"Dość kabaretu, kłamstwo smoleńskie" Awantura w nowym Sejmie

Najpierw pyskówka Ludwika Dorna z Januszem Palikotem o płeć Ewy Kopacz. Potem Antoni Macierewicz zarzucający ?kłamstwo smoleńskie? i posłanka PiS czytająca list rodzin ofiar katastrofy Tu-154M. Wybór nowego marszałka Sejmu przerodził się w kompromitującą pyskówkę.
Pytania rozpoczął Ludwik Dorn. Od kpin z kandydatury Ewy Kopacz - Z tego co powiedział pan poseł Sławomir Nowak (to on przedstawił kandydatkę klubu PO - red.) wynika, że podstawowym tytułem do zajęcia tej funkcji jest płeć pani poseł. Rzeczywiście jest tak, że to iż pani poseł jest kobietą nie ulega najmniejszej wątpliwości - oznajmił Dorn.

"Dość tego kabaretu!"

Jego wypowiedzi towarzyszył narastający szum sali. I nagle ze swojej ławy poselskiej zaczął krzyczeć Janusz Palikot:
- Proszę przerwać to szowinistyczne przemówienie. Dość tego kabaretu narodowo-katolickiego! - domagał się głośno Palikot.
- Panie Marszałku! Czy zechciałby pan uciszyć bulgot posła Palikota? I odliczyć bulgot pana posła od czasu mojego wystąpienia? - pytał Józefa Zycha Dorn
- Bardzo przepraszam. To pierwsze posiedzenie, godne i proszę o nieprowokowanie - mówił do Dorna prowadzący obrady Józef Zych.

Ludwik Dorn powątpiewał jeszcze, by Ewa Kopacz była zdolna do "odtworzenie minimalnej komunikacji politycznej między rządem i opozycją a różnymi klubami" i apelował: -Nie bierzcie tej kandydatury na swój polityczny rachunek.

Posłanka czyta smoleński list

Potem do Sejmu wróciła katastrofa smoleńska. Na mównice weszła Małgorzata Gosiewska z PiS i przez pięć minut odczytywała list od pięciu rodzin ofiar tragedii. - Chcielibyśmy się dowiedzieć co dziś czuje pani minister, gdy na jaw wychodzi fałszowanie dokumentacji medycznej. Co może odpowiedzieć rodzinom pytającym, czy jako minister rządu RP zapewniła w ramach swego resortu wysłanie na miejsce odpowiednich do sytuacji sił i środków? - pytają autorzy listu.

Mieliśmy zadawać pytania...

Na odczyt zareagował Józef Zych: - Ta debata powinna polegać na tym, że zadajemy pytania kandydatom. Natomiast nie sądzę, przy pełnym obiektywizmie, aby właściwym było odczytywanie listu, nawet najbardziej bolesnego, kiedy nie można się odnieść do merytorycznych kwestii - zwraca uwagę polityk PSL.

Antoni Macierewicz i kłamstwo smoleńskie

Politycy PiS nie porzucili jednak tematu smoleńskiego. - Kłamstwo smoleńskie ciąży nad nami na kształt kłamstwa katyńskiego - grzmiał z mównicy Antoni Macierewicz. Oskarżał Kopacz o to, że "swoim milczeniem" odrzuciła uczestnictwo ekspertów międzynarodowych w śledztwie ws. Smoleńska: - W ten sposób, razem z panem premierem, przyczyniła się pani do kłamstwa smoleńskiego - twierdził.

Nie żerować na tragedii

Sławomir Nowak z Platformy Obywatelskiej bronił Kopacz i podkreślał, że - wbrew temu, co mówił Dorn - Kopacz zasługuje na funkcję marszałka nie tylko dlatego, że jest kobietą, ale i z powodu "innych swoich przymiotów".

- Proszę was, nie żerujcie więcej na tej tragedii, pozwólcie odejść zmarłym i pozwólcie żyć żywym - mówił Nowak.

Po chwili głosowanie: Ewa Kopacz została marszałkiem Sejmu.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (23)
"Dość kabaretu, kłamstwo smoleńskie" Awantura w nowym Sejmie
Zaloguj się
 • 3ct

  Oceniono 10 razy 10

  "Proszę przerwać to szowinistyczne przemówienie. Dość tego kabaretu narodowo-katolickiego!"- Miło mi, że ktoś się wstawił za kimś z innej partii. PISy to by tylko wszystkich obrażały...

 • adalbert.13

  Oceniono 9 razy 9

  "dorn przepalanka" spłaca długi u kaczora, parszywa to istota, bydle się musi podlansować

 • boleknoket

  Oceniono 10 razy 8

  I jak zwykle posłowie PiSu odstawiali w sejmie kabaret. Dziwnie to jakoś powinno kolidować z ich nazwą, skoro nie respektują ani prawa, ani sprawiedliwości, ani praworządnej i demokratycznie wybranej władzy.
  A pan Dorn, trzeci bliźniak Kaczyńskich, który już kilkakrotnie okazywał pogadę dla polskiego sejmu (pies w sejmie, pijacie ekscsessy...), teraz dodał do tego swój szowinizm i nieukrywaną pogardę dla kobiet.

 • demolka666

  Oceniono 7 razy 7

  sejm nie powinien za karę wybrać wice marszałka z pisu!!!!!!!!!!!! za podłe zachowanie pisowcy wynocha!!!!!!!! odsunąć pisowców od wszystkiego!!!!!!!!! to by było piękne!!!!!!!! pisbolszewicy bez wpływu na cokolwiek :)

 • kiki_pawelek

  Oceniono 7 razy 7

  PIS jak zwykle pokazal co potrafi. Nie wiem, czy ktos spodziewal sie jakiejs zmiany, czy tez merytorycznej dyskusji ze strony Kaczej partii.

 • ikcyzor

  Oceniono 6 razy 6

  I to wszystko w obecności krzyża

 • demolka666

  Oceniono 6 razy 4

  no i pokazała pisobolszewia swój prawdziwy RYJ - to jest tępy ryj narodowego katola z ciemnogrodu, siejącego nienawiść, kłamstwo i podłość

 • majorek355

  Oceniono 5 razy 3

  Wszystkim występującym pisiorom Macierewicz napisał po jednym pytaniu, a oni tylko odczytali. Sposób myślenia i artykulacja wszystkich była typową manierą Antka policmajstra. Istne jaja.

 • rbik53

  Oceniono 5 razy 3

  .... p-i-e-r-d-o-l-e-c smoleński żeby rósł, to musi być podlewany.... i na to nie ma rady.....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX