu jak obiecała Platforma mimo raportu Kalisza". - To jest człowiek młody i jest wiarygodny - powiedział Palikot.

"Ziobro wymknął się"

Według Palikota "dzisiaj postawienie Ziobry przed Trybunałem, to będzie atak polityczny na lidera partii. - Nikt tego nie zaryzykuje. Ziobro wymknął się - powiedział.

- Z punktu widzenia pozycjonowania, wiarygodności, ideowości, on jest wygrany z Jarosławem Kaczyńskim. Jest tylko pytanie, czy starczy mu determinacji. Jeśli będzie jeździł do ludzi, a nie uprawiał politykę przez telewizję, to ma szansę - powiedział Palikot.

- Jeżeli wokół Ziobry zgromadzą się tacy ludzie jak Marek Jurek, czy część PJN z Elżbietą Jakubiak, to może to być prawdziwa niespodzianka. Bardziej jest prawdopodobny za cztery lata sukces Ziobry niż Kaczyńskiego - prorokował Palikot.

Wykluczeni mają dobry sondaż

Komitet polityczny PiS usunął z szeregów partii Zbigniewa Ziobrę, Jacka Kurskiego i Tadeusza Cymańskiego. Politycy zapowiedzieli, że odwołają się do sądu partyjnego. Wobec trzech polityków toczyło się postępowanie dyscyplinarne w związku z m.in. ich publicznymi wypowiedziami. Ziobro mówił o konieczności demokratyzacji Prawa i Sprawiedliwości oraz otwarcia się partii na inne środowiska. W ramach tego postępowania z Ziobrą, Cymańskim i Kurskim rozmawiał dzisiaj rzecznik dyscypliny PiS Karol Karski. Karski zarekomendował wykluczenie "ziobrystów".

Gdyby wykluczeni z PiS "ziobryści" utworzyli nową partię, mogliby liczyć na 8 proc. poparcia - wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez TNS OBOP dla "Wiadomości". Podobnie uważają ankietowani, którzy wzięli udział w badaniu MillwardBrown SMG/KRC dla "Faktów" - poparcie dla ewentualnej nowej formacji wyraziło 9 proc.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (10)
Palikot: Ziobro to nieślubne dziecko Kaczyńskiego i Rydzyka. Ma szansę
Zaloguj się
 • agaador

  Oceniono 7 razy 7

  Na aborcję za późno , to może eutanazja

 • loginxyz

  Oceniono 9 razy 7

  "Ziobro to nieślubne dziecko Kaczyńskiego i Rydzyka" - hmmm, brzmi ciekawie...

 • arvelli_net

  Oceniono 5 razy 5

  ...Jezusie!!!... jak dwoje facetów może spłodzić takiego kretyna???

 • venusoid

  Oceniono 4 razy 4

  Też uważam, że Ziobro ma większe szanse niż Kaczyński. Czekam z niecierpliwością na poparcie Ojca Dyrektora dla Ziobry (w końcu Kaczyński dawno nie gwarantuje sukcesów politycznych Rydzykowi), a następnie ogłoszenie Kaczyńskiego zdrajcą przez Redemptorystę z Torunia. To będą jaja!
  Ostatecznie jednak oczekuję, że oba ugrupowania będą szukały atrakcyjnie położonej mogiły.

 • romp66

  Oceniono 5 razy 1

  Zbigniew Ziobro ,ohydna postać polskiej polityki. Ziobro to człek,który ma krew na rękach Barbary Blidy, również wielu ludzi,który nie zrobiono przeszczepów na czas.
  PALIKOT PRZYZNAŁ , ŻE NIE JEST LEWICA-PALIKOT TO OSZUST!
  Palikot znowu ściemnia !!!
  Palikot szuka drogi ucieczki z "kłapania dziobem " , że usunie krzyż z sali plenarnej sejmu!
  Oszust Palikot składał ślubowanie poselskie w 2007 roku, dokładał " tak mi dopomóż Bóg" .
  Palikot rok 2009:"Nie przeszkadzają mi krzyże w szkołach czy innych miejscach publicznych. Krzyż jest w takim samym stopniu w Polsce symbolem religijnym, co narodowym. Kościół w Polsce był zawsze bowiem po stronie ludu i po stronie polskości. Dlatego nie można bezmyślnie walczyć z krzyżem."

  Palikot w wywiadzie dla rzeczpospolitej mówi.
  26-10-2011 Pytanie Piotra Gursztyna z Rzepy:
  "Zaczęliście się ścigać na lewicowość z SLD".
  Janusz Palikot: Nie jesteśmy ani lewicowi, ani prawicowi. My jesteśmy nowocześni.

  Załgany Palikot - kmiot chce być tylko w mediach klepie ,że zdejmie krzyż. Czas powiedzieć sprawdzamy, i niech włazi na drabinę ściągą ten krucyfiks, no i po sprawie.
  Palikot opowiada różne rzeczy, a nic nie robi!

 • tomitoms

  Oceniono 13 razy -9

  Panie Palikot lepiej mieć takie dziecko nieślubne - niż pana dziecko Anna Grodzka i Rober Biedroń

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX