Kempa u Lisa: To jest pierwszy apel do Jarosława Kaczyńskiego, by to przemyślał

- To jest gest solidarności, to jest pierwszy apel do Jarosława Kaczyńskiego, aby jeszcze raz to przemyśleć - powiedziała w programie Tomasza Lisa Beata Kempa o utworzeniu klubu Solidarna Polska. - Decyzję koleżanek i kolegów odbieramy jako nacisk na kierownictwo partii, żeby się z tych niedobrych decyzji o wykluczeniu z partii wycofali - dodał Jacek Kurski.
- Nie chcemy wychodzić z PiS-u, mama nadzieję że nie zostaniemy wykluczeni. Statut statutem, przepisy przepisami, życie życiem. Jest jeszcze szansa - powiedziała w TVP2 beata Kempa, która wraz z 17 parlamentarzystami utworzyła dziś klub Solidarna Polska.

- Partia PiS bez Jarosława Kaczyńskiego, Zbigniewa Ziobry, Jacka Kurskiego i Tadeusza Cymańskego nie ma racji bytu. Moi zdaniem jest jeszcze szansa, by była jedność na polskiej prawicy. Zdajemy sobie sprawę, że jeśli zostaniemy wyrzuceni z PiS-u, to czeka nas ciężka praca, ale mam wielką nadzieję, że tak się nie stanie - dodała.

"Nie ma lepszego człowieka do wskazywania recept niż Ziobro"

- Chcieliśmy ratować to do końca, wyczerpać procedurę odwoławczą, a te decyzję koleżanek i kolegów odbieramy jako nacisk na kierownictwo partii, żeby się z tych niedobrych decyzji o wykluczeniu z partii wycofali - powiedział Jacek Kurski.

- Jesteśmy realistami w naszych marzeniach. Zdajemy sobie sprawę jakie miejsce zajmuje w partii prezes - oświadczył Tadeusz Cymański. - Lojalność wobec Kaczyńskiego rozumiemy jednak w ten sposób, że skoro PiS przegrywa szósty raz z rzędu wybory, to żeby po takiej klęsce przedstawić recepty na wyjście z tego kryzysu. Nie ma lepszego człowieka do wskazywania recept na naprawę PiS i pokazanie jak zwyciężyć z PO, jak Zbigniew Ziobro. To jedyny polityk, który wygrywał z PO - dodał Kurski.

Kempa: Nie chcemy własnego wicemarszałka

Według niego tzw. ziobryści "oczekiwali, że Jarosław Kaczyński w poczuciu odpowiedzialności za Polskę, poczuciu odpowiedzialności za prawicę wysłucha tych recept i wdroży w je w życie". - W zamian w odpowiedzi spotkały nas brutalne represje i zostaliśmy wyrzuceni z partii. To nie my złamaliśmy lojalność wobec prezesa - powiedział Kurski.

Kempa powiedziała również, że nowy klub "nie będzie zabiegał o swojego wicemarszałka". - To nie jest klub stołków - zadeklarowała. - To jest klub dla ratowania polskiej prawicy - dodał Cymański.

Powstał nowy klub

Grupa posłów PiS, tzw. ziobrystów, powołała nowy klub parlamentarny Solidarna Polska. Szefem klubu został Arkadiusz Mularczyk. Powołanie klubu, to gest solidarności wobec wykluczonych z PiS Zbigniewa Ziobry, Jacka Kurskiego i Tadeusza Cymańskiego - powiedział Mularczyk.

Do nowego klubu parlamentarnego wejdzie 17 osób: 16 posłów i senator. Będzie to szósta siła w Sejmie.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (25)
Kempa u Lisa: To jest pierwszy apel do Jarosława Kaczyńskiego, by to przemyślał
Zaloguj się
 • dupazimna2010

  Oceniono 5 razy 5

  No to nam się PiS rozPiSdził!

 • demolka666

  Oceniono 4 razy 4

  doborowe towarzystwo u red.Lisa - pierwsza baba z magla w RP Kempa, pierwszy kłamca RP Kurski, i filozof od siedmiu boleści Cymański - i po co Lis zaprasza to tałatajstwo? po co robi im reklamę?

 • toreon

  Oceniono 4 razy 4

  Na Kempę nie da się patrzeć ani jej słuchać.

 • przywalmi

  Oceniono 4 razy 4

  Coś mi się zdaję że na skieletczyźnie przygotują miotłę dla klempu by odleciała na Babią Górę na zlot ziobrystów i już nie wrociła

 • chris2010

  Oceniono 3 razy 3

  nonsens_pn@ nie lubię inwektyw ale ty chyba nierówno pod sufitem masz , nieodrodny najprawdziwszy z prawdziwych.Poza tym nie marnuj talentu na tym forum trollu.

 • gupek-wioskowy

  Oceniono 2 razy 2

  Kempa powiedziała również, że nowy klub "nie będzie zabiegał o swojego wicemarszałka". - To nie jest klub stołków - zadeklarowała.

  powiedziała co wiedziała i czym prędzej kandydowała na wicemarszałka....
  ot i cała "prawda". Tylko kto ma złudzenia, co do wiarygodności Kempy.....?

 • bakoy

  Oceniono 2 razy 2

  Kaczyści czy Zibryści?Łączy ich wspólna cecha. Za przywódcę dobierają sobie zawsze jakieś moralne zero.

 • votannorth

  Oceniono 2 razy 2

  "Tak to właśnie w życiu bywa - pies utonął, łańcuch pływa" :D

 • northyorkshire

  Oceniono 2 razy 2

  "Zdajemy sobie sprawę, że jeśli zostaniemy wyrzuceni z PiS-u, to czeka nas ciężka praca, ale mam wielką nadzieję, że tak się nie stanie - dodała Kempa"
  Czyli, znaczy się do tej pory posłanka Klempa leserowała i zbijała bąki i może da się to pociągnąćjeszcze cztery lata, jak brat Kartofla się ugnie, czyż nie?
  A niech ich DoJarka wypier.... oli z Papryki i Salami, to te lenie z Klempą na czele wezmą się wreszcie do normalnej pracy. Mam na myśli, nocną zmianę w hipermarkecie albo pracę operatora koparki ręcznej na budowie. Intelektualnie pasujące, dwa nieskomplikowane zagadnienia do opanowania (u operatora):
  1. Głęboki sztich
  2. Daleki wyrzut
  No to powodzenia dla posłanka Klempy et consortes
  A Tusk siedzi i zawija w papierki....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX