Kurski krytykuje Kaczyńskiego: 15 zł dla pani Halinki, miliardy dla Krauzego

Jacek Kurski jest przekonany, że kluczem do sukcesu ziobrystów jest porozumienie na prawicy. - Od Marka Jurka przez Sellina i Ujazdowskiego, po innych ludzi o wrażliwości konserwatywno-liberalnej - mówił w TOK FM. I uderzył w rozwiązania wprowadzone przez rząd Kaczyńskiego. - Błędem było obniżenie składki rentowej. To pozostawiło pani Halince 15-30 zł, a Kulczykowi czy Krauzemu miliardy rocznie.
Eurodeputowany Kurski nie ma wątpliwości, że losy ziobrystów potoczą się zupełni inaczej, niż założycieli PJN-u, którzy rozstali się z PiS rok temu. A pomoże w tym szerokie otwarcie na inne środowiska prawicowe. - Zawsze mówiliśmy, żeby iść jak najszerzej. Uważam, że trzeba odwołać się do wszystkiego co jest wartościowe na prawicy - od Marka Jurka, przez środowiska, które częściowo wróciły do PiS - jak Sellin i Ujazdowski po innych ludzi o wrażliwości konserwatywno-liberalnej - wyliczał gość Poranka Radia TOK FM.

Można też domyślać się na czym ziobryści zbudują swój program. A nie będzie to tylko krytyka rządów Platformy Obywatelskiej.- Stawianie na Zytę Gilowską było powrotem do Polski liberalnej. Błędem była obniżka podatków dla bogatych. Błędem było obniżenie składki rentowej. Bo to pozostawiło w kieszeni pani Halince, pracującej na kasie w Biedronce, 15-30 zł miesięcznie; a Kulczykowi czy Krauzemu miliardy rocznie. Błędem było zlikwidowanie podatków od spadków i darowizn bez żadnego górnego limitu - tak Jacek Kurski krytykował rozwiązania wprowadzone przez rząd tworzony przez Prawo i Sprawiedliwość.

"Polska solidarna to nasza tożsamość"

Eurodeputowany postawił więc ziobrystów w opozycji do PiS. Choć jak kilkakrotnie zapewnił, nie wiadomo jeszcze, czy po klubie parlamentarnym powstanie partia Polska Solidarna. - Ale jeśli do takiego czegoś dojdzie, to odpowiadać będą ci, którzy zastosowali wobec nas metody siłowe - stwierdził były działacz Prawa i Sprawiedliwości.Jacek Kurski podziękował parlamentarzystom należącym do PiS, za okazane wczoraj wsparcie. Jak powiedział klub Polska Solidarna "jest klubem członków PiS, którzy w sposób honorowy, kierując się uczuciowością wyższą stanęli" w obronie Ziobry, Cymańskiego i właśnie Kurskiego. - To standard niezwykle rzadko spotykany w polskiej polityce. Jestem za to niezmiernie wdzięczny naszym koleżankom i kolegom - dodał.

I bardzo chwalił kompetencje działaczy, którzy zdecydowali się na założenie nowego klubu. - Z jednej strony są to posłowie, którzy wybili się pracując w komisjach śledczych: Kempa, Wróbel, Dera, Mularczyk. A z drugiej strony są to np. wiceministrowie z rządu Jarosława Kaczyńskiego: Jarosław Żaczek i Jacek Bogucki. To bardzo merytoryczni ludzie.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (168)
Kurski krytykuje Kaczyńskiego: 15 zł dla pani Halinki, miliardy dla Krauzego
Zaloguj się
 • galik79

  Oceniono 16 razy 14

  Szanowny Panie Kurski ! Nazywając Polaków motłochem stracił Pan przywilej wypowiadania się jako osoba publiczna. Proszę zachować się jak dżentelmen i zniknąć z Polskiej polityki krajowej jak i zagranicznej. Dziękuję.

 • kap_jeden

  Oceniono 13 razy 13

  nie rozumiem Pani redaktor po co zaprasza wielokrotnie skazanego za oszczerstwa i klamstwa łgarza? czlowieka który pogardza ciemnymy ludem i jest czolowym cynikiem prawicy? czy TokFm to jest TVN24?

  czy to ze ktos przeciwastawia sie jarkaczowi o tysiacu obliczach od razu robi z niego autorytet medialny?

  Kurski i Ziobro to mlodsze pokolenie tej samej PiSowskiej ponurej, narodowo-katolicko-kibolskiej twarzy.
  O tyle niebezpiecznej ze majacej jeszcze w sobie ta faszystowska "swierza" energie.

  Spuscmy ich w milczeniu, prosze...

 • neronek1

  Oceniono 10 razy 10

  Wujku czy PIS podzieli się przez Ziobro ?
  Nie , dzieli się przez zero !

 • swawolny_dyzio

  Oceniono 7 razy 7

  Kurski ty hipokryto i sprzedawczyku! Jak byłeś w pisie to prezes był nieomylny a wszystkie decyzje były właściwe! A teraz jak cie wyrzucili to nagle wytykasz błędy? Jesteś śmieszny i tyle!

 • framberg

  Oceniono 5 razy 5

  Kurski zje w innym świecie. Nie ma pojecia co się dzieje.
  Kulczyk mając powyżej uszu ciagłych zmian prawa i szczucia przez polityków od dawna płaci podatki w Anglii. Ma tamten NIP, tamto centrum swojej ekonomicznej egzystencji. Od dawna nie płaci urzędnikom z ZUSu.
  Pani Halinka płaci mniej o 30 zł a Kulczyk ma to w dupie razem z ZUSem i politykami, którzy potrafią tylko szczuć na bogatszych. Może kurski spróbowałby, tak jak Kulczyk, stworzyć parę tysięcy miejsc pracy? dla pań Halinek?

 • la-ra1

  Oceniono 4 razy 4

  Kurski nie wart komentarza...

 • dybko2

  Oceniono 4 razy 4

  Zakłamane gnojki .Co was nagle dziwi?Tysiące razy pisali internauci ,że ten człowiek nic nie potrafi!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX